Skip to main content
aktualitaAWE příběhy

Vendula Fedorčáková : Vybudovat si business není otázka jednoho měsíce

Vendula Fedorčáková

Vendulu, studentku prvního ročníku akademie AWE, inspirovala k přihlášení svého projektu touha po svobodě a smysluplném nakládání s vlastním časem. V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, co stojí za vznikem jejího nápadu.

 

Vendulo, o čem je váš projekt a co je jeho cílem?

Můj projekt, resp. produkt se skládá z nabídky kulturních aktivit skrze které lidé aktivně poznávají místo, kde žijí nebo kam přijeli trávit svůj volný čas (dovolenou). Aktivity jsou tvořeny vždy v kontextu daného místa, města. Lidé nenásilnou formou a v podobě, kterou si sami zvolí, poznávají místo a dozvídají se nové informace a souvislosti. Tato služba je prostředkem pro vytváření vztahu k místu, otevírá další možnosti rozvoje a spolupráce a propojení lidí a institucí ve městě. Spolupracujeme s místními samosprávami a pomáháme s implementací kulturních aktivit a produktů a jejich pochopení na úrovni pracovníků samospráv, kteří aktivity realizují a produkty jsou součástí nabídky např. v infocentrech měst.

Kdy vznikl tento nápad?

Impulzem je zkušenost práce pro město (samosprávu) a touha po svobodě a možnosti nakládat smysluplně se svým časem.

Co Vás motivovalo k tomu přihlásit se do Akademie? Co vnímáte jako její největší přínos pro vaše podnikání?

Nejsem spokojená se systémem, ve kterém pracuji. Chtěla bych vytvářet kulturní aktivity a rozvíjet vizi, jak pracovat s kulturou ve městě, ale práce v systému Městských úřadů je zdrcující.

Co vnímáte jako hlavní přínos Vaší účasti v projektu AWE s ohledem na rozvoj Vašeho podnikání?

Během setkání mám možnost slyšet zkušenosti žen, které našly cestu, jak vyvážit svůj osobní a profesní život a dělat to, co je baví. Je super slyšet opravdu reálné a praktické zkušenosti a fajn jsou i diskuze v rámci setkání. A je také dobré vědět, že cesta podnikání není jednoduchá.

Je něco, v čem Vám účast v AWE otevřela oči (např. v důležitosti perfektně připraveného business plánu, v přístupu k cenotvorbě, marketingu apod.)?

Spíš mě utvrdila v tom, že vybudovat si business není otázka jednoho měsíce, že je potřeba věřit tomu, co chci dělat a postupně svoji vizi naplňovat. Dnes jsem slyšela zajímavou myšlenku o postupných krocích, které mohou také vést k vlastnímu podnikání v tom smyslu, že není vždy potřeba udělat radikální řez, ale jde to i postupně.

Vendulo, děkujeme  za rozhovor a přejeme hodně štěstí na Vaší další podnikatelské cestě. 


Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.