Skip to main content
napsali-o-nas

To, co za námi zůstává, je hodnota našeho jména

19. 11 2018 Osobní branding pro kariérní růst žen bylo téma, kterému se věnovaly členky sdružení Business & Professional Women ČR (BPWCR) ve čtvrtek, 15.listopadu 2018. Jejich hostem byla Cristina Muntean, autorka nové knihy Vy jako značka - Osobní branding pro kariérní růst, kterou letos vydalo nakladatelství Grada, a která se objeví na pultech do konce listopadu.

Výrazná gesta, zářící oči – tak by se dala v krátkosti popsat autorka. „To, co za námi zůstává je hodnota našeho jména“, říká Cristina. Odbornice na komunikaci lidí i firem také vysvětlila rozdíl mezi reputací a osobním brandingem. „Reputace je to, co o nás lidé říkají, když opustíme místnost. Osobní branding je to, co můžeme udělat pro to, aby o nás lidé říkali dobré věci,“ říká autorka rumunského původu, která v České republice žije již 14 let.

Cristina Muntean vyzývala členky BPWCR, aby si vyjasnily krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé kariérní i životní cíle a aby podle toho i konaly. To si ale můžeme přečíst v každé publikaci. Jak ale zjistit,  jaké cíle jsou pro nás ty správné? „Smrt“, říká Cristina. „Když se zamyslíme nad vlastním koncem, uvědomíme si, co chceme zanechat za sebou na světě. Já, když jsem si představila svoji smrt, jsem viděla milující rodinu i knihy, které jsem napsala. Moje srdce, které jsem vkládala do mých knih, v nich zůstane,“ dodala.

V průběhu setkání BPWCR zaznělo i proč je dnes osobní branding tak důležitý. „Kariérní dráha tak, jak ji známe, je minulost. Dnes musíme být schopné brát otěže svých kariér i svého života do svých rukou. Musíme být připravené na výrazné změny nejen obsahu a profilu naší práce, ale také na fakt, že v průběhu života se nám může stát, že změníme svoji kariéru kompletně,“ říká Cristina, která v roce 2010 opustila mediální svět, aby se začala věnovat rozvoji lidí ve firmách. „Proto se musíme všechny naučit komunikovat vědoměji a sebevědoměji. Dnešní svět byznysu potřebuje hlasy i kvality žen jako sůl,“ dodala.