Skip to main content
aktualitaEqual Pay Day

TGIF neboli Thanks God Is Friday může začít!

Těšíte se?  My ano.

Za tým BPW napsala vášnivá propojovatelka a podporovatelka žen Linda Štucbartová.

Jak se na událost připravit, jak si konferenci co nejvíce užít a zároveň ji co nejvíce vytěžit?

Po dvou letech se setkáme v Clarion Congress Hotel Prague tváří v tvář.  Pro některé z nás to může být první velká akce po dlouhých dvou covidových letech.  Co doporučujeme?

První bod se bude určitě líbit většině z nás. Máte rády nákupy?  Pokud ano, tak se před konferencí zaměřte na červenou kabelku, červenou rtěnku nebo jakýkoliv jiný červený oděv či doplněk.  Červená barva v tomto případě neznamená jen „ženskost“, ale symbolizuje mínusovou položku v účetnictví.  Stále si připomínáme, že ženy jsou v průměru hodnoceny o 16,4% méně než muži.  Pokud tuto částku vynásobíme 12 platy za rok, dostáváme se k ceně za zahraniční dovolenou či částečné splátce na auto.  Shrnuto a podtrženo - rozdílná výše odměňování škodí všem!

Druhým bodem je příprava vizitek a vlastního představení.   Nebojte se tzv. small-talk neboli společensky nezávazné konverzace. Tato největší konference pro ženy a o ženách je totiž unikátním prostorem pro navázání kontaktů.  Ruku na srdce - opravdu dokážeme naše kontakty budovat a využívat stejně obratně jako naši mužští kolegové?  Je na čase jít s kůží na trh.  Hovory o počasí totiž nudí i skalní networkery.  Spolu s vizitkami si připravte i pár vět o sobě.  Nezapomeňte, že nejste pouhým ztělesněním aktuální pracovní pozice, ale jste unikátní lidská bytost se sny a přáními a máte zajímavé projekty či životní zkušenosti ke sdílení.  Prostě a jednoduše mluvte o tom, co Vás zajímá či na čem pracujete.  Sdílejte a uvidíte, že vesmír Vám doslova půjde naproti.  Mnoho projektů přišlo na svět právě díky propojování, které EPD nabízí. 

Příprava je součástí úspěchu.  Nejen ve vyjednávání.  Prostudujte si program konference a dopředu si řekněte, s kým se chcete potkat, případně co konkrétně se chcete dozvědět.  Naše konference dává publiku unikátní prostor.  A můžete se zeptat na cokoliv.  Dáme Vám slovo.  Zeptejte se těch nejlepších!  Poradkyní premiéra ČR počínaje, přes expertky na finance a investice či přední odbornice na diverzitu a inkluzi v korporacích.

DEN EPD – Pátek 8.4. 8.30. 

Je to Váš/náš den.  Může se o děti postarat partner, kamarádka či prarodiče?  Přijďte co nejdříve.  A vychutnejte si s námi ranní kávu a zdravou snídani od I love hummus.  A osmělte se navázat první kontakt…třeba se sousedkou.  Proč?  Dozvíte se v kongresovém sále.  Děkujeme za překvapení společnosti Mars.

Startujeme přesně v 9.00.  Nenechte si ujít slavnostní zahájení a povzbuzení přímo od Lenky Šťastné, prezidentky BPWCR, která konferenci bude zahajovat již po 13.  Lenka je pro mnoho žen velkou inspirací.  Lenka Šťastná následně předá mikrofon průvodcům programem:  Drahomíře Mandíkové a Vojtovi Urbanovi.

První blok přednášek je doslova nabitý.  Namátkou vybírám tři příspěvky.  

Kanada je pro mnohé Čechy země zaslíbená.  A pro ženy zvlášť.  Diverzita a inkluze se tam berou vážně.  Ayesha Rekhi, velvyslankyně Kanady nám řekne více.  Mimochodem, Kanada má 50% velvyslankyň.  

Ivana Tůmová, generální ředitelka společnosti Mondelēz pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, Vás ujistí, proč je důležité být zde.  A my děkujeme Mondelēz za generální partnerství, které pomáhá nám všem na konferenci být.

Setkaly jste se s tím, že ženy nejsou diskriminovány?  Nebo dokonce s „argumentem“, že muži nevěří, že diskriminace žen existuje, protože oni se s ní nesetkali?  Toto není námět ze světa sci-fi, ale běžné konverzace, které autorka článku zažila s muži na vysokých pozicích.  Lenka Simerská, hlavní gestorka systémového projektu 22 % K ROVNOSTI nás zahrne nejnovějšími daty a fakty a vysvětlí Proč je equal pay gap je stále nejen v České republice tématem. 

10.00-11.00

Navazující druhý blok bude diskutovat témata ženy a změny ve světě práce a podnikání.  

Osobně se těším na hravý příspěvek Adriany Jahňákové z LEGO.  A Daria Maslovskaia ze společnosti Mars nasdílí, jak budovat pracovní prostředí, ve kterém se ženám daří.  Doufám, že tento přístup se po pandemii stane tzv. novým normálem.   

11.00-11.30 Přestávka.  

Budete muset vyřešit základní otázku – máte raději slané nebo sladké?  Jako lektorka jsem jednou dostala zpětnou vazbu, že dopoledne mají být chlebíčky, odpoledne koláčky.  Na EPD si naštěstí můžete vybrat a mezi jednotlivými sousty networkovat.

 

11.30-13.00 Předobědový blok uteče jako voda.  Na téma změna spojená s leadershipem, work-life balance a flexibilitou vystoupí Taťána Kuchařová a představí Iconic s.r.o. v podobě podnikatelského snu, který vznikl v době pandemie.  Klára Beňačková z Kauflandu nás provede příspěvkem zahraniční zkušenosti, rovné příležitosti a diverzita.  Víte, jak se problematika udržitelnosti promítá do televizního vysílání?  Hana de Goeij z TV Nova se s námi podělí o trendech spojených s udržitelným natáčením.  

 

13.00-14.30 Obědový raut.  V den, kdy se koná EPD dietu nedržím.  Ale pokud vy ji držíte, raut na EPD vyhoví všem požadavkům a chutím.  A určitě víte, k čemu vás vyzvu…Kolik zvládnete během obědové pauzy navázat kontaktů?     

 

14.30-15.30

Na odpolední šlofík zapomeňte.  Žhavé téma - Ženy a svět financí. Ženy, staňme se investorkami.  Takto budeme mít daleko větší možnost ovlivnit, které obory či které projekty podpoříme.  A zároveň se seznámíme s několika nástroji, které můžeme využít.  V tomto bloku si poslechneme Helenu Horskou z Raiffeisenbank, Andreu Ferancovou Bartoňovou z Espira Investments a Evu Hlavsovou.  Naučme se říkat nejen o místo u stolu, ale i o finance, které nám náleží.

Finance mohou být pro některé z nás náročné a těžce stravitelné. Naštěstí následuje přestávka 15.30-16.00, ke které budou lívance…i počítání může být sladké.  A kontaktů touto dobou již máte dost.  Zkuste tedy tombolu! A nebojte se, i když máte štěstí v lásce, tak jako já.  Normálně v tombole nevyhrávám, ale na EPD vyhrává každý.  A vlastně dvakrát.  Výtěžek tomboly jde totiž ve prospěch Nadačního fondu nejlepší přítel. 

 

A čeká nás poslední blok na téma změna jako šance.

16.00-17.00

Jsem zvědavá na to, jak toto téma pojme Lucie Vondráčková, která mimo jiné vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a angažuje se v mnohých neziskových projektech.  Edina Seleskovič s manželem Zlatko Berbićem z Bosny a Hercegoviny nám přiblíží změnu v mezinárodním kontextu na jednom velmi poutavém humanitárním projektu.  A poslední příspěvek patří Aně Viks, která koordinuje aktivity BPW v Evropě.  Pojďme si uvědomit, že osamocené můžeme být zranitelné, ale pokud se dáme dohromady, tak jsme neporazitelné.  Annie Lennox kdysi na jedné akci zmínila pojem „global sisterhood“ neboli globální sesterské společenství.  A závěrem konference samy poznáte, že právě takové společenství se během Equal Pay Day  vytváří.

A to je důvod, proč si pro každoroční dávku inspirace tolik z nás na Equal Pay Day pravidelně chodí.  A načerpaná energie nám bez nadsázky vydrží celý další rok.

 

Slavnostním závěrem program nekončí.  Od 17.30 jste zvány na drink, který je připraven speciálně pro nás.  Těším se, že s mnohými z vás si ťuknu. A pít budeme na zdraví, na ženy a na život.      

 

Díky partnerství s Jan Becher Pernod Ricard jsme zvány na drink Lilet Vive a Renata Drossler svými šansony otevře volnou zábavu…

 

TGIF neboli Thanks God Is Friday může začít!