Skip to main content
aktualitaAWE příběhy

Stanislava Šenkýřová : Založila jsem módní značku, která pomáhá se cítit originálně a jedinečně.

Stanislava Šenkýřová

Stanislava Šenkýřová : “Založila jsem módní značku, která pomáhá cítit se originálně a jedinečně.”

Stanislava je již od doby svého dospívání spojená s uměním a tvořením. Svou vášeň a talent se rozhodla přetavit i do vytvoření vlastní módní značky, kterou přihlásila jako projekt do 1. ročníku Akademie pro začínající podnikatelky AWE a stala se tak jednou ze studentek tohoto unikátního programu. V České republice realizuje tento projekt nezisková organizace Business and Professional Women CR za podpory Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.

Stanislavo, o čem je váš projekt “ SEN 'S ”. Jaký je jeho cíl?

SEN´S je módní značka, která pomáhá ženám a mužům se cítit originálně a jedinečně, jelikož vytvářím extravagantní a zajímavou módu. Převážně vytvářím jeden kus oblečení, který se už neopakuje. 

V rámci služeb, které svým zákazníkům nabízím, poskytuji i konzultace. Radím jim, jak se zajímavě obléct na různé příležitosti. Také konzultuji šatník a pomáhám klientům kombinovat SEN´S módu s aktuálním šatníkem. Dnešní doba ve světě módy řeší jeden, zásadní problém, a to tzv. fast fashion – nebo-li prodej nekvalitního a levného zboží velkých řetězců, který zahlcuje díky své ceně trh, ale neřeší otázku udržitelnosti a ekologie. Hlavním benefitem mého zboží pro klienty je jedinečné a originální oblečení, které nikde jinde nekoupí.

Ráda pracuji s kvalitními látkami, které jsou udržitelné a nezevšední. Navíc tím podpoří nezávislou módní návrhářku, která nepodléhá trendům a kolekcím a ušije zákazníkovi oblečení na míru. Hlavním cílem mé značky je vnést lidem jedinečnost do šatníku, a motivovat je, aby se nebáli odlišit. Důležité pro mě je, aby se lidé cítili pohodlně, a přitom byli originální.

Mou cílovou skupinou jsou ženy i muži, bez ohledu na jejich věk a postavu, kteří se nebojí originální a udržitelné módy a jsou tak i šetrní k přírodě/ekologii.

Věřím, že mé oblečení se dostane do světa módy.

Kdy vznikl Váš nápad?

Já jsem si svůj cit pro umění začala pěstovat od útlého mládí v rodném Veselí nad Lužnicí, kde jsem docházela do základní umělecké školy pod vedením akademického malíře Vladislava Rektorise. Ve studiích jsem poté pokračovala na střední umělecké škole v Českém Krumlově, kde jsem se věnovala oboru malba obrazu. Postupem času jsem se ale kromě malování obrazů zamilovala do módního návrhářství, kterému se nyní naplno věnuji ve svém ateliéru v Brně, kam jsem se nedávno přestěhovala za přítelem a založila vlastní značku SEN‘S.

Minulý rok jsem představila svou první fashion kolekci ve svém rodném městě dne 18. 9. 2020 na charitativní akci ve Veselí, jejíž výtěžek šel do nemocnice na onkologii v Táboře. Ráda se ve své návrhářské tvorbě inspiruji elegantní ženskostí, hrou barev a v neposlední řadě neotřelými střihy. Na módě mě totiž nejvíce přitahuje její tvárnost a neobvyklost. Nacházím inspiraci v přírodě, architektuře, filmu, obrazu i ve věcech běžného všedního dne. Moji práci provází experimentování a hledání nových struktur, vzorů, tvarů a barevných kombinací. Extravagance je však můj základní opakující se prvek. Značka SEN‘S tvoří především limitované módní kolekce. Při zakázkové tvorbě kladu důraz zejména na individualitu každého klienta.

Co Vás motivovalo k tomu přihlásit se do Akademie? 

Motivovala mě příležitost zlepšit si své budoucí vize.

Co vnímáte jako hlavní přínos Vaší účasti v projektu AWE s ohledem na rozvoj Vašeho podnikání?

Hlavní přínos je zlepšení vnímání a upevnění hranic.

Je něco, v čem Vám účast v AWE otevřela oči (např. v důležitosti perfektně připraveného business plánu, v přístupu k cenotvorbě, marketingu apod.)?

Oči mi AWE určitě otevřela. Od business plánu po ukotvení myšlenek.

Děkujeme Stanislavě  za rozhovor a přejeme hodně štěstí na její další podnikatelské cestě. 

Více informací o projektu Stanislavy Šenkýřové najdete na:

Facebooku, webu, Instagramu


Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.