Skip to main content
aktualita

Staly jsme se odbornými partnery Zlaté koruny (soutěže finančních produktů) a máme možnost nominovat několik našich členek do Finanční akademie

By 13. 2. 2018No Comments

Staly jsme se odbornými partnery Zlaté koruny ( soutěže finančních produktů) a máme možnost nominovat několik našich členek do Finanční akademie

Finanční akademie je hodnotitelským sborem soutěže finančních produktů Zlatá koruna. V současnosti se jedná o jednu ze dvou nejstarších soutěží svého druhu v České republice, koná se již od roku 2003, a Finanční akademie je zároveň největší porotou a celistvým uskupením odborníků na finanční produkty.

Finanční akademie čítá  více než 360 členů. Skloubí se v ní několik profesí tak, aby byla zaručena objektivita. Své zástupce mezi hodnotiteli mají finanční společnosti, zprostředkovatelé, nezávislí odborníci, stát a regulatorní orgány, akademici, média i podnikatelé.

Celkovou prestiž soutěže a projektu podtrhuje nejenom pravidelná záštita ministrů financí, ale také účast špičkových osobností finančního světa na jednotlivých akcích, především na Fórech Zlaté koruny nebo na uzavřených diskusních setkáních.

Přínos pro hodnotitele

Členství ve Finanční akademii Zlaté koruny vždy bylo a bude nehonorovanou činností. Porotu spojuje především zájem o finanční produkty a jejich užitná hodnota pro spotřebitele, resp. podnikatele. Předním přínosem je proto samotné členství ve Finanční akademii, která je respektovanou odbornou skupinou u odborné i laické veřejnosti. Finanční akademie se navíc podílí na vývoji Zlaté koruny, akademikům nasloucháme nejenom v době nominací produktů, ale i v zásadních debatách o formování hodnotícího modelu aj.

V rámci Finanční akademie mají členové zdarma přístup na většinu akcí, především Finanční fóra a galavečer Zlaté koruny. Dále podporujeme publikační činnost akademiků, v roce 2015 jsme například spolupracovali se se serverem Novinky.cz na pravidelné spotřebitelské rubrice, jejíž signované texty dodávala právě Finanční akademie. Samozřejmostí je možnost publikace přímo na webu www.zlatakoruna.info. V případě tvorby výzkumů a studií můžeme členům uvolnit neveřejná data, zajistit strukturovaný názor odborné veřejnosti prostřednictvím individuální ankety či podobně.

 

Pokud máte o nominaci zájem, napište lenka.stastna@bpwcr.cz