Skip to main content
aktualitanapsali-o-nas

TN.cz: Potřebujete “nakopnout”? Vyzkoušejte speed mentoring

By 5. 10. 202214 října, 2023No Comments

22 zkušených profesionálek připravených se během dvou dnů podělit u svých mentoringových stolů o své zkušenosti a rady – to je Mentoringová zóna veřejně prospěšné organizace Business & Professional Women CR z.s. na blížícím se 11. ročníku odborného veletrhu HR days.

Že vám pojem speed mentoring nic neříká? Prozradíme vám, o co jde. Tuto jedinečnou metodu do České republiky v roce 2010 přinesla prezidentka BPWCR Lenka Šťastná a do dnešního dne ji pro svůj rozvoj využilo na 20 tisíc žen, a to jak na HR days, tak i v rámci projektu Equal Pay Day. Jedná se o metodu vzájemného předávání zkušeností. Mentorka nebo mentor a více mentees se scházejí u pomyslného kulatého stolu, kde diskutují vybrané téma společně.

"Ze zkušeností víme, že jde o metodu, z níž těží nejen mentees, ale i sami mentoři. Během jedné hodiny totiž inspiruje nejen jedna mentorka či mentor, ale každá jedna účastnice, každý jeden účastník. Pro řadu z nich je to ono pověstné „nakopnutí“ správným směrem na jejich cestě za úspěchem, ekonomickou nezávislostí, za naplněním vlastních plánů a snů. Příběhy úspěšných a zkušených žen a mužů jim dodají odvahu, ukážou jim, že i oni se mezi ně mohou zařadit,“ vysvětluje prezidentka Business & Professional Women CR Lenka Šťastná.

U mentoringových stolů na 11. ročníku HR days se můžete setkat s ženami profesionálkami z nejrůznějších oborů. Každá z nich ke stolu přinese své téma, které se svými mentees dopodrobna probere. Stačí si tak jen vybrat to, které vás zajímá. U svého stolu vás rády přivítají i ženy z TV NOVA. Kreativní producentka Klára Follová přijde s tématem "Dokážete víc, než si myslíte!“ a Development & Wellbeing Manažerka Lucia Petrovičová se bude věnovat tématu "Vlna digitalizace a jak na ní naskočit.“

​Na své si přijdou opravdu všichni, paleta témat je totiž opravdu pestrá – od těch týkající se diverzity, profesního růstu až po work life balance. Pokud vás tedy zajímá například, jak se nebát říct si o peníze, jak dokázat říct "NE“, jakou sílu mají každodenní rituály, co udělat pro to, abyste po vyhoření našli zpátky radost a mnoho dalšího, nebo jen jednoduše potřebujete "nakopnout“ tím správným směrem, udělejte si 12. a 13. října čas pro sebe, vyberte si svou mentorku a rezervujte si místo u jejího stolu. Vstupenku na HR days získáte po registraci.

 

Registrace k mentorkám

 

Zdroj: tn.nova.cz