Skip to main content
aktualitaCEICEI22Tiskové zprávy

Posláním Equal Pay Day je vzájemná podpora a inspirace

By 20. 4. 202227 dubna, 2022No Comments

Program letošního 13. ročníku pracovně-zážitkové akce Equal Pay Day, který ve dnech 8. – 10. dubna proběhl v Clarion Congress Hotel Prague i online, obohatilo 14 osobností ze sedmi zemí střední a jižní Evropy, jejichž příjezd podpořil grant poskytnutý CEI. Díky němu se mohly ženy z Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Maďarska, Polska, Severní Makedonie, Slovenska a Srbska do akce aktivně zapojit a inspirovat se nejnovějšími trendy v oblasti podpory ekonomického zapojení žen do společnosti, seznámit se s příklady dobré praxe v rámci udržitelnosti nebo více proniknout do oblasti investování, a hlavně načerpat inspiraci pro pořádání obdobné akce v jejich zemi.  

Na akci všechny zúčastněné dámy v rámci projektu Equal Pay Day conference is going international! přinesly také své zkušenosti, o které se se všemi účastnicemi i účastníky podělily. V rámci páteční konference 8. dubna, která se zaměřovala na téma ZMĚNY a budoucnosti, vystoupila umělkyně Edina Seleskovic z Bosny a Hercegoviny a spolu se svým manželem Zlatko Berbicem se podělila o svůj životní příběh, ve kterém nebylo o změny nouze. 

V sobotu 9. dubna měly naše hostky z partnerských zemí příležitost vyzkoušet si speed mentoring, a to jak na straně mentorek, tak i mentees. Ke svým kulatým stolům pozvaly ženy například Monika Rizovska z Makedonie – ambasadorka žen v IT, Tsvetelina Nikolova, která se snaží ukázat, že i Bulharsko může produkovat víno světové kvality, nebo Eszter Szábó z Maďarska – neúnavná propagátorka andělského financování i žen investorek. 

Pro mnohé z žen, které na letošní Equal Pay Day dorazily, to byla první zkušenost s vystoupení v zahraničí a my jsme moc rády, že se tak stalo právě u nás. Za 13 let si konference EPD získala respekt expertů a expertek na problematiku rovného odměňování, diverzity a inkluze, oblibu pro svoji unikátní atmosféru účastnic a účastníků a podporu ze strany partnerů. Věřím, že takovéto příklady dobré praxe pomohou podpořit pořádání podobných akcí i v zahraničí a moc se těším na to, až je budeme moci navštívit,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka a zakladatelka neziskové organizace Business & Professional Women CR z.s.