Dlouhá léta jsem pracovala v poradenství, poslední 4 roky pracuji ve společnosti MSD, pro kterou jsem pomáhala vytvořit v Praze IT Hub. Jsem členkou vedení. Je to velmi mužské prostředí a velmi dynamická zkušenost – velmi podobná založení firmy. Vnímám to jako startup v rámci korporace. Tato kreativní atmosféra a moje dlouholeté pracovní zkušenosti mě přivedly k poznání, že bych se měla podělit s ostatními a to zvlášť ženami.

Považuji za nosné téma pro ženy Networking. Většina mužů je skvělá ve vytváření kontaktů a hojně jich využívá v práci i v osobním životě. Ženy se po pracovní době často věnují rodině a neudržují společenské kontakty. Proč? Cítily by se provinile, že zanedbávají rodinu. Cítí se muž provinile, pokud se věnuje networkingu? Ne. Jak najít správnou rovnováhu a nemít výčitky? O tom je moje téma.

Co mě baví na mé práci? Propojování lidí a práce s lidmi. Přestože pracuji v IT, tak jsou pro mě lidé tím nejdůležitějším. Mezi moje silné stránky podle metodiky Strenthfinder patří „Maximalizace“ a „Relation“, což jsou přesně 2 věci, které je třeba k dobrému networkingu a vedení týmu.

Profil na linked in: www.linkedin.com/in/irena-prášilová-00baa31

Share Button