Skip to main content
aktualitaG-PCO Albania

Nikdy jsem se ničeho podobného neúčastnila

By 31. 5. 2016No Comments

Celou „akci“ jsem čekala více „oficiální“, ale finální výsledek byl úžasný.

Nikdy jsem se ničeho podobného neúčastnila, proto jsem nevěděla, co můžu očekávat a na co se těšit. Exchange jsem brala jako velkou výzvu – pojedu sama, do cizí země a program bude probíhat v angličtině.

Ohledně organizace ze strany BPW – Helena Dreiseitlová – vše bylo v naprostém pořádku, výborná komunikace. Helča měla vše zařízení z ČR – letenky, přeprava, ubytování, památky… za toto bych Helče ráda poděkovala a má můj velký obdiv. Helča nás po celou dobu pobytu neskutečně podporovala, věnovala se nám a veškeré problémy, kterých nebylo moc, řešila ihned.

Sešla se tam i skvělá parta lidí, což náš pobyt určitě ovlivnilo v pozitivním slova smyslu. Program byl pestrý a zajímavý, i když ne všechny aktivity byly pro mě jednoduché. U nějakých jsem i „trpěla“ – divadlo, flash mob…  ocenila jsem i většinu volných večerů.

Bohužel jsme se tam nesetkali jen se samými pozitivy… ohledně ubytování – čekala jsem všechno možné, ale toto opravdu ne… špinavý koberec na pokoji, vlhké zdi, sprchový kout ani toaleta neodtékaly, zima, nebylo topení a v hotelu byla špatně dostupná wi-fi, což bych ale brala jako nejmenší problém.

Tady bych ještě jednou chtěla poděkovat Helče, že jsme se společně rozhodly a šly do jiného hotelu, který jsme si hradily samy. Mně osobně to určitě moc pomohlo, neboť jsem byla v klidu.

Hotelové jídlo také nebyl žádný zázrak. Velmi mě překvapilo, že nám bylo řečeno, ať nepijeme vodu z kohoutku, ale přitom jiná k dispozici nebyla. O chuti čaje ani nemluvím… Každý den jíst takřka to samé mi také nepřijde to pravé, stejně jako vlažné jídlo… Hodně mi tam chyběl pravidelný přísun ovoce- zeleniny.

Prostředí Pogradce bylo moc hezké – jezero… jen škoda, že jsme neměli hezčí počasí.

Občas mě zarazilo, jak velké množství účastníků chodí pozdě… Asi to bude zeměmi, kde žijí a my na to nejsme zvyklí…

Stejně tak si myslím, že organizátoři by měli být nestranní a v případě nějaké diskuze…neříkat svůj vlastní názor či říkat, že s někým nesouhlasí. Celkově bych exchange shrnula jako pozitivní a novou zkušenost. Mám hezké vzpomínky, jak na další účastníky, prostředí, program, tak i na informace, které jsem se dozvěděla a jsem opravdu ráda, že žiju tam, kde žiju.

Děkuji, že jsem mohla být jedním z účastníků.

Hana Kočková

IMG_5048 IMG_5038 IMG_4987 IMG_4964