Skip to main content

Empowering Women Mentoring VI. - 2. skupina

08:50h příchod účastnic
09:00h ranní networking u kávy a přivítání v prostoru hostující společnosti
09:20 - 10:20h 1. mentoring (skupiny budou rozděleny na dvě poloviny)
10:20 - 10:30h přestávka na kávu a výměna mentorek
10:30 - 11:30h 2. mentoring
11:30 - 12:00h zpětná vazba, evaluace a rozloučení

Datumy, témata a mentorky programu:
20. října 2023 

Setkání v GasNet s.r.o., Prosecká 855/68, 190 00 Praha 9-Prosek, budova C (doporučujeme dopravu metrem, stanice metra je přímo u budovy).
📅    ical    Google   outlook

Téma: Tvůrčí a spolupracující tým na dálku

🚀 Připojte se k mému mentorovacímu programu. ✨ Co se naučíte?

* Technologie na dálku: Jaké nástroje a aplikace jsou nejlepší pro efektivní a plynulou spolupráci na dálku.
* Zlatá pravidla na dálku: Jak nastavit jasná a účinná pravidla, která podporují transparentnost, důvěru a efektivitu.
* Osobní vs. online: Rozpoznat situace, kdy je lepší se setkat osobně, a jaké činnosti je vhodné řešit online.
* Osobní vztahy na dálku: Jak si udržet osobní a blízké vztahy s kolegy, i když pracujete z různých míst?

Petra Vrbová
Mentorka: Petra Vrbová, Head of Procurement at GasNet CZ

🌐 Jste-li členem týmu pracujícího na dálku nebo se na takový styl práce připravujete, tento mentoring je pro vás. Nasdílím s vámi své několikaleté zkušenosti s prací na dálku, aby váš tým mohl být ještě silnější a úspěšnější.

Přes 20 let se pohybuji v oblasti Nákupu zboží a služeb a neustále se musím přizpůsobovat změnám trhu, změnám uvnitř společnosti.  Vedla jsem několik změnových projektů, kde nejdůležitější roli hrála motivace lidí. Bez podpory ostatních se změny dělají špatně. Ráda se s Vámi o své zkušenosti podělím.

Téma: Autentický leadership

„V práci každého leadera, ať týmového či projektového, hraje autenticita klíčovou roli. Nevěřím tomu, že titul určuje inteligenci člověka. Nevěřím ani na škatulkování lidí vypočítáním jejich IQ. V co věřím je, že každý z nás vyniká svým jedinečným a originálním způsobem. Každý má svůj osobitý podpis, který se odráží v autenticitě.“
Autenticita je stav, ve kterém daná osoba prochází neustálým sebepoznáním a komunikuje tento stav i do svého okolí. Autenticita zahrnuje charakteristiky jako vysoká míra důvěryhodnosti, upřímné chování a skutečný zájem.

Pavla Hanish MARS
Mentorka: Pavla Hanisch, HR Project Manager pro Česko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko, Mars.

Pavla má více než deset let zkušeností z různých HR rolí v mezinárodním prostředí se zaměřením na HR Business Partnering, projektový management a řízení organizačních změn. V současné době působí jako HR projektová manažerka pro země střední Evropy ve společnosti Mars. Ve své práci projektové manažerky se soustředí na téma změny a jejího vlivu na zaměstnance, manažery, celou společnost a její kulturu. V každodenní práci je pro ní nejdůležitější autentické chování. Jak říká: „Dříve jsem si v mém životě neuvědomovala důležitost autentického chování – jak mé osoby tak ostatních lidí kolem. Ale po čase jsem přišla na to, jak zásadní autentický leadership je. Snažím se ho proto u sebe neustále zdokonalovat a pomáhat druhým ho najít a posílit. Autentický leadership je pro mě vnitřní kompas a klíč k úspěšnému vedení sebe i druhých.“

Pavla je velkou zastánkyní flexibilního a hybridního způsobu práce. I díky tomu dokázala skloubit profesní kariéru a roli matky a byla schopná se vrátit do práce po 6 měsících mateřské dovolené.

1. prosince 2023 

Setkání v Allianz, Ke Štvanici 656/3, 186 00 Karlín
📅    ical    Google   outlook

Téma: Jak si uvědomit a použít svoje silné stránky?

 

Koubíková Eva view
Mentorka: Eva Koubíková, HR ředitelka a členka Dozorčí rady, Allianz pojišťovna

Eva se věnuje oblasti HR přes 20 let. Od roku 2018 pracuje v Allianz pojišťovně na pozici HR ředitelky. Aktivně podporuje diverzitu, inkluzi a rovné pracovní příležitosti. Intenzivně se angažuje v oblasti CSR (Corporate Social Responsibility) a trvale udržitelného rozvoje. Působí řadu let jako mentorka a koučka pro manažerky a studentky a propagátorka a lektorka Nonviolent Communication (NVC). Její největší inspirací a radostí jsou její dcery.

O čem se ve veřejném prostoru nemluví, ale mělo by?

Jaký dopad má nejistota a vyvolávání strachu na děti a dospívající generaci.

Co by mělo vědět Vaše mladší já?

Všechno dobře dopadne, když člověk žije v souladu se svými hodnotami a s respektem k ostatním.

Téma: Energie. To je oč tu běží.

Zkoušeli jste si někdy u sebe udělat energetický audit? A co ve svém týmu nebo rodině? Pojďme se společně pobavit o tom, jak na to - s čím je dobré začít, jak s energií dále pracovat, jak pochopit „nabíječe" a „vysavače". Ráda se s Vámi podělím o své aha momenty a objevení kouzla práce s energií.

Lenka Nováková Mondelez na EW6web
Mentorka: Lucie Nováková, People Lead Czech Bakery Cluster at Mondelēz International

Aktuálně se věnujeme kromě náboru nových kolegů, protože stále rosteme a máme nové zajímavé projekty před námi, tak hlavní prioritou je náš interní program „100% péče“. Cílem tohoto projektu věnovat se tématům, která si pod péčí může každý z nás představit – pocit bezpečí, porozumění, respektu, podpory rozvoje a úspěchu.

Jaké jsou podle Vašeho názoru nejdůležitější VÝZVY PRO ROK 2023?

Osobně vidím výzvu v tom, jak pracovat se dvěma oblastmi, o kterých se hodně mluví (ale o každé samostatně). Těmi oblastmi je agilita a well-being. Rychlost změn, které přijímáme z prostředí kolem nás nebo jsou od nás očekávány jsou zátěží (pro někoho menší, pro někoho větší) na naše psychické (a někdy i fyzické zdraví) a na druhou stranu všichni hovoříme o work-life balance, well-beingu. Ale jak to správně propojit, aby obě byly naplněny, to je to, nad čím teď hodně přemýšlím.

12. ledna 2024  

Setkání v Philip Morris, Karlovo nám. 2097, 120 00 Nové Město
📅    ical    Google   outlook

Téma: Co nám brání říct si o peníze?

 

Barbora Týrová (1)
Mentorka: Barbora Týrová, Manager Cluster RRP Engagement, Philip Morris

Do PMI jsem nastoupila do marketingového oddělení před 4 roky po předchozích zkušenostech v mezinárodních FMCG společnostech, s hlavním zaměřením na marketing.

Mám zde na starosti strategii marketingových spotřebitelských aktivit zaměřených na podporu našich bezdýmných výrobků – jako např. festivaly, HoReCa aktivace, marketingové akce v našich prodejnách a komunikaci benefitů našich výrobků.

Ráda pracuji v prostředí, které podporuje týmovou spolupráci, rozvíjí individuální talenty a umožňuje mezinárodní kariéru.

Téma: 5+1 klíčových dovedností lídrů budoucnosti

Dovedností lídrů je celá řada. Neustále je na čem jako lídr pracovat, v čem se zdokonalovat. Řadu let jsem pracovala na manažerských pozicích a vedla mezinárodní projekty. Pro tento krátký formát mentoringu jsem vybrala 5+1, z mé praktické zkušenosti, zcela zásadních dovedností: naslouchání, (sebe)reflexe, učení, nechat druhé zářit, mentální zdraví a způsob myšlení (mindset).

Nečekejte instantní návod, ale spíš podnět ke společné diskusi a zamyšlení nad konkrétními poznatky, které můžete ihned zavést do vaší praxe.

Mentorka: Eva Weberová, koučka, mentorka a lektorka úspěšného leadershipu

Manažeři a lídři si kromě ryze ekonomických otázek kladou otázky, jak zlepšit fungování týmů, jak si udržet energii, když je toho moc, nebo jak skloubit svoji náročnou manažerskou roli s časem pro rodinu a pro sebe. Těmto tématům se věnuji ve svých programech Tým jedna báseň, Skutečný leadership i při individuálních spolupracích s lidmi ve vedoucích pozicích.

Jakou ZMĚNU chcete kolem sebe vidět a prosadit?

Ráda bych kolem se sebe viděla více skutečných, inspirativních lídrů, kteří jsou přínosem nejen pro firmy, ale i pro společnost jako takovou.

16. února 2024

Setkání v Perfect Canteen Filipa Sajlera, VEGEt Cowork, Nám. Junkových 2772/1, 155 00 Praha 13 - Stodůlky
📅    ical    Google   outlook

Téma: Můj potenciál

Mile dámy, každý člověk má šanci se prosadit, splnit si svoje sny a ukázat své silné stránky. A co se slabými stránkami ? Můžeme je zlepšit?
Na tuto otázku a na následující otázky se těším až si na ně společně odpovíme:
Jaký je můj potenciál? Kdo o něm ví? Jak s nim pracuji? Můj cíl?
Žádné obavy, vše jde když se chce. Těším se na vás

Gabriela_Kahounova
Mentorka: Gabriela Kahounová,
Group People & Culture Director HOPI HOLDING

Gabriela zastává pozici HR Group ředitelky v přední firmě HOPI HOLDING, a to s více než dvacetiletou zkušeností v oblasti lidských zdrojů. Její hluboký vhled do logistiky a výroby jí umožňuje mít plný přehled o celém spektru lidských zdrojů, jak říká od A do Z.

Její skutečnou vášní je vytváření strategických cílů firmy, které jdou ruku v ruce s budováním pozitivního Employer branding a prováděním účinného HR marketingu. Kromě toho se věnuje i efektivní komunikaci a neustále se snaží najít způsoby, jak zlepšit pracovní prostředí a vztahy v HOPI HOLDING.

Gabriela má svou práci skutečně v srdci a stala se pro ni víc než jen povinnosti – je to koníček, který ji naplňuje. Její zájem o psychologií ji inspiruje k tomu, aby se věnovala koučinku a mentoringu, a tak pomáhala ostatním dostáhnout svého plného potenciálu.

Téma: Ambassadoring, sebevědomí a propagace značky aneb marketing společnosti není záležitostí jen marketingového oddělení
  • Co znamená osobní brand alias značka?
  • Význam osobní značky pro manažery, komunikace hodnot
  • Rozvoj sebevědomí a jeho vliv na propagaci brandu
  • Základní kameny vašeho brandu, soulad v rámci organizace – opravdu věřím?
  • V čem jsem silná a v čem mám prostor ke zlepšení?
  • Jak být autentická na sociálních sítích
  • Případová studie úspěšného ambassadoringu
Mentorka: Soňa Rampulová
Manažerka marketingu a PR, PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář

Jmenuji se Soňa Rampulová, pocházím z Bratislavy a marketingem se zabývám již přes dvacet let. V současné době šestým rokem vedu marketingové a PR oddělení advokátní kanceláře PRK Partners, která má významný mezinárodní přesah. Před hodně lety jsem začínala jako eventová specialistka ale postupně jsem si zamilovala PR a brand marketing, které dosuď vnímám jako svoji srdeční záležitost. Profesní život mě naučil, jak důležité je pracovat na tom, aby zaměstnanci byli jedním z nástrojů úspěšného brand marketingu a proto je to pro mě jedna z cest, kterou se snažím u nás jít. Nedávno jsem založila Next Generation Legal Business Club, ve kterém společně s kolegy propojujeme profesionály napříč různými odděleními včetně mentoringu a dalších vzdělávacích akcí.

Jsem vděčná, že se v životě mohu věnovat práci, která je současně i moji vášni. Protože bez vášně se dle mého názoru marketing dělat nedá.

15. března 2024

Setkání v Raiffeisenbank, Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4-Nusle
📅    ical    Google   outlook

Téma: Worklife balance nebo blending?
Michaela Kubyova
Mentorka: Michaela Kubýová
Head of Internal Audit

Michaela je v Raiffeisenbank zodpovědná za strategii auditu, řízení auditních projektů a komunikaci výsledků auditu v rámci banky i skupiny. Je aktivní v Českém Institutu Interních Auditorů a Radě pro veřejný dohled nad auditem. Působí jako mentorka a koučka.

Ke koučování ji přivedly zkušenosti z manažerské práce a chuť zařadit do svého života další rozměr práce s lidmi. Dlouholetá manažerská praxe spolu s výchovou tří dětí ji přivedly k přesvědčení, že pokud člověk ví, co chce, dochází k využití vlastního potencionálu a tím i k dosažení osobní spokojenosti. Baví ji být s lidmi a pomoci jim v tomto procesu prostřednictvím koučovacích technik.

Ve volném čase se věnuje rodině, ráda hraje tenis, cvičí jógu a cestuje.

Téma: Leadership budoucnosti

Jak chci, aby mě chápali ostatní a jak s nimi kvalitně komunikovat? Budeme si povídat o: Nálada a vztahy v týmu. Jak pracovat s lidmi, kteří jsou odlišní než vy - diverzita, inkluze, multikulti. Pozitivní výrazy, mezilidské vztahy. Jak motivovat lidi v době změny hodnot. Umění argumentace, vyjednávání a zpětná vazba.

Kateřina Novotná
Mentorka: Kateřina Novotná, HR ředitelka KONE Industrial – koncern s.r.o.

Posledních 15 let se Kateřina věnuje HR ze všech uhlů, má za sebou praxi z pozice Centre of Expertise, Business partnering, Shared services a také z výrobního závodu. Nyní se nad rámec uvedeného věnuje interní a externí komunikaci.

Cílem Kateřiny je prosazování empowerementu a rovnosti mezi všemi zaměstnanci a budování ED jak jednotlivců, tak firmy.

Miluje komunikaci s lidmi, je empatická a umí výborně naslouchat, zároveň je ale velmi strukturovaná, s vnitřní efektivitou a orientací se v problému. Nedělá ji problém pojmenovat  obtížné věci, orientovat se v nelehkých situacích.

12. dubna 2024

Slavnostní zakončení 🎉 na Mentoringovém Dni Equal Pay Day, Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 945/33, 190 00 Praha 9-Vysočany
📅    ical    Google   outlook

Efekt celého programu umocníme spolu s tisícovkou účastnic Mentoringového dne projektu Equal Pay Day 2024, který nabídne pestrý program v podobě investiční zóny, wellbeing zóny a samozřejmě se mentees budou moci zapojit do mentoringu a vybírat si 5 mentorek a témat z celkových 70! nabízených dle svých vlastních preferencí. Připravíme pro vás ideální podmínky pro networking, předání certifikátů a společné fotografie.

Cenné rady od úspěšných žen z českého i mezinárodního prostředí bude možné vybírat měsíc před konáním akce přes aplikaci.

Helena Dreiseitlova
Helena Dreiseitlová  
projektová manažerka Equal Pay Day

Projekt Equal Pay Day mne pohltil přesně před 10 lety a 3 roky na to odstartoval mentoringový program Empowering Women. Nyní první dostává občanku a druhý jde do první třídy. Dovolím si být osobní... a proto Váš všechny srdečně zvu 12. dubna do kongresových prostor Clarion Congress Hotel Prague, kde se tahle "mládež" protne 😉 Jak mi v emailu napsala Lenka Koenigsmark: "považuji rozvoj „budoucí generace" za téměř povinnost nás všech..." a souzním. 

Být leader-kou není vůbec lehké, i proto cítím nutnost tuto "pipeline" pomáhat tvořit a podporovat talentované a odvážné ženy, které se do toho chtějí pustit. Chtěla bych vidět ženy v politice, ženy v top managementu, ženy, které budou rozhodovat o budoucnosti našich dětí - dcer i synů. Není vždy lehké vydržet nastavené současné podmínky, překonávat zvyklosti a bourat překážky a stereotypy. Proto se snažíme našimi projekty podpořit a inspirovat nové leaderky. Děkuji, že jdete po té cestě s námi...
Za celý tým BPWCR děkuji zapojeným firemním partnerům a těším se na osobní setkávání. 🚀 SKY is the limit...?!  

Máte zájem stát se hlavním partnerem?

Prezentujete firemní prostory a firemní kulturu mezioborově
Prezentujete osobnosti z firmy v pozici mentorky jako role models
Prezentujete nosné téma pro rozvoj talentovaných juniorních leaders

Pro více informací k tématům a mentorkám kontaktujte ambasadorku Leona.Schovancova@bpwcr.cz, nebo koordinátorku helena.dreiseitlova@bpwcr.cz.

Novinky z projektu