Skip to main content

Empowering Women Mentoring VI. - 1. skupina

08:50h příchod účastnic
09:00h ranní networking u kávy a přivítání v prostoru hostující společnosti
09:20 - 10:20h 1. mentoring (skupiny budou rozděleny na dvě poloviny)
10:20 - 10:30h přestávka na kávu a výměna mentorek
10:30 - 11:30h 2. mentoring
11:30 - 12:00h zpětná vazba, evaluace a rozloučení

Datumy, témata a mentorky programu:
20. října 2023 

Setkání v AB Inbev, Vyskočilova 1422/1A, 140 00 Praha 4-Michle
📅    ical    Google   outlook

Téma: Jak rozvinout vnitřní sebejistotu a posílit svůj profesní i osobní růst

Důležitost sebevědomí má nezpochybnitelný význam, protože má zásadní vliv prakticky na všechny oblasti našeho života. Poskytuje nám pevný základ pro naše rozhodnutí, chování a způsob jakým vnímáme svět kolem sebe.

Je to vnitřní síla, která  nás motivuje a posiluje naše schopnosti. Proto je důležité pracovat na jeho posílení a rozvoji prostřednictvím sebepoznání, sebeakceptace a sebevědomých kroků směrem k našim ambicím. Když máme sebevědomí,máme větší motivaci pracovat na našich cílech. Věříme, že jsme schopni dosáhnout toho, co si přejeme a tato víra nás žene vpřed, i když narazíme na překážky. Sebevědomí nám dává odvahu vykročit mimo naši komfortní zónu a riskovat. A právě při riskování často objevujeme nové příležitosti a způsoby jak dosáhnout našich snů. Když uskutečníme své  sny s důvěrou v sebe, stáváme se pro ostatní zdrojem inspirace. Naše úspěchy mohou motivovat a povzbuzovat ty, kteří nás obklopují a tím i přispívat k pozitivním změnám v jejich životech.

Barbora Jarošová
Mentorka: Barbora Jarošová, Global Customer Experience Lead, AB InBev

Ve společnosti AB InBev, kde jsem začala pracovat po studiu Mezinárodních vztahů, působím již 11 let. Po dobu studia moje ambice, úsilí a iniciativy směřovaly jedním směrem, a to pracovat pro Evropskou Unii. Nicméně život tomu chtěl jinak a pro mě v té době z neznámých důvodů jsem se rozhodla změnit směr o 180 stupňů a začít kariérní cestu v International Supply Chain v pivovarském průmyslu. Nyní již vím, proč tomu tak bylo. Každý rok od samého začátku působení v AB InBev byl ve znamení konstantního rozvoje, a to jak pracovního, kariérního, osobnostního, tak i v objevování svého skutečného potenciálu, posouvání limitů a čelení strachu z neúspěchu. Během 11 let jsem měla možnost působit na 8 pozicích v různých procesech, z čehož poslední 4 pozice byly vedoucí role. Díky svým zkušenostem se aktivně snažím podporovat ostatní v jejich rozvoji, objevovat skutečný potenciál a nebát se žít na hraně svého strachu. Moje motto „Limity jsou jenom v naší hlavě”.

Téma: Odvážný leadership založený na vztazích

Podle mnoha studií mají ženy skvělé předpodklady být úspěšnými leadery. Bohužel jsou také dobře zmapované nejčastější způsoby, jak se samy dokážeme sabotovat. Jak naplno využít svých autentických silných stránek v nové roli? Co potřebujete překonat a čemu dát prostor, když chcete být nejen manažerkou, ale i inspirací pro ostatní a posilovat své dobré jméno/značku v rámci firmy? Kdy, jako ženy, často zbytečně a nevědomě omezujeme svůj růst a přicházíme o důležité zdroje vlivu. A jak se podívat na politiku ve firmách čerstvým a konstruktivním způsobem?

Simona Šašková
Mentorka: Simona Šašková, PCC (ICF) - Leadership koučka a mentorka

Simona většinu své profesní kariéry strávila v manažerských rolích v prostředí velkých finančních institucí. Sedm let se nyní jako profesionální akreditovaný kouč zabývá rozvojem leadership dovedností v prostředí, kde jedinou jistotou je neustálá změna. Pro trénování komplexních témat, jako je leadership, emoční inteligence, dynamika týmů, řešení konfliktů a change management, pořádá také intenzivní prožitkové vzdělávání a koučování s koňmi a trénink pozitivní inteligence s podporou mobilní aplikace.

1. prosince 2023 

Setkání v Danone, V Parku 148 00/2294/2, 4 Praha 11-Chodov
📅    ical    Google   outlook

Téma: Můj potenciál

V rámci tohoto tématu se Jana bude soustředit na tyto body:

  • Můj potenciál, jak jej určit a využít.
  • Moje kariérní cesta, kariérní cesta v životě ženy. Definice mého cíle v kariéře.
  • Možnosti a cesty růstu. Co mě může posouvat/co mě posouvá?
  • Co mě motivuje, jak motivuji sebe a ostatní?
Jana Zámostná
Mentorka: Jana Zámostná, Head of Plant Based Category pro CEE region
Téma: Energie a kde ji vzít?

Sedíte ráno u voňavé kávy a přemýšlíte, kolik času a energie vám dnes zase vezme práce. Rády byste odešly dřív, ale to nejde, protože máte před sebou tolik úkolů! Během dne se na vás navíc budou valit další. Už pomalu začínáte obviňovat okolí, které za to za všechno může. Šéf, který na vás ty úkoly valí. Rodina, která si bez vás sama neporadí. Partner, který nemá pochopení a místo toho, aby pomohl, vám začne po tom celodenním maratonu večer ještě něco vyčítat. A k tomu všechny ty poučky o tom, jak se máte naučit říkat "ne", vymezit si hranice, nastavit priority. Ale kde na to vzít energii, když sotva chytáte všechny ty míčky, se kterými musíte žonglovat? Snad vám situaci zpřehlední malé cvičení. Během něj si naskicujete svůj vlastní obrázek, jak jste na tom s energií. Co vám ji dává a co vám ji bere. Proč? Co z toho můžeme a co nemůžeme ovlivnit.

Pinkavová Jirkovská Radmila web
Mentorka: Radmila Pinkavová Jirkovská, Experienced HR Director a Agile Coach

Už během dospívání jsem pochopila, že ke spokojenosti potřebuji změny, nové impulzy, prolínání osobního a pracovního života a rychlé střídání práce a koníčků. Skloubit tuto náročnou povahu s profesí a rodičovstvím byla velká výzva. Naštěstí jsem dostala příležitost pracovat celých dvaadvacet let své profesní kariéry v TV Nova, kterou lze označit bez přehánění za prostředí změny. A tak se splnil můj profesní sen a zároveň bylo zaručeno, že se nebudu nudit. Část energie a času jsem vedle své profesní kariéry věnovala dalším soukromým a neziskovým projektům. Stala jsem se profesionální koučkou, mentorkou, ambasadorkou agility a konzultantkou. Poslední rok věnuji svou energii rozvoji své tvořivosti a cestování. Jsem hrdou maminkou konceptuálního šperkaře a alchymisty Daniela Jirkovského, jehož tvorbu mám tu čest celých šestadvacet let jeho života obdivovat a podporovat.

Motto: "To jsem nikdy nedělala, to mi půjde." 

12. ledna 2024  

Setkání v UNIQA, Evropská 810/136, 160 12 Praha 6
📅    ical    Google   outlook

Téma: Tým je klíčem k úspěchu každého leadera.

I ten nejlepší jedinec má v porovnání s kvalitním týmem menší potenciál. Je-li tým dobře poskládaný, schopnosti, dovednosti a znalosti jeho členů se násobí. Proto je úkolem číslo jedna pro každého manažera sestavit a udržovat motivovaný tým kolegů a pečovat o něj. Bude-li manažer správně delegovat, důvěřovat a dávat lidem v týmu přiměřenou samostatnost a odpovědnost, budou ho kolegové na oplátku podporovat a vykazovat užitečnou iniciativu. A z manažera bude leader!

Přijďte pobesedovat o to, co v praxi funguje a jak dosáhnout díky loajálnímu týmu úspěchu.

Lucie Urválková_UNIQA_1
Mentorka: Lucie Urválková, Místopředsedkyně představenstva a CFO pojišťovny UNIQA

Lucie profesně vsadila na odvětví financí. Aktuálně pracuje v pozici CFO finanční skupiny UNIQA v ČR i v SR s bezmála 3 miliony klientů v pojištění, penzích a investicích. Řídí tým okolo 200 lidí. Spravuje aktiva společnosti ve výši přes 200 miliard korun.

Lucie je cílevědomá a houževnatá žena. Nestydí se za své ambice a říká: „Nedostala jsem nic zadarmo, vše jsem si musela poctivě odpracovat.“ Člověk si podle ní musí zvyknout na každodenní opouštění komfortní zóny a koukat stále dopředu. Součástí úspěchu nejsou vzpomínky na minulost.
V uplynulých letech byla opakovaně zařazena mezi Nejvlivnější ženy Česka podle měsíčníku Forbes, letos byla oceněna titulem Manažerka roku 2022 v soutěži pořádané Českou manažerskou asociací (ČMA).
Lucie žije bohatý osobní a rodinný život. Většinu času věnuje s partnerem jejich synovi. „Společné chvíle mi přináší novou energii,“ říká. Věnuje se i dalšímu vzdělávání. Zkusila už tvůrčí psaní, letos zdokonalovala angličtinu na kurzu ve Velké Británii. Ráda si zahraje golf, anebo se vypraví na skialpech na nějaký pořádný kopec.

Téma: Podpora mezi ženami a v čem to máme jinak než muži.
leona-schovancova
Mentorka: Leona Schovancová, Interim a projektová manažerka

Leona Schovancová patří mezi zkušené odborníky v oblasti zákaznického servisu a obchodu. Má za sebou řadu úspěšně realizovaných projektů především v energetických společnostech. Po mnoha letech na manažerských pozicích ve velkých nadnárodních korporacích je nyní na volné noze a poskytuje svoje služby jako interim & projektová manažerka. Aktivně předává své zkušenosti dál také formou mentoringu. V rámci postgraduálního studia ekonomie a managementu se zaměřila na problematiku lidských zdrojů, zejména motivaci, řízení výkonnosti a hodnocení zaměstnanců. Protože bez správných lidí, sehraného a motivovaného týmu nelze dosáhnout skvělých výsledků.

16. února 2024

Setkání v HUB společnosti Essox, Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5-Smíchov
📅    ical    Google   outlook

Téma: Důvěra a žárlivost mezi ženami

SPOLUPRÁCE = Rovné příležitosti, solidarita a podpora žen. Naplnění a definice společných cílů - prospěšnost, udržitelnost, dobrovolnictví. Speed mentoring jako nová forma osobního vzdělávání. Celoživotní vzdělávání.

AI, inovace, budoucnost, mysl 4.0. Jak zapojit ženy. Trendy, nápady a technologie.

foto-Lenka-HatasovaDSC_6103MN
Mentorka: Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX

Jana Hanušová patří k nejvýše postaveným ženám v českém finančním byznysu. Je generální ředitelkou společnosti ESSOX, která patří k lídrům specializovaného financování v Česku. Na úrovni celé skupiny ESSOX zodpovídá také za rozvoj aktivit společnosti na slovenském trhu, v rámci skupiny Société Générale a Komerční banky, jejíž je ESSOX součástí, pak zasedá v dozorčích radách společnostíi ALD Automotive s.r.o a německých sesterských spolecností BDK a ALD Lease Finanz. Podle časopisu Forbes patří Jana mezi TOP 50 nejvlivnějších žen Česka.

Jana Hanušová se aktivně podílí na tvorbě legislativního rámce českého i evropského finančního trhu. Je předsedkyní představenstva České leasingové a finanční asociace a členkou představenstva Asociácie leasingových společnosti Slovenskej republiky. Zájmy českých a slovenských finančních institucí zastupuje ve vrcholném vedení evropských asociacích Eurofinas a Leaseurope.

Je absolventkou Fakulty sociálních věd na Univerzitě Karlově. Svou kariéru startovala v roce 1999 v Komerční bance. V letech 2000 až 2004 zde zastávala pozici vedoucí Řízení segmentů v rámci retailového bankovnictví, později po akvizici společnosti ESSOX skupinou Komerční banky se podílela na vytváření celkové koncepce společnosti ESSOX a formování její role v rámci skupiny. V roce 2006 se stala ředitelkou Marketingu ve společnosti Rusfinance Bank (součást Société Générale Russia). V roce 2010 se vrátila zpět do Komerční banky na pozici poradkyně generálního ředitele pro synergie v rámci Skupiny KB/SG, po necelých pěti letech pak převzala vedení společnosti ESSOX.

Jana Hanušová je známá svými aktivitami v oblasti vzdělávání dětí. V České republice je zakladatelkou projektu Společně bezpečně, Na Slovensku se podílí coby členka správní rady na rozvoji Dětské dopravní nadace.

Téma: Leadership a seberozvoj

Ráda bych rozproudila debatu a zjistila, jak si každá z účastnic představuje ideálního leadera? Sestavíme profil "ideálního" leadera.
Probereme rozdíl mezi "manage, coach a lead".
Kdy poznáme, že je ten pravý čas stát se leaderem?
Jaké soft a hard skills jsou potřeba a jaké je to řídit týmy v mezinárodním prostředí.

Ludányivá Marina
Mentorka: Mariana Ludányiová

Mezinárodní obchod, marketing, obchodní strategie, vstupy na zahraniční trhy, budování obchodních sítí, budování a rozvoj týmů. Toto jsou oblasti, ve kterých jsem aktivní přes více než 10 let a velmi mě naplňují a baví.
Mezinárodní prostředí mě lákalo od malička. V 18 letech jsem odešla do zahraničí. 5 let jsem žila v Maďarsku, kde jsem studovala na vysoké škole se zaměřením na Mezinárodní Marketing a Management. Během studia jsem měla možnost pracovat v Českém kulturním centru, pod velvyslanectvím České republiky. 6 let jsem žila ve Velké Británii, kde jsem pracovala a zároveň
absolvovala magisterské studium, obor European Policy and Management.
Přes 5 let jsem žila v Bratislavě, odkud jsem měla prostor zastřešovat obchod v oblasti zdravotnických pomůcek pro Čechy, Slovensko a Maďarsko.
Během mé kariéry jsem měla možnost získat zkušenosti na pozicích jako Sales Manager, Product Manager, Commercial Manager, General Manager, Business Director. Momentálně pracuji jako Business Director v nadnárodní společnosti, kde mám na starosti mezinárodní obchodní týmy a celkovou strategii obchodu.

No a mé moto?

“Život je jak horská dráha. Tak si sedni do první řady, zvedni ruce nad hlavu a užij si tu jízdu.”

15. března 2024

Setkání v MARS Czech, Michelská 1552/58 140 00 Praha 4
📅    ical    Google   outlook

Téma: Globální korporace jako skvělé místo pro práci

Co je potřeba pro úspěšnou kariéru v globální korporaci a na jakých silných stránkách můžeme stavět?

image001
Mentorka: Viktorie Malsagova, Supply Chain director CNE, Royal Canin

Rozvoj talentů a práce s diverzními týmy v prostředí mezinárodních korporací je vášní pro Viktorii Malsagovou.

V oblasti Supply Chainu se pohybuje již 13 let, zkušenosti sbírala ve společnostech Danone, Heineken a Mars, kde nyní působí v divizi Royal Canin.

„Rozpoznat své silné stránky a využívat svůj potenciál naplno, je klíčem k úspěšné kariéře,“ tvrdí matka dvou malých dětí, kterou mateřství na její cestě rozhodně nezastavilo.

Téma: Leadership budoucnosti

Máš potenciál. Budeš leadrem! I v tlaku potřebujeme udržovat vztah. Důležité je být pro své lidi inspirací, dávat jim různé výzvy. Nejen intelektuální, ale i k vítězství.
„Někdo říká, je to starý systém. Ale jestli ano, tak já v tomhle systému prožil celý svůj skokanský život. Jakmile mi polevili, byl jsem totálně v prčicích.“ (Skokan Jakub Janda).

Martina Janíková_web
Mentorka: Martina Janíková, Senior HR Operations Manager East Region Snop - Groupe FSD

Více než 15 let zkušeností v oblasti people managementu českých a mezinárodních firem.

Zakladatelka HR Breakfast ve Zlíně.

Baví ji objevovat v lidech talent, skryté hodnoty a hledat potenciál v diverzitě.

12. dubna 2024

Slavnostní zakončení 🎉 na Mentoringovém Dni Equal Pay Day, Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 945/33, 190 00 Praha 9-Vysočany
📅    ical    Google   outlook

Efekt celého programu umocníme spolu s tisícovkou účastnic Mentoringového dne projektu Equal Pay Day 2024, který nabídne pestrý program v podobě investiční zóny, wellbeing zóny a samozřejmě se mentees budou moci zapojit do mentoringu a vybírat si 5 mentorek a témat z celkových 70! nabízených dle svých vlastních preferencí. Připravíme pro vás ideální podmínky pro networking, předání certifikátů a společné fotografie.

Cenné rady od úspěšných žen z českého i mezinárodního prostředí bude možné vybírat měsíc před konáním akce přes aplikaci.

Helena Dreiseitlova
Helena Dreiseitlová  
projektová manažerka Equal Pay Day

Projekt Equal Pay Day mne pohltil přesně před 10 lety a 3 roky na to odstartoval mentoringový program Empowering Women. Nyní první dostává občanku a druhý jde do první třídy. Dovolím si být osobní... a proto Váš všechny srdečně zvu 12. dubna do kongresových prostor Clarion Congress Hotel Prague, kde se tahle "mládež" protne 😉 Jak mi v emailu napsala Lenka Koenigsmark: "považuji rozvoj „budoucí generace" za téměř povinnost nás všech..." a souzním. 

Být leader-kou není vůbec lehké, i proto cítím nutnost tuto "pipeline" pomáhat tvořit a podporovat talentované a odvážné ženy, které se do toho chtějí pustit. Chtěla bych vidět ženy v politice, ženy v top managementu, ženy, které budou rozhodovat o budoucnosti našich dětí - dcer i synů. Není vždy lehké vydržet nastavené současné podmínky, překonávat zvyklosti a bourat překážky a stereotypy. Proto se snažíme našimi projekty podpořit a inspirovat nové leaderky. Děkuji, že jdete po té cestě s námi...
Za celý tým BPWCR děkuji zapojeným firemním partnerům a těším se na osobní setkávání. 🚀 SKY is the limit...?!  

Chtěli byste se s námi pustit do partnerství?

Podporujete rozvoj talentovaných juniorních leaders
Prezentujete firemní prostory a firemní kulturu mezioborově
Propagujete osobnosti z firmy v pozici mentorky jako role models

Pro více informací a dotazy kontaktujte
ambasadorku Leona.Schovancova@bpwcr.cz,
nebo koordinátorku helena.dreiseitlova@bpwcr.cz.

Novinky z projektu