Skip to main content

Empowering Women Mentoring VI. - 1. skupina

08:50h příchod účastnic
09:00h ranní networking u kávy a přivítání v prostoru hostující společnosti
09:20 - 10:20h 1. mentoring (skupiny budou rozděleny na dvě poloviny)
10:20 - 10:30h přestávka na kávu a výměna mentorek
10:30 - 11:30h 2. mentoring
11:30 - 12:00h zpětná vazba, evaluace a rozloučení

Datumy, témata a mentorky programu:
20. října 2023 

Setkání v AB Inbev, Vyskočilova 1422/1A, 140 00 Praha 4-Michle
📅    ical    Google   outlook

Téma: Jak rozvinout vnitřní sebejistotu a posílit svůj profesní i osobní růst

Důležitost sebevědomí má nezpochybnitelný význam, protože má zásadní vliv prakticky na všechny oblasti našeho života. Poskytuje nám pevný základ pro naše rozhodnutí, chování a způsob jakým vnímáme svět kolem sebe.

Je to vnitřní síla, která  nás motivuje a posiluje naše schopnosti. Proto je důležité pracovat na jeho posílení a rozvoji prostřednictvím sebepoznání, sebeakceptace a sebevědomých kroků směrem k našim ambicím. Když máme sebevědomí,máme větší motivaci pracovat na našich cílech. Věříme, že jsme schopni dosáhnout toho, co si přejeme a tato víra nás žene vpřed, i když narazíme na překážky. Sebevědomí nám dává odvahu vykročit mimo naši komfortní zónu a riskovat. A právě při riskování často objevujeme nové příležitosti a způsoby jak dosáhnout našich snů. Když uskutečníme své  sny s důvěrou v sebe, stáváme se pro ostatní zdrojem inspirace. Naše úspěchy mohou motivovat a povzbuzovat ty, kteří nás obklopují a tím i přispívat k pozitivním změnám v jejich životech.

Barbora Jarošová
Mentorka: Barbora Jarošová, Global Customer Experience Lead, AB InBev

Ve společnosti AB InBev, kde jsem začala pracovat po studiu Mezinárodních vztahů, působím již 11 let. Po dobu studia moje ambice, úsilí a iniciativy směřovaly jedním směrem, a to pracovat pro Evropskou Unii. Nicméně život tomu chtěl jinak a pro mě v té době z neznámých důvodů jsem se rozhodla změnit směr o 180 stupňů a začít kariérní cestu v International Supply Chain v pivovarském průmyslu. Nyní již vím, proč tomu tak bylo. Každý rok od samého začátku působení v AB InBev byl ve znamení konstantního rozvoje, a to jak pracovního, kariérního, osobnostního, tak i v objevování svého skutečného potenciálu, posouvání limitů a čelení strachu z neúspěchu. Během 11 let jsem měla možnost působit na 8 pozicích v různých procesech, z čehož poslední 4 pozice byly vedoucí role. Díky svým zkušenostem se aktivně snažím podporovat ostatní v jejich rozvoji, objevovat skutečný potenciál a nebát se žít na hraně svého strachu. Moje motto „Limity jsou jenom v naší hlavě”.

Téma: Odvážný leadership založený na vztazích

Podle mnoha studií mají ženy skvělé předpodklady být úspěšnými leadery. Bohužel jsou také dobře zmapované nejčastější způsoby, jak se samy dokážeme sabotovat. Jak naplno využít svých autentických silných stránek v nové roli? Co potřebujete překonat a čemu dát prostor, když chcete být nejen manažerkou, ale i inspirací pro ostatní a posilovat své dobré jméno/značku v rámci firmy? Kdy, jako ženy, často zbytečně a nevědomě omezujeme svůj růst a přicházíme o důležité zdroje vlivu. A jak se podívat na politiku ve firmách čerstvým a konstruktivním způsobem?

Simona Šašková
Mentorka: Simona Šašková, PCC (ICF) - Leadership koučka a mentorka

Simona většinu své profesní kariéry strávila v manažerských rolích v prostředí velkých finančních institucí. Sedm let se nyní jako profesionální akreditovaný kouč zabývá rozvojem leadership dovedností v prostředí, kde jedinou jistotou je neustálá změna. Pro trénování komplexních témat, jako je leadership, emoční inteligence, dynamika týmů, řešení konfliktů a change management, pořádá také intenzivní prožitkové vzdělávání a koučování s koňmi a trénink pozitivní inteligence s podporou mobilní aplikace.

1. prosince 2023 

Setkání v Danone, V Parku 148 00/2294/2, 4 Praha 11-Chodov
📅    ical    Google   outlook

Téma: Můj potenciál

V rámci tohoto tématu se Jana bude soustředit na tyto body:

  • Můj potenciál, jak jej určit a využít.
  • Moje kariérní cesta, kariérní cesta v životě ženy. Definice mého cíle v kariéře.
  • Možnosti a cesty růstu. Co mě může posouvat/co mě posouvá?
  • Co mě motivuje, jak motivuji sebe a ostatní?
Jana Zámostná
Mentorka: Jana Zámostná, Head of Plant Based Category pro CEE region
Téma: Energie a kde ji vzít?

Sedíte ráno u voňavé kávy a přemýšlíte, kolik času a energie vám dnes zase vezme práce. Rády byste odešly dřív, ale to nejde, protože máte před sebou tolik úkolů! Během dne se na vás navíc budou valit další. Už pomalu začínáte obviňovat okolí, které za to za všechno může. Šéf, který na vás ty úkoly valí. Rodina, která si bez vás sama neporadí. Partner, který nemá pochopení a místo toho, aby pomohl, vám začne po tom celodenním maratonu večer ještě něco vyčítat. A k tomu všechny ty poučky o tom, jak se máte naučit říkat "ne", vymezit si hranice, nastavit priority. Ale kde na to vzít energii, když sotva chytáte všechny ty míčky, se kterými musíte žonglovat? Snad vám situaci zpřehlední malé cvičení. Během něj si naskicujete svůj vlastní obrázek, jak jste na tom s energií. Co vám ji dává a co vám ji bere. Proč? Co z toho můžeme a co nemůžeme ovlivnit.

Pinkavová Jirkovská Radmila web
Mentorka: Radmila Pinkavová Jirkovská, Experienced HR Director a Agile Coach

Už během dospívání jsem pochopila, že ke spokojenosti potřebuji změny, nové impulzy, prolínání osobního a pracovního života a rychlé střídání práce a koníčků. Skloubit tuto náročnou povahu s profesí a rodičovstvím byla velká výzva. Naštěstí jsem dostala příležitost pracovat celých dvaadvacet let své profesní kariéry v TV Nova, kterou lze označit bez přehánění za prostředí změny. A tak se splnil můj profesní sen a zároveň bylo zaručeno, že se nebudu nudit. Část energie a času jsem vedle své profesní kariéry věnovala dalším soukromým a neziskovým projektům. Stala jsem se profesionální koučkou, mentorkou, ambasadorkou agility a konzultantkou. Poslední rok věnuji svou energii rozvoji své tvořivosti a cestování. Jsem hrdou maminkou konceptuálního šperkaře a alchymisty Daniela Jirkovského, jehož tvorbu mám tu čest celých šestadvacet let jeho života obdivovat a podporovat.

Motto: "To jsem nikdy nedělala, to mi půjde." 

12. ledna 2024  

Setkání v UNIQA, Evropská 810/136, 160 12 Praha 6
📅    ical    Google   outlook

Téma: Tým je klíčem k úspěchu každého leadera.

I ten nejlepší jedinec má v porovnání s kvalitním týmem menší potenciál. Je-li tým dobře poskládaný, schopnosti, dovednosti a znalosti jeho členů se násobí. Proto je úkolem číslo jedna pro každého manažera sestavit a udržovat motivovaný tým kolegů a pečovat o něj. Bude-li manažer správně delegovat, důvěřovat a dávat lidem v týmu přiměřenou samostatnost a odpovědnost, budou ho kolegové na oplátku podporovat a vykazovat užitečnou iniciativu. A z manažera bude leader!

Přijďte pobesedovat o to, co v praxi funguje a jak dosáhnout díky loajálnímu týmu úspěchu.

Lucie Urválková_UNIQA_1
Mentorka: Lucie Urválková, Místopředsedkyně představenstva a CFO pojišťovny UNIQA

Lucie profesně vsadila na odvětví financí. Aktuálně pracuje v pozici CFO finanční skupiny UNIQA v ČR i v SR s bezmála 3 miliony klientů v pojištění, penzích a investicích. Řídí tým okolo 200 lidí. Spravuje aktiva společnosti ve výši přes 200 miliard korun.

Lucie je cílevědomá a houževnatá žena. Nestydí se za své ambice a říká: „Nedostala jsem nic zadarmo, vše jsem si musela poctivě odpracovat.“ Člověk si podle ní musí zvyknout na každodenní opouštění komfortní zóny a koukat stále dopředu. Součástí úspěchu nejsou vzpomínky na minulost.
V uplynulých letech byla opakovaně zařazena mezi Nejvlivnější ženy Česka podle měsíčníku Forbes, letos byla oceněna titulem Manažerka roku 2022 v soutěži pořádané Českou manažerskou asociací (ČMA).
Lucie žije bohatý osobní a rodinný život. Většinu času věnuje s partnerem jejich synovi. „Společné chvíle mi přináší novou energii,“ říká. Věnuje se i dalšímu vzdělávání. Zkusila už tvůrčí psaní, letos zdokonalovala angličtinu na kurzu ve Velké Británii. Ráda si zahraje golf, anebo se vypraví na skialpech na nějaký pořádný kopec.

Téma: Podpora mezi ženami a v čem to máme jinak než muži.
leona-schovancova
Mentorka: Leona Schovancová, Interim a projektová manažerka

Leona Schovancová patří mezi zkušené odborníky v oblasti zákaznického servisu a obchodu. Má za sebou řadu úspěšně realizovaných projektů především v energetických společnostech. Po mnoha letech na manažerských pozicích ve velkých nadnárodních korporacích je nyní na volné noze a poskytuje svoje služby jako interim & projektová manažerka. Aktivně předává své zkušenosti dál také formou mentoringu. V rámci postgraduálního studia ekonomie a managementu se zaměřila na problematiku lidských zdrojů, zejména motivaci, řízení výkonnosti a hodnocení zaměstnanců. Protože bez správných lidí, sehraného a motivovaného týmu nelze dosáhnout skvělých výsledků.

16. února 2024

Setkání v HUB společnosti Essox, Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5-Smíchov
📅    ical    Google   outlook

Téma: Důvěra v týmu je klíčová, zároveň však velmi křehká

Důvěra se těžko a dlouze buduje, ale rychle ztrácí. Jak budovat důvěru, na čem stavět a čím jí průběžně posilovat.
Jak předcházet ztrátě důvěry – co jsou kritické momenty, které vedou ke ztrátě důvěry v týmu, s kolegy...
Při ztrátě důvěry, je možné si ji opět získat zpět? Bude to pak dlouhodobě fungovat?

aktualni 2023
Mentorka: Renata Niederlová, Executive Director Strategic Change Management & Process Excellence, ESSOX s.r.o.

Projektové & procesní řízení, LEAN/SIX SIGMA či klasický change management jsou jíž více jak 20 let doménou Renáty Niederlové. Od role business analytika a projektového manažera na menších projektech se postupně zapojila do realizace klíčových firemních projektů, které přinášely významné změny do společností a také atakovaly a silně ovlivňovaly firemní kulturu. Je starou pravdou, že lidé a ani firmy změny nemají rády, je to o obavě opustit něco starého, zcela funkčního a po nějakou dobu akceptovat jistou míru nejistoty a osvojit si nové věci. To staré přeci bylo lepší 🙂 A to jsou právě výzvy, které ve své každodenní práci nachází a snaží se své kolegy takovou změnou bezpečně provést. Aktuálně je zodpovědná za program, který pro ESSOX realizuje komplexní změnu výměny stávajících systémů.

Preferuje otevřenou komunikaci a pragmatický přístup v kombinaci se selským rozumem. Existuje mnoho metodik a osvědčených přístupů, ale je vždy třeba zohlednit prostředí, kde je chceme uplatnit. Realizace změn je ohledání správné cesty, potřebné dávky trpělivosti, vytrvalosti, ale také o diplomacii a hledání funkčního kompromisu.

Téma:
Mentorka:
15. března 2024

Setkání v MARS Czech, Michelská 1552/58 140 00 Praha 4
📅    ical    Google   outlook

Téma: Global corporation as a great place to work

What is needed for a successful career in global corporation and what strengths can we build on?

Daniela Hlaváčková MARS EW6web
Mentorka: Daniela Hlaváčková, Demand Director Mars

Daniela Hlaváčková je zkušená líderka se zápalem pro rozvoj talentů a podporu diverzity v týmu.Většinu svých dosavadních pracovních zkušeností nasbírala ve firmě Mars, kde se z pozice Brand manažerky vypracovala na Marketingovou ředitelku Střední Evropy a poslední rok vede celou obchodní jednotku na Slovensku.

Matka dvou malých dětí, kterou mateřská dovolená kariéru nezpomalila ba naopak.

As M.K.Albright said “There is a special place in hell for women who don’t help other women”

Téma: Leadership budoucnosti

Máš potenciál. Budeš leadrem! I v tlaku potřebujeme udržovat vztah. Důležité je být pro své lidi inspirací, dávat jim různé výzvy. Nejen intelektuální, ale i k vítězství.
„Někdo říká, je to starý systém. Ale jestli ano, tak já v tomhle systému prožil celý svůj skokanský život. Jakmile mi polevili, byl jsem totálně v prčicích.“ (Skokan Jakub Janda).

Martina Janíková_web
Mentorka: Martina Janíková, Senior HR Operations Manager East Region Snop - Groupe FSD

Více než 15 let zkušeností v oblasti people managementu českých a mezinárodních firem.

Zakladatelka HR Breakfast ve Zlíně.

Baví ji objevovat v lidech talent, skryté hodnoty a hledat potenciál v diverzitě.

12. dubna 2024

Slavnostní zakončení 🎉 na Mentoringovém Dni Equal Pay Day, Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 945/33, 190 00 Praha 9-Vysočany
📅    ical    Google   outlook

Efekt celého programu umocníme spolu s tisícovkou účastnic Mentoringového dne projektu Equal Pay Day 2024, který nabídne pestrý program v podobě investiční zóny, wellbeing zóny a samozřejmě se mentees budou moci zapojit do mentoringu a vybírat si 5 mentorek a témat z celkových 70! nabízených dle svých vlastních preferencí. Připravíme pro vás ideální podmínky pro networking, předání certifikátů a společné fotografie.

Cenné rady od úspěšných žen z českého i mezinárodního prostředí bude možné vybírat měsíc před konáním akce přes aplikaci.

Helena Dreiseitlova
Helena Dreiseitlová  
projektová manažerka Equal Pay Day

Projekt Equal Pay Day mne pohltil přesně před 10 lety a 3 roky na to odstartoval mentoringový program Empowering Women. Nyní první dostává občanku a druhý jde do první třídy. Dovolím si být osobní... a proto Váš všechny srdečně zvu 12. dubna do kongresových prostor Clarion Congress Hotel Prague, kde se tahle "mládež" protne 😉 Jak mi v emailu napsala Lenka Koenigsmark: "považuji rozvoj „budoucí generace" za téměř povinnost nás všech..." a souzním. 

Být leader-kou není vůbec lehké, i proto cítím nutnost tuto "pipeline" pomáhat tvořit a podporovat talentované a odvážné ženy, které se do toho chtějí pustit. Chtěla bych vidět ženy v politice, ženy v top managementu, ženy, které budou rozhodovat o budoucnosti našich dětí - dcer i synů. Není vždy lehké vydržet nastavené současné podmínky, překonávat zvyklosti a bourat překážky a stereotypy. Proto se snažíme našimi projekty podpořit a inspirovat nové leaderky. Děkuji, že jdete po té cestě s námi...
Za celý tým BPWCR děkuji zapojeným firemním partnerům a těším se na osobní setkávání. 🚀 SKY is the limit...?!  

Máte zájem stát se hlavním partnerem?

Prezentujete firemní prostory a firemní kulturu mezioborově
Prezentujete osobnosti z firmy v pozici mentorky jako role models
Prezentujete nosné téma pro rozvoj talentovaných juniorních leaders

Pro více informací a dotazy kontaktujte
ambasadorku Leona.Schovancova@bpwcr.cz,
nebo koordinátorku helena.dreiseitlova@bpwcr.cz.

Novinky z projektu