Future Leaders - malé ženy

Náš projekt řeší to, že žádný cíl není příliš velký, že je zdravé mít své sny, touhy a plány a že je skvělé tyto své sny následovat.

Směr, jakým se bude vyvíjet budoucnost a kariéra ženy se rodí mnohem dříve, než vstupem do prvního zaměstnání.  Již od dětství je nutné pracovat s tím, jak vnímáme samy sebe a jak se postavíme k očekáváním našeho okolí. Přisuzování tradičních servisních, pečovatelských a pomocných rolí právě ženám patří k častým chybám, které se často opakují.

Takové návyky v konečném důsledku velmi ovlivňují to, jak ženy smýšlejí o svých ambicích a jak se nechávají ovlivňovat výčitkami svědomí, že nenaplňují požadovaná očekávání. K tomu všemu se někdy až nezdravě trápí tím, jak extrémně je u nás hodnocen vzhled.

Připravujeme

Co nás doma a ve škole učí o rozdílech pohlaví?
Jaké jsou zažité vzorce chování pro jedno či druhé pohlaví?
A jak nás to ovlivňuje při našem výběru vzdělání, koníčků a povolání?

A existuje vůbec úhel pohledu, ve kterém jsme si všichni rovni?

Na první tři otázky se bude Kateřina ptát malých žen, které na workshop přijdou. Na tu poslední by ráda našla odpověď společně s nimi. Ale jasné je jedno. Naše kostry se mohou v místech lišit: rozpoznáme mužské kosti od ženských. Naše chemické nastavení je jednoznačně jiné, a to již od chromozomální úrovně. Nicméně naše těla, naše mozky jsou jen nástroji, které rozhýbává mysl. Bez vědomí, mysli, jsme jen prázdné schránky z masa a kostí. To, co nám vdechuje smysl do každé situace, která v našich životech nastane, To, co nás ponouká k činům, To, co nás inspiruje - TO je pro nás všechny stejné. Je to myšlenka. A myšlenka je vždy neutrální. Pouze my osobně ji můžeme nějak citově zabarvit. V tom je krása unikátnosti každého z nás. V tom je ta nádhera přínosu něčeho nového do světa kolem nás. A v tomto případě si nevybíráme, jaká myšlenka nás napadne. Myšlenka nemá stereotypy a nenapadá více ženy či muže. Jen naše zvyky, naše návyky a výchova vedou částečně k tomu, jakou myšlenkou se budeme uvnitř sebe zaobírat.

Kateřina Černá je transformativní koučka specializující se na lidský potenciál, duševní zdraví - hlavně řešení otázek stresu, a vztahy. Pracuje s dětmi i dospělými. Její pracovní portfolio zahrnuje krizovou komunikaci, management eventů, veřejné projevy, vztahy s médii, korporátní identitu a interní komunikaci.

Je zakladatelkou neziskové a všeobecně prospěšné organizace, the Human Potential Academy, z.s., která propaguje duševní zdraví. Vede projekt pro děti, nazvaný Star Team, ve kterém dětem osvětluje původ psychického zdraví a nemocí a pomáhá jim z krizových situací všeho druhu. Spolupořádá mezinárodní konferenci Porozumění lidské mysli, webináře a semináře. Je transformativní koučkou certifikovanou prestižní SuperCoach Academy pana Michaela Neilla.

Kateřina Černá

18.9. 2019 v Meet Bear

Přihláška

Čtěte více

 

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW