Skip to main content
Malé ženy - Future LeadersTiskové zprávy

Až budu velká. Úspěšný projekt speed mentoringu pro malé ženy pokračuje

By 3. 7. 20193 září, 2019No Comments

V Praze, 2.7.2019

Speed mentoring je jednou z metod, díky které organizace Business & Professional Women CR (BPWCR) pomáhá ženám, aby posílily své postavení v práci a podnikání. Letos tuto metodu poprvé nabízí také „malým ženám“ ve věku od 7 do 15 let.

„Po úspěchu pilotního projektu speed mentoringu pro děti, který jsme zorganizovaly u příležitosti 10.ročníku Equal Pay Day, jsme se rozhodly pokračovat i během celého roku. To znamená nabídnout malým ženám ke sdílení zajímavá témata a v rolích mentorek jim představit věkově blízké úspěšné mladé dámy.“ Vysvětluje prezidentka BPWCR, Lenka Šťastná.
Na prvním samostatném speed mentoringu pro malé ženy se v roli mentorky představila 19letá Sára Kousková a své téma nazvala: Až budu velká.

Sára studuje University of Texas v Austinu a také reprezentuje Českou republiku v golfu. S mentees se podělila o to, jaká byla její cesta za splněným snem. Jak sama říká: „Protože můžeš být kým chceš. Můžeš dělat, co chceš a jak chceš. Když chceš něco udělat, udělej to. Je to tvůj život, tvoje zodpovědnost, tvoje sny, tvoje štěstí. Nenech se nikým odradit, protože pokud chceš, tak to dokážeš. Ano, ty, ne oni.“
Sára si s děvčaty povídala o jejich snech a plánech. O tom, co pro jejich naplnění samy už dělají a co udělat mohou.
„Miřte na měsíc a při nejhorším přistanete mezi hvězdami.“ Toto moto provázelo celý mentoring a malé ženy určitě oslovilo, protože si ho všechny napsaly na golfový míček, který od úspěšné golfové reprezentantky Sáry dostaly.

Co na speed mentoringu malých žen například zaznělo:

 Co když chtějí rodiče něco jiného? Oni nás ochraňují a myslí to s námi dobře, ale nesmíme zapomínat na tu naši cestu.
 Jak poznáte dospělé, kteří jsou spokojení? Usmívají se, jsou vitální a pořád mají nějaké plány.
 Co děláte, když se Vám něco nechce dělat? - Odkládáme na poslední chvíli, než přichází termín, který někdo určí. - Život vám nebude dávat termíny, měly byste si je naučit dávat samy. Překážky – překonávat ano, bereme to jako výzvu a zkoušíme to znovu.
 Hrají si vůbec dospěláci? Jojo, můj taťka si ráda hraje s bráchou s vláčky ☺
 ....a jaké je to Sáro na té Univerzitě v Austinu? Je to tam velký? A je tam dobrej Mekáč? ☺
 Když si budete hledat brigádu, tak myslete do budoucna. Nemusí to být první věc, která se naskytne. Spíš myslete na svoji budoucí cestu a jak to s ní může souviset.
 Nekomfortní situace vás posunou. Můj první rok na Univerzitě: velká škola života - účty, peníze, úřady, postarat se o sebe, učit se v angličtině.

Sára Kousková

  Reprezentantka ČR v golfu
  Studentka University of Texas v Austinu
  Absolventka Gymnázia Oty Pavla
  Hrdá dcera, vnučka a sestra

„Smyslem života je jeho krása.“
„Mým snem je prožívat život s radostí, nadhledem a humorem.“

 

Kontakt pro média:
Marie Petrovová
607 916 333
marie.petrovova@gmail.com