Skip to main content
aktualitaHR Days 2021

Jitka Kadlčíková: Jak řešíme konflikty

By 23. 8. 202124 srpna, 2021No Comments

Mentorka: Jitka Kadlčíková

Téma: Jak řešíme konflikty?

Mentoring: 6.10.2021   11:15 - 12:15

Jako malá jsem chtěla být baletkou, kvůli tylovým sukýnkám. Pak učitelkou, kvůli prázdninám. Jsem advokátka a mediátorka, kvůli sobě. Od loňska stojím na vlastních nohou. Baví mě to. Dobrovolničím pro Fandi mámám. Podporuju holky v advokacii i mimo ni.

Jak řešíme konflikty?

Připravila jsem si téma, které mě baví, ráda si o něm čtu a ráda ho zkoumám. Za mladšího mlada jsem konflikty řešila většinou strategií únik, protože jsem nevěděla, jak jinak… Prát se neumím a křičet taky moc ne. A nebylo to moc užitečné ani pro konkrétní situace ani pro mě. Před osmi lety jsem náhodou narazila na mediaci a její myšlenky mi přišly skvělé. Jde o to, že ke konfliktu se přistupuje jinak. V rámci sporu pomáhá neutrální třetí osoba nalézt znesvářeným lidem společnou řeč a konflikt vyřešit tak, jak potřebují. Používá k tomu různé techniky, které mají naučit lidi se navzájem poslouchat. Dívat se víc do budoucna a míň do minula. To se mi strašně líbilo. Tak jsem se začala učit mediovat. Nebylo to vůbec jednoduché, ale nakonec jsem se dopracovala i ke složeným zkouškám. To, co jsem se naučila, používám i v běžném životě. S účastnicemi bych se chtěla pobavit o tom, jaké konflikty řeší, jak je řeší, co jim funguje a co nefunguje a probrat i některé z těch mediačních komunikačních technik. Budu ráda, když výsledkem bude, že třeba občas některou z nich použijí i mimo mentoringový stůl.

 

BPWCR je dlouholetou váženou partnerkou profesního veletrhu HR DAYS. Naše mentoringová zóna patří k nejvyhledávanějším. Je nám velkou ctí, že Vás i letos můžeme pozvat k mentoringovým stolům. Přijďte si popovídat nejen s HR profesionály na různá témata.