Skip to main content
aktualita

Je třeba mířit na hvězdy – aktualizace a integrace webových prezentací BPWCR

Projekty, které pomáhají veřejně prospěšným organizacím, nabízejí častokrát učení se profesionalitě, aby umocnily soustředění na dobré skutky organizací. Tam, kde nechybí odvaha, se ale mohou dít další, mnohem odvážnější věci.

 

Projekt Aktualizace a integrace webových prezentací BPWCR, jehož výstupem je zmodernizovaný web s novými komunikačními nástroji, měl nyní sloužit cílové skupině, kterou jsou ženy budující svoji kariéru nebo podnikání. Projekt jsme s nadšením odstartovaly hned v září 2021 a po několika málo konzultacích jsme našly vhodného experta, který se ihned pustil do vstupní analýzy obou webů. Prvotní zádrhely, že někde něco nefunguje tak jak má, nás nevyvedlo z míry, to je přece u projektů úplně normální. A tak jsme bez čekání na výsledek analýzy, tak jak jsme akčně zvyklé, začaly jednotlivá doporučení aplikovat, aby byl lépe čitelný, obnovily jsme funkčnost nástroje Google Anaytics, který nám měl vyhodnocovat data skoro celý půlrok a natěšeně jsme diskutovaly možné varianty, které mohou nastat.

A díky tomuto nedočkavému “čekání” na výsledek, v napětí jak to skončí, jsme započaly rok strategických rozhodnutí, vzplanutí i mizerných debat, které měly rozřešit otázku života a smrti dvou webů - sloučit, nebo nesloučit?

Jeden jako výsostný král si už dekádu let jede po své vlastní projektové cestě. Má své fanoušky, oslovuje nové publikum, zajímá média i nové partnery, vzdělává se a čerpá energii ze svého rodiče, z původce, z organizace, která projekt pořádá. Ta druhá, klopýtá v jeho závěsu, občas unavená, i přesto odhodlaná podpořit i své další projekty, které se také chtějí pyšnit vlastními stránkami a osamostatnit se. Nechat odejít? Nebo udržet?

Verdikt musel padnout s koncem jara, aby oba weby byly hlavně provozuschopné.

Protože rozdíl mezi projektem Equal Pay Day a samotnou organizací, rozuměj dalšími projekty a činnostmi, které procesuje, je obrovský a sezónní, zvolily jsme variantu sloučení webů sladěním vizuálně. Oba weby musí vypadat tak, aby na první dojem bylo znát, že k sobě patří.

Na začátek jsme se rozhodly sjednotit wordpressové šablony a dolaďovat obsah webu organizace postupně vlastními silami. Rozhodly jsme se soustředit na inovace a vylepšení, které udrží našeho zákazníka, který se po dvouletém covidovém období velmi změnil. Integrovaly jsme platební bránu pro příjem platebních karet, snažíme se interně zabezpečit sbíraná data a učíme se je efektivně vyhodnocovat. Dbáme na to, aby obě šablony byly jednoduché na prohlížení z mobilních zařízení. A co bude dál?

 

Sloučily jsme design a zjednodušily administrativu. A weby? 

Dominují si na vlastních doménách.

Někdy je lepší spolehnout se na flow, pohlédnout na problémy z jiného úhlu a změnu udělat jinde, než se na začátku zdá. Protože my MĚNÍME SPOLEČNOST.