Skip to main content
aktualitaAWE Akademienapsali-o-nas

Innovation: 2. ročník Akademie pro začínající podnikatelky AWE dospěl do finále

By 13. 6. 20223 srpna, 2022No Comments

Do 2. ročníku ČR Akademie pro začínající podnikatelky AWE, společného vzdělávacího projektu neziskové organizace Business & Professional Women CR a Velvyslanectví USA, se aktivně zapojilo 45 žen, které se rozhodly své podnikání posunout na vyšší úroveň. Od ledna do května 2022 absolvovaly 13 týdnů online studia programu Arizonské státní univerzity a intenzivně pracovaly na rozvoji svých projektů. Celkem 24 studentek pak své projekty příhlásilo do závěrečné soutěže AWE o odměnu 50 tisíc Kč.

 

O účast v projektu byl i díky skvělým výsledkům prvního ročníku velký zájem. Svou přihlášku spolu s byznys plány zaslalo 115 žen, 45 z nich pak dostalo příležitost se zúčastnit samotného studia. „Tak velký zájem nám udělal opravdu velkou radost. Vždy velmi ráda vidím aktivní ženy, které vzaly svou budoucnost do vlastních rukou, rozhodly se pracovat samy na sobě a plnit si své podnikatelské sny. V rámci AWE získaly možnost pracovat na jednotlivých částech svého byznys plánu, získat nové vědomosti důležité pro udržení podnikání i zpětnou vazbu v prostředí plném podpory,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR.

 

Které projekty ocenila odborná porota jako ty nejlepší? Nejen to se dozvíte v článku publikovaném na portálu magazínu Innovation.

 

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Před čtyřmi lety začala americká vláda prostřednictvím svých Velvyslanectví nabízet AWE s ambicí podpořit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál.  Jeho cílem je prostřednictvím posílení postavení žen vytvářet podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity nás všech.

 

#AWEinCzechia #AWEnergized