Fotografka Petra Sera zachycuje příběhy a momenty, které jsou mocnější a hlasitější než tisíce slov. Baví jí fotit lifestylové fotografie žen a říká, že každá žena je kouzelná svým jedinčným osobním příběhem a každá žena si zaslouží být opečovávaná a krásná. S vizážitskou Evou Celarovou se poprvé setkaly na konferenci Equal Pay Day. Od té chvíle jsou nerozlučná dvojka.

Petra na osudové setkání vzpomíná:

"Vcházím do sálu, kde vzduchem pulzuje příjemná energie, slyším štvitoření a vidím spoustu dámských kroužků zapředených do debat. Rozhlížím se kolem sebe a vidím tuhle zajímavou, krásnou zrzku.  Přesně typ holky, kterou bych si  přála mít ve svém fotícím portfoliu.  Chci jí oslovit, ale už tak nějak automaticky balím foťák a odcházím. Najednou se zastavím a říkám si: No a co, že nemám tolik zkušeností s focením modelek? Otáčím se a vydávám se směrem k zrzce a její kamarádce.

Už si ani přesně nepamatuji, co jsem jí tenkrát řekla, ale odpověděla mi otázkou, jestli mám vizážistku. V té době jsem neměla nikoho stálého. Ukázala na svojí sympatickou kamarádku, která stála vedle ní. Řekla jsem si, proč ne?

Tak přesně  takhle začala má spolupráce s Evou Ceralovou před několika lety.  Ta spolupráce je báječná. Dokonce i naše klientky tvrdí, že jsme pracovně nerozlučná dvojka. Prostě si sedíme. Dneska je Evča nejen moje fantastická vizážistka,  ale také skvělá kamarádka, která nezkazí u focení žádnou legraci.

Ještě jednou moc děkuji Equal Pay Day za naprosto klíčové propojení v mé fotografické kariéře."

 

S oběma Petrou i Evou semůžete setkat na senzačním speciálním focení pro mentorky EqualPayDay 2019 a členky BPW.

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště