Skip to main content
aktualitaWomen's FINdependence

České ženy se stávají ideálními investorkami

By 1. 9. 202229 září, 2023No Comments

České ženy investují dlouhodobě a pravidelně.  Nezmatkují, nejsou předčasně vyděšené a investují zodpovědně.

Hlavní partner Findependence Day, platforma Portu, ze své zkušenosti potvrdil, že investorek přibývá. Při založení platformy v roce 2018 činilo zastoupení žen pouhých 5 % uživatelů. V současnosti už ženy tvoří téměř třetinu všech uživatelů. Stejně tak se zmenšuje rozdíl v průměrné hodnotě portfolia, ženy na Portu mají zhruba 100 000 korun, muži kolem 130 000 Kč.

Zajímali jsme se, proč to tak je. Hlavní analytička Portu, Anna Kortusová, nám potvrdila, že v přístupu k investování lze u obou pohlaví sledovat určitě rozdíly. Muži jsou sebejistější, mají tendence zasahovat do portfolia a zvyšují tak riziko očekávaného výnosu. Ženy jsou zodpovědné investorky, zajímají se o firmy, do kterých investují, chtějí znát jejich dopad na společnost a budoucnost. Ženy investují rozvážně a méně riskují než muži. A to nejen u nás. Celosvětové statistiky potvrzují poznatky Portu. Ženy jsou v investování vyrovnanější, nejsou tak impulzivní jako muži a v průměru překonávají roční výkon portfolií mužů o 0,4 %

Investiční platforma Portu s těmito poznatky pracuje a doporučuje uvážené dlouhodobé investování, které tak úspěšně čelí přehnané sebejistotě a unáhleným rozhodnutím. Portu nabízí skladbu portfolií s pasivní formou investování, pro dlouhodobé a zodpovědné investování.

Jak jsme se přesvědčili, platforma Portu je uživatelsky přívětivá, jednoduchá a otevírá možnost investování pro každého, pro méně zkušené investory a investorky je ideální volbou pro první kroky ve světě investic.

To je platforma Portu, které fandíme a děkujeme hlavnímu partnerovi za spolupráci.

Chcete vědět o investování s Portu více? Klikněte zde.