Skip to main content
aktualita

Březnové klubové setkání s vůněmi aneb cherchez le perfume

Březnové klubové setkání BPW se neslo v komorním duchu a náš útulný koutek v kavárně se za chvilku doslova provoněl různými vonnými esencemi z olejíčků, jejichž používání a složitou výrobu nám vysvětlila paní doktorka Irena Šípalová, která se aromaterapií dlouhodobě zabývá a má zkušenosti s jejím použití jak v pracovním prostředí, tak doma.

Za stále atraktivní vůni my ženy považujeme vůni z citrusových plodů. Pro maminky přispěla paní Irena radou, že vůně mandarinky má blahodárný účinek na zklidnění a pocit bezpečí u dětí. Ženy pracující v kanceláři mají rády své uklidňující vůně s aromalampami. Taková vůně máty nebo šalvěje není dobrá jen na zažívání či proti kašli, ale dokáže mít i vliv na příjemnější ovzduší při jinak složitém obchodním jednání, o kterých jsme si s paní Irenou povídaly a která zároveň prozradila, že dělá i aromaterapeutické workshopy ve firmách a podporuje ženy, aby se v práci cítily uvolněně a spokojeně.

Pro nalezení klidu, nové energie a rovnováhy si chceme doma dopřát koupel s pár kapkami oleje, které máme rády. Pro většinu z nás je základem všech vůní levandule a my jsme měly možnost poznat rozdíl mezi bio a „normálním“ levandulovým olejem. Některé z nás, které si libovaly s vůní pomeranče, se tentokrát nechaly okouzlit vůní gerania, které pochází z muškátů pěstovaných našimi babičkami.

Vůně nás přenesly nejen do světa podnikání, ale i do hledání energie a životní rovnováhy, umění, tance a cestování, kdy jsme se nakonec shodly na vůních, které nám učarovaly právě na cestách. A s voňavou lahvičkou oleje z pomeranče, ale i novými kontakty na „Aromaterapii pro každého“ jsem se vracela spokojená domů.

 

Jiřina Castorena