Skip to main content
aktualitaAWE AkademieAWE příběhy

Alica Sigmund Heráková : ““V Tuke.TV natáčíme vlastní pořady jak o kultuře, tak česko-romských vztazích!”

By 10. 6. 202115 června, 2021No Comments

Alica Sigmund Heráková

Alica začala tvořit projekt Tuke.TV ještě v roce 2018. Přihlásila se do AWE s tím, aby získala podporu i zpětnou vazbu. Podařilo se jí to? A jaký záměr se svým podnikatelským nápadem vůbec sleduje? Přečtěte si rozhovor s Alicí, ve kterém vám prozradí víc.

 

Alico, o čem je váš projekt “Tuke.TV”. Jaký je jeho cíl?

Tuke.TV je nekomerční a nezávislá videoprodukce stojící na platformě romských, českých a slovenských profesionálů z audiovize a médií. AWE dala rámec všem aktivitám, které jsme měli na letošní rok naplánované, dala jim strukturu a smysl. Jednotlivé části strategie, kterou vytváříme, do sebe zapadají jako části mozaiky. Oceňuji téma cenotvorby a především ocenění vlastní práce a tudíž i hodnoty!  Tvoříme hrané formáty i promo videa a reklamy na zakázku. Základem naší práce je láska k profesi, špičková technika a vzájemný respekt. Cílem v AWE akademii je dosáhnout rozvoj aktivit v oblasti videoprodukce na zakázku, pro neziskové projekty a veřejné instituce. 

 

Kdy vznikl Váš nápad?

Tuke.TV vznikla v roce 2018, kdy jsme se rozhodli, že už nechceme "jen" tlačit na česká média, aby objektivněji informovala o Romech, a založili jsme spolek Tuke.TV s cílem natáčet vlastní mediální obsah pro online prostředí. Nechali jsme si zpracovat studii proveditelnosti a realizovali vůbec první mediální průzkum mezi 500 Romy z České republiky. Od roku 2019 podle výsledků mediálního průzkumu formátujeme vlastní program a pravidelně natáčíme vlastní publicistické pořady jak o kultuře, tak česko-romských vztazích. Naší vášní je točit s inspirativními lidmi, kteří umí propojovat a mají odvahu jít svou cestou. Od konce roku 2020 pracujeme na strategii rozvoje, která Tuke.TV coby produkční společnost formuje ve čtyřech směrech - publicistické tvorbě, vývoji a realizaci větších hraných formátů (televizní minisérie, krátký hraný film), produkci na zakázku a v podpoře a práci s romskými "juniory", novou generací profesionálů v oblasti audiovize.

 

Co Vás motivovalo k tomu přihlásit se do Akademie? 

Možnost získat zpětnou vazbu a podporu pro rozvoj vlastního projektu, seberozvoj, metodická podpora i skutečnost, že je na konci "fancy certifikát." 🙂 

 

Co vnímáte jako hlavní přínos Vaší účasti v projektu AWE s ohledem na rozvoj Vašeho podnikání?

Mimořádná efektivita. Byznys plán bych připravovala tak jako tak, s pomocí e-learningového nástroje, lekcí a mentoringu je ale celý proces mnohem lépe strukturovaný, sama mu lépe rozumím a ve výsledku je rychlejší a efektivnější. 

 

Je něco, v čem Vám účast v AWE otevřela oči (např. v důležitosti perfektně připraveného business plánu, v přístupu k cenotvorbě, marketingu apod.)?

AWE dala rámec všem aktivitám, které jsme měli na letošní rok naplánované, dala jim strukturu a smysl. Jednotlivé části strategie, kterou vytváříme, do sebe zapadají jako části mozaiky. Oceňuji téma cenotvorby a především ocenění vlastní práce a tudíž i hodnoty! 

Děkujeme Alici za rozhovor a přejeme hodně štěstí na její další podnikatelské cestě. 

Více informací o projektu Alice Sigmund Herákové najdete na:

Facebook, Instagram, Youtube

 


Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.