Skip to main content

3. ročník úspěšného projektu Akademie pro začínající podnikatelky - Academy for Women Entrepreneurs (ve zkratce AWE) je v plnémproudu.  Do studia jsme vybraly 45 žen z celkového počtu 100 přihlášek.

První ročník AWE v ČR byl hodnocen jako jeden z nejúspěšnějších ze všech zapojených zemí. Akademii dokončilo 96 % všech studentek. Podnikatelské příběhy některých z nich najdete níže.

AWE před čtyřmi lety iniciovala americká vláda. V roce 2022 se studijní programy AWE objevily ve více než 133 zemích. Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako jediná organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.

#AWEnergized    #AWEinCzechia

DREAMBUILDER aneb Jak probíhá studium

Akademie AWE je certifikovaný vzdělávací projekt, určený začínajícím podnikatelkám nebo ženám s podnikatelským plánem. Studium je založeno na programu DreamBuilder, vyvinutém prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity. Během šesti měsíců (leden až červen) na účastnice čeká 13 online lekcí v angličtině, které doprovází pravidelné týdenní setkávání s lokálními facilitátorkami. Ve třetím ročníku se budou studentky pravidelně setkávat s podnikatelkami z řad organizace BPWCR Vendou VaníčkovouJulií Válkovou a Šárkou Rooya Jiřičnou.

Úspěšné absolventky programu získají certifikát zmíněné prestižní americké instituce.

#MENTORING

Program AWE je doplňován tématickými workshopy a mentoringovou podporou.

#KOMUNITA

Účastnice projektu si mohou vyzkoušet výuku ve stylu používaném v USA. AWE poskytuje vzdělávací zdroje pro ženy a BPWCR doplňuje program průvodkyněmi pro usnadnění studia a lokalizace od místních podnikatelek, manažerek a klíčových osobností s cílem zajistit růst a úspěch malého podnikání.

Do prvního ročníku studia na jaře roku 2021 se přihlásilo 193 uchazeček! Z nich bylo vybráno 47 začínajících podnikatelek. 45 z nich úspěšně zakončilo studium s hotovými byznys plány a rozvíjejí své podnikatelské projekty. Druhý ročník studovalo rovněž 45 žen se svými podnikatelskými záměry. V letošním roce měly studentky i absolventky AWE možnost prezentovat své produkty a služby v rámci AWE Market návštěvnicím mentoringového dne Equal Pay Day.

Networking a sdílení je také důležitou součástí programu. Studentky se propojují a setkávají mezi sebou. Sdílí know-how při osobních setkáních, online nebo prostřednictvím Facebookové skupiny komunity.

#PODNIKATELSKÉ PŘÍBĚHY:

#AKTUALITY z projektu: