Skip to main content

Projekt „Women in the media“ posiluje postavení žen ve filmovém a TV průmyslu, přispívá k důležitým změnám v jejich životech a podporuje zastoupení žen na vedoucích pozicích ve filmové tvorbě, ke kariernímu postupu a zájmu.

Projekt WOMED v první fázi mapuje současné postavení žen v médiích, zejména ve filmové produkci, podtrhuje již vyzkoušené, ověřené dobré praxe v různých zemích.

V návaznosti na průzkum vznikne sada on-line vzdělávacích materiálů, které jsou speciálně navrženy tak, aby pomohly ženám porozumět odlišnostem kulturního sektoru, ukázat jaké dovednosti a pracovní místa jsou zapotřebí, a prostřednictvím digitálního školení Filmmaking Training program vybavit ženu výběrem těchto dovedností jako např. cesta ke kariéře ve střihu videa, psaní a sebeprezentace pro film, televizi a rozhlas.

V rámci projektu bude vyvinuta online platforma, která poskytne podporu a propagaci vzdělávacího programu nejen v partnerských zemích.  Rozvoj nové platformy umožní všem lepší, komplexní přístup k informacím a díky multidisciplinární podpory tak dosáhnout celistvé podpory a vzdělání pro ženy v kreativním průmyslu jako je film a TV.

Vývoj projektu můžete sledovat na webových stránkách Women in the media  a samozřejmě na Facebooku zde.  Sledujte náš Newsletter.

Chcete se zapojit do projektu? Toužíte po světě filmu a TV? Přemýšlíte o kariéře v kreativním světě? Kontaktujte nás.

Projekt: září 2019 - srpen 2021

Koordinátor: FilmWorks Trust, Velká Británie

 

Partneři:

EU 15 Ltd, Velká Británie

Le LABA, Francie

BPWCR, Česká republika

Eesti Lidé lidem, Estonsko

Arte Urbana Collectif, Bulharsko

Karpos, Centrum pro vzdělávání a mezikulturní komunikaci, Řecko