Skip to main content

Také Vám vadí znevýhodněné postavení žen v zaměstnání a chtěli byste něco změnit? Není nic jednoduššího - podpořte nás a zapojte se do projektů, pořádaných akcí a mentoringových programů.

👉 Pojďme společně změnit

  • neférové odměňování na férové
  • vysoké rozdíly v odměňování žen a mužů, které ovlivňuje celé rodiny
  • netransparentní odměňování na transparentní

👉 Pojďme společně odstranit

  • bariéry v pracovním uplatnění žen
  • předsudky spojené s prací žen (odlišné schopnosti, nižší výkonnost)
  • daňové bariéry
  • problémy žen zaplatit určité výdaje
  • ohrožení žen chudobou v důchodovém věku
  • překážky v postupu žen do vedoucích pozic

Svým darem podpoříte projekty pro ženy, na kterých pracujeme, a akce, které pro vás pořádáme. Zaslanou částku budeme evidovat jako dar, na který vám vystavíme potvrzení. Můžete tedy využít současné daňové zvýhodnění 👉 odečtení až 30% z daňového základu.

Jak nás můžete podpořit?

Načtením platebního QR kódu z vašeho mobilního bankovnictví si sami můžete zvolit, jakou částku darujete na to, aby se co nejvíce žen mohlo dále vzdělávat.
Nebo můžete poslat dar v jiné výši přímo na náš transparentní účet: 2101662598/2010.

💡 TIP: V případě, že byste nás rádi podporovali pravidelně, stačí ve vašem internetovém bankovnictví nastavit platbu jako pravidelnou.

Jaká je realita

Dle statistik jsme stále v porovnání s ostatními zeměmi pozadu. Ženy v Česku musí v roce 2022 pracovat o 60 dní déle, aby dosáhly na stejnou výplatu jako muži v roce 2021. Ženy u nás v průměru vydělávají o 16,4 % méně než muži, což řadí Českou republiku mezi 10 nejhorších zemí EU.

Proto od roku 2010 vyvoláváme v České republice odborné diskuse s firmami a veřejností o příčinách stále vysoké mzdové nerovnosti. Představujeme příklady dobré praxe a zviditelňujeme zajímavé ženy jako role models. Každoročně pořádáme největší konferenci o ženách v České republice Equal Pay Day. Medializujeme ženské vzory, inspirujeme, pořádáme veřejné diskuse s firmami i veřejností a věříme ve zlepšení této situace.

Pokud vnímáte, že témata, která v BPWCR řešíme, si zaslouží zvýšenou pozornost, a líbí se vám projekty, které na podporu postavení žen v zaměstnání a ve společnosti realizujeme, podpořte nás.

Děkujeme 💛