Nikdy jsem se ničeho podobného neúčastnila

Celou „akci“ jsem čekala více „oficiální“, ale finální výsledek byl úžasný.

Nikdy jsem se ničeho podobného neúčastnila, proto jsem nevěděla, co můžu očekávat a na co se těšit. Exchange jsem brala jako velkou výzvu – pojedu sama, do cizí země a program bude probíhat v angličtině.

Ohledně organizace ze strany BPW – Helena Dreiseitlová – vše bylo v naprostém pořádku, výborná komunikace. Helča měla vše zařízení z ČR – letenky, přeprava, ubytování, památky… za toto bych Helče ráda poděkovala a má můj velký obdiv. Helča nás po celou dobu pobytu neskutečně podporovala, věnovala se nám a veškeré problémy, kterých nebylo moc, řešila ihned.

Sešla se tam i skvělá parta lidí, což náš pobyt určitě ovlivnilo v pozitivním slova smyslu. Program byl pestrý a zajímavý, i když ne všechny aktivity byly pro mě jednoduché. U nějakých jsem i „trpěla“ – divadlo, flash mob…  ocenila jsem i většinu volných večerů.

Bohužel jsme se tam nesetkali jen se samými pozitivy… ohledně ubytování – čekala jsem všechno možné, ale toto opravdu ne… špinavý koberec na pokoji, vlhké zdi, sprchový kout ani toaleta neodtékaly, zima, nebylo topení a v hotelu byla špatně dostupná wi-fi, což bych ale brala jako nejmenší problém.

Tady bych ještě jednou chtěla poděkovat Helče, že jsme se společně rozhodly a šly do jiného hotelu, který jsme si hradily samy. Mně osobně to určitě moc pomohlo, neboť jsem byla v klidu.

Hotelové jídlo také nebyl žádný zázrak. Velmi mě překvapilo, že nám bylo řečeno, ať nepijeme vodu z kohoutku, ale přitom jiná k dispozici nebyla. O chuti čaje ani nemluvím… Každý den jíst takřka to samé mi také nepřijde to pravé, stejně jako vlažné jídlo… Hodně mi tam chyběl pravidelný přísun ovoce- zeleniny.

Prostředí Pogradce bylo moc hezké – jezero… jen škoda, že jsme neměli hezčí počasí.

Občas mě zarazilo, jak velké množství účastníků chodí pozdě… Asi to bude zeměmi, kde žijí a my na to nejsme zvyklí…

Stejně tak si myslím, že organizátoři by měli být nestranní a v případě nějaké diskuze…neříkat svůj vlastní názor či říkat, že s někým nesouhlasí. Celkově bych exchange shrnula jako pozitivní a novou zkušenost. Mám hezké vzpomínky, jak na další účastníky, prostředí, program, tak i na informace, které jsem se dozvěděla a jsem opravdu ráda, že žiju tam, kde žiju.

Děkuji, že jsem mohla být jedním z účastníků.

Hana Kočková

IMG_5048 IMG_5038 IMG_4987 IMG_4964

Share Button