Dopřejte svému dítěti rozvoj jeho nadání ve škole, která ho zaujme a nadchne. Den otevřených dveří 7.12.

Na zajímavém workshopu „Nadané děti: výzva ve vzdělávání i výchově", který se uskutečnil dne 19. 9. 2017 v Soukromé základní škole Cesta k úspěchu v Praze, jsme se dozvěděli spoustu zajímavých rad, jak poznáme nadané dítě, jak jej vzdělávat a proč mu věnovat pozornost a trpělivě odpovídat na všechny jeho zvídavé otázky.

Pan Dr. Ing. Stanislav Svoboda ve své prezentaci představil koncept základní školy Cesta k úspěchu, která se může pochlubit již desetiletou tradicí v oblasti vzdělávání nadaných dětí. Při škole také funguje nultý ročník pro děti od 4 do 6 let a škola úzce spolupracuje s psychologickým Centrem rozvoje nadání Cesta k úspěchu.

„Práce s dětmi mě baví a naplňuje, je to radost jim dopřát prostředí a podmínky pro jejich specifické vzdělávání a uspokojovat jejich neutuchající touhu po poznání nových a nových věcí," říká zakladatel školy Dr. Ing. Stanislav Svoboda.

V další části workshopu nám paní JUDr. Klára Samková, PhD. popsala úskalí výchovy nadaného dítěte z pohledu rodiče. Nadané dítě podle jejích slov potřebuje mnoho pozornosti a pochopení a vždy si zaslouží vysvětlení na každou otázku, kterou nám klade. Rovněž jsme se dozvěděli, proč nadaným dětem nejen učitelé často nerozumí a nechápou jejich specifické potřeby.

Workshop byl velkým přínosem pro získání více informací nejen z oblasti výchovy nadaných dětí, ale především o možnosti vzdělávání nadaných dětí. Pokud jste se nemohli workshopu zúčastnit, neváhejte se podívat na webové stránky Soukromé základní školy Cesta k úspěchu v Praze www.cestakuspechu.cz nebo na facebook školy https://www.facebook.com/Cestakuspechu.cz/?fref=ts, kde mimo jiné najdete i pozvánku na Den otevřených dveří 7. 12. 2017.

Dopřejte svému dítěti rozvoj jeho nadání ve škole, která ho zaujme a nadchne!

Ochrana dat

Projekt Babo raď pokračoval 11.10.2017 v digitálním duchu.

Ochrana osobních údajů je pro mnoho podnikatelů velké téma, zejména z důvodu nového Nařízení EU, které vstoupí v platnost na jaře 2018.

Lída Dušková nám předala spoustu důležitých informací z oblasti GDPR a navedla nás, jak se v nové legislativě neztratit. Zároveň nás seznámila se základními principy, jak mít data pod kontrolou.

 

Seminář Roztoky – 12. října

Ve čtvrtek 12.10. proběhl v Roztokách u Prahy seminář na téma výchova náctiletých. Rozproudila se živá diskuze.  Uvědomily jsme si, že každá z nás řeší řadu problémů a že slyšet názor druhých nebo si poslechnout jejich  zkušenosti nám může pomoci. Děkujeme Laďce Soukupové a všem účastnicím.

Zadlužený zaměstnanec není pro firmu rizikem

tvrdí Zuzana Kortusová. Sdílíme zkušenosti u jednoho stolu na speed mentoringu #BPWnaHRdays. Připojte se k nám 25. a 26. října od 9-16 hodin. Těšíme se na vás.

Sebe-vědomí a sebe-hodnota v našem životě aneb dovolit si být sama sebou. Jak to mám teď a jak to chci mít?

Jitka Božena Langerová u kulatého stolu. O čem si budeme povídat? REzervace místa

“Time to stop” – Vím, kde jsem. Vím, kam jdu. Jak být úspěšnější, spokojenější a mít víc energie.

Máte toho nějak moc? Chcete zvládat všechny ty priority s přehledem? Chcete novou energii? Cítit se lépe? Přijďte si popovídat o tom, jak na to. A zjistit, co by právě Vám pomohlo.

Svým klientům jsem průvodcem a partnerem na cestě za úspěchem, ať již slovo úspěch pro Vás znamená cokoliv. Jsem člověk, který Vám umožní objevit nové příležitosti, udělat změnu či vytvořit strategický osobní či business plán.

Rezervace ke stolu mentoring Zuzany Stošič Prediger na #BPWnaHRdays.

Nesuďme se, domluvme se. MEDIACE v pracovněprávních vztazích.

Monika je právnička a mediátorka s dlouholetou praxí v bankovnictví a v oblasti komunikace a psychologie vyjednávání. V současné době působí v advokátní a mediační kanceláři. Kromě generální advokátní praxe pomáhá svým klientům vyřešit jejich trable mimosoudní cestou prostřednictvím mediace a vyhnout se tak mnohem delšímu a nákladnějšímu soudnímu řízení.

Rezervace místa #BPWnaHRdays

Jak využít „tajemství čísel” k optimální týmové dynamice.

Ráda v lidech vyvolávám „aha efekt" a používám inovativní postupy. Čísla nás provází celý náš život v různé podobě. Téma se někomu může jevit jako trochu netradiční, ale pochopení základních principů nám velmi usnadní se rychleji zorientovat v lidech okolo nás a rozklíčovat i to, co v jejich životopisech nenajdeme.

Rezervace ke stolu Jiřiny Jenčkové 🙂