Kouzlo vánoc v 21. století

6.12.2017 jsme se potkaly s Vendou Vaníčkovou a bylo to moc hezké zastavení v čase Adventu.

Nejen, že jsme se dozvěděly pár zajímavých věcí z historie, zamyslely jsme se nad tím proč se některé věci dějí a kde to má kořeny, ale také jsme si společně zazpívaly.

Úžasné. Vendo děkujeme.

Nabídka práce na částečný úvazek

Společnost Henry Schein je největším světovým distributorem produktů zdravotní péče a služeb pro praxe zubařů, veterinářů a praktických lékařů. Společnost zaměstnává přes 21.000 zaměstnanců ve 33 zemích, kteří obsluhují více než 1 milion zákazníků. Mateřská centrála sídlí v Melville v New Yorku. V roce 2016 dosáhla společnost rekordního obratu 11.6 miliard USD. Společnost Henry Schein byla jmenována jako nejvíce etická společnost světa v roce 2017 Institutem Ethisphere již 6 po sobě jdoucích roků.

Pro naši pražskou pobočku dentální divize hledáme kolegu/kolegyni na částečný úvazek do nákupního oddělení

Co bude vašim úkolem:

  • objednávání zboží od našich místních i zahraničních dodavatelů
  • zadávání informací o produktech do interní databáze
  • řešení produktových reklamací

Co vám nabídneme:

  • zajímavou práci v menším přátelském týmu
  • placené volno na vaše narozeniny, zajímavé slevy na firemní produkty, firemní akce, stravenky, očkování proti chřipce 1x ročně zdarma, extra bonusy při svatbě nebo narození dítěte, rostoucí dovolenou až do výše 25 dní.

Pro více informací kontaktujte:

Viktorie Nováková

Tel.: +420 603 264 695

viktorie.novakova@henryschein.cz

Henry Schein, Černokostelecká 24, 100 00 Praha

http://hsdental.cz

Jedna minuta prý stačí k lásce na první pohled a z toho jen několik vteřin, kdy můžete na druhou osobu zapůsobit

Jedna minuta jako zkouška sirén, každou první středu v měsíci z tlampačů míru.
Jedna minuta elevator speech, jako prezentace sebe ve výtahu. Představení celého vašeho nejlepšího já za 60 vteřin.
Jedna minuta k pokornému uctění památky zesnulého.
Jedna minuta prý stačí k lásce na první pohled a z toho jen několik vteřin, kdy můžete na druhou osobu zapůsobit chemickou reakcí a vzbudit vzájemné sympatie.

Jedna minuta zdržení, jedna minuta navíc, o jednu minutu dříve…

60 je jenom číslo. Jednička také. Když budeme chtít, najdeme v životě spoustu symboliky a propojených věcí. Když ale chtít nebudeme, tak kolem nás jen bezvýznamně proplují.

60+minut trvá kulatý stůl při setkání mentorky a účastnic na konferenci Equal Pay Day. No jo, určitě si říkáte, už zase ta konference! To je tak účelové 🙂

Je i není. Za jednu vteřinu se může změnit váš život v konec ve zmuchlané kapotě auta, stejně tak může za 60 vteřin váš život nabrat jiný směr, když informace, kterou dostanete zaklapne do vašeho života jako puzzle. Zíráte na to a nestačí vám ani 60 minut na to, abyste to celé uchopili…. ale nevadí.

Takové věci se dějí. A dějí se z nějakého důvodu každý rok právě na této akci. Jeden prostor, jeden čas, jedna energie všech těch vás.

O čase, který věnujeme jen sami sobě si rozhodujeme jen my sami.

Třeba ho zrovna strávíme u kulatého stolu spolu.
ps: Jen jsem se tak zamyslela o čase, který je nám přidělen, když jsem dnešní středu poslouchala sirénu na balkoně v zimě, nehnutě a oddaně, očištěna od všech myšlenek a věnovala ji jen sama sobě.

Helena

 

Z blogu D©broholka

Chválit se a chválit. Když se něco daří, je třeba říct si – SUPER PRÁCE

Dobrý den, Leni,

asi před dvěma lety (nebo již třema? Nemůžu to nějak spočítat) jsem u Vás absolvovala kurz, který mě velmi bavil a spoustu mi toho dal.

Chtěla jsem se s Vámi spojit již několikrát, ale stále jsem měla pocit, že ještě jsem toho stihla dokázat a udělat moc málo na to, abych Vám mohla říci - podívejte, toto se mi od doby, co jsem k Vám chodila do kurzu, povedlo 🙂 Toto jsem zvládla udělat i díky Vám 🙂

Nevím, jestli jsem toho teď už zvládla dost. Já si myslím, že by toho mohlo být i více, ale nějaké výsledky již přeci jen jsou 🙂 V nadačním fondu, který jsem založila, pořádáme s přáteli každý měsíc kulturní programy pro seniory v domech seniorů. Také jsme loni s mediálním partnerem uspořádali fotosoutěž na téma "Stáří", která měla za úkol upozornit na postavení seniorů v dnešní společnosti.

Porota (ve které zasedal např. Eugen Kukla nebo pan Jan Skopeček) pak vyhodnotila 30 nejlepších fotografií, které jsme nechali vytisknout a staly se součástí putovní výstavy Most mezi námi, která cestovala v letošním roce po republice a všude se snažila upozornit na problémy a postavení dnešních seniorů.

Byla v Praze, Třebíči, Ostravě, Berouně, opět v Praze, kde byla součástí expozice Slovenského domu v době konání Pražské muzejní noci, pak v Brně a nakonec opět v Praze, kde byla vystavena v Poslanecké sněmovně.

Chtěla jsem také založit chráněnou dílnu a vše jsem k tomu směřovala. Veškeré aktivity... Jenže...člověk míní a pánbůh mění 🙂 Na začátku února jsem zjistila, že jsem těhotná. Se čtyřicítkou na krku, po dvou císařských řezech...se synem, kterému je devatenáct... Nóóó, byl to šok 🙂 A vše šlo najednou do háje... S miminem jde zvládat spoustu věcí, ale založit, rozjet a řídit chráněnou dílnu - na to jsem si netroufla... Musím říci, že jsem měsíc a půl nebyla schopná fungovat, jak mě to rozhodlilo. Navíc mi bylo fakt blbě.

Ale pak jsem se sebrala. To maličké jsem vzala tak, že prostě mělo přijít a že tady má asi nějaký úkol - a byla jsem šťastná 🙂

A rozjela nové projekty 🙂  Založili jsme pod nadačním fondem internetové nakladatelství. A začala jsem se vzdělávat v online marketingu, který se stal opravdu mou vášní... Organizovala jsem putování výstavy... dávala dohromady ebooky o tomto projektu...

Teď mám krásnou dvouměsíční holčičku, starší dcerka chodí do první třídy, nejstarší potomek se snad konečně přibližuje k maturitě 🙂 A pracuje se dále. Připravujeme vzdělávací přednášky pro žáky základních škol pro pomoc při výběru povolání a pro podporu výuky českého jazyka v oboru poezie a tvůrčího psaní...

Za seniory chodíme stále a v nakladatelství jsme vydali 3 ebooky z fotografií a představení jejich autorů projektu Most mezi námi. Nyní  připravujeme první ebook autora, kterého jsme si vybrali a kterého jsme ke spolupráci přesvědčili 🙂

Takže žádná nuda nehrozí 🙂 A rozhodně to není konečná 🙂

A tak - milá Leni, děkuji za príma kurz, možnost ujasnění si svých plánů a cílů, zamyšlení se nad svým směrem. Mějte se moc krásně. Přeji Vám spoustu úspěchů a zajímavých projektů, které dokážou dát druhým  hodně dobrého, tak jako ten kurz dal mě.

A také samozřejmě krásný advent a nadcházející svátky.

S přátelským pozdravem

Helena Skočová

#každážena může měnit svůj svět. Nechte se inspirovat třeba na další naší akci, konferenci EQual Pay DAy 13. a 14. dubna 2018.

Objednávka Kalendáře ČESKOSLOVENSKÝ ŠARM by Elegantní Česko

Tým Elegantního Česka chce inteligentně a krásně oslavit 100.narozeniny Československa. Vybral proto 12 fascinujících žen z minulosti a 12 současných. Projekt začíná kalendářem na rok 2018, V příštím roce se pak každý měsíc bude ve webové sérii věnovat jedné profesi a srovnávat postavení žen a mužů za Masaryka a dnes. V kalendáři se objevují například politička a diplomatka Magda Vášáryová, hvězda Vyprávěj Jana Bernášková, mistryně světa v kickboxu Martina Ptáčková či ikona československé módy 20.století prof. Zdena Bauerová. Věnovat se bude také ženám v byznysu.

Cena za kus *
+ poštovné a balné 79 Kč
při odběru 1-49 ks předvánoční cena 699 Kč za jeden vč. DPH
při odběru 50 - 100 ks je cena 449 Kč za jeden vč DPH
při odběru 101 a více kusů 399 Kč za jeden vč DPH
 
Krásné kalendáře objednávejte do konce roku ZDE.

Jak včas využít zbývající benefity z Gallery Beta online a FKPS

"Pracuji ve společnosti, kde se koupě propisky odsouhlasuje měsíc, za rok nebo dva se nic nezmění a mám pocit, že si nikdo neváží mého času (=hodiny a hodiny trávím na schůzkách a jednáních, které k ničemu nejsou a nikam nevedou), občas se nechám pohltit a zjistím, že dělám v noci i o víkendech a miluju firemní barvy víc než tu, co mi opravdu sluší.... ale pak najednou cítím, že by to mělo jít i jinak. Já přeci nechci odejít. A hledám řešení ...." Renata T.

Pojďte s námi na konferenci ŽENY SOBĚ 2018

Nabízíme prostor pro "ženský" relax, kde nebudete muset bojovat o "přežití" a nemusíte nic dokazovat sobě ani ostatním účastnicím, ani jak jste úžasná a dobrá a nenahraditelná. 

Můžete získat návody, rady a tipy od těch zkušenějších - 60 mentorek a 30 spíkrů z firem i podnikatelského prostředí. 

Poslechněte si příběhy zkušených žen, které také řeší skloubení mateřství, rodiny a kariéry v korporaci nebo větší firmě

Pokusíme se získat nadhled a předat triky, jak si netahat pracovní problémy domů

Užijte si krásné prostředí konference, profesionalitu a společenství podporujících žen 

Energie do všedních pracovních dní se hodí přeci každé  ženě 🙂

 

Využijte své benefity v On-line benefitním účtu Gallery Beta nebo Gallery Beta FKPS

Objednejte si za ně VSTUPENKU na 9. ročník konference Equal Pay Day - Ženy Sobě

13. a 14. dubna 2018

Vstupte do své Gallery βeta ZDE a objednávejte libovolný počet vstupenek pro sebe i kamarádku, nebo kolegyni. Najdete ji v sekci VZDĚLÁVÁNÍ.

Těšíme se na vás a v případě dotazů pište na sekretariat@equalpayday.cz

D©broholky z EPD 🙂


Ještě svůj účet nemáte? Nejmodernější on-line cafeteria pro odměňování a motivaci zaměstnanců a obchodních partnerů v České republice. Jedinečný pomocník pro plánování mixu zaměstnaneckých benefitů. Umožňuje elektronickou správu a sledování šekového konta a jeho využívání, sleduje i přesnou strukturu využívaných produktů a služeb. Co všechno umí, vám prozradí na www.gallerybeta.cz.

#GivingTuesday pro Equal Pay day? Darujte sebe.

ÚTERÝ

28.
LISTOPADU
2017

Největší svátek dárcovství
a nejštědřejší den v roce,
který oslavuje celý svět

A protože akce Equal Pay Day je o sdílení a vzájemné spolupráci, nabízíme zapojení do některých aktivit, které pomohou opět vytvořit jedinečnou atmosféru této akce...

Koho potřebujeme?

Potřebujeme právě Vás! Darujte nám prosím SEBE. Hledáme šikovné a pilné ruce i hlavy a Vaše nápady a zkušenosti:

⇒    Pro naši kampaň (leden - květen 2018) hledáme specialisty na guerilla marketing, pomůžete nám ji nastavit?

⇒    Hledejme zdroje, jak udělat mentoring zadarmo pro každou ženu.

⇒    Potřebujeme, aby o tom vědělo co nejvíce lidí. Pomůžete nám tu zprávu šířit ve svých sítích?

⇒    Umíte sestříhat zajímavé video? Materiálu máme spoustu, ale potřebujeme si s tím "pohrát".

⇒    Znáte někoho v internetovém rádiu? Staňte se reportérem a přijďte si s námi vyzkoušet reportáž z příprav konference.

⇒    Namalujte, ilustrujte a rozpohybujte náš 9letý příběh. Potřebujeme vytvořit infografiky, třeba s tématy konference

Přihlášení a více informací na DARUJTE SEBE.

Let´s CO-OP! Pojďme spolupracovat!

V druhé polovině září 2017 jsme se my, tři členky neziskové organizace Business and Professional Women ČR vypravily do podhůří polských Tater, do městečka Murzasichle, abychom tam strávily 6 dní v rámci projektu CO-OP!. Sešly jsme se tam společně se zástupci z Litvy, Polska, Slovinska, Chorvatska, Řecka, Itálie a Španělska. Mezinárodní setkání mělo za cíl představit sociální podnikání potažmo vznik sociálních družstev jako takových, podpořit jeho myšlenku a rozšíření skrze nás, účastníky, do jednotlivých zemí.

Formou workshopů jsme se tedy seznamovali s hlavními principy sociálního podnikání, zejména jeho propagací skrze digitální média. Při každém workshopu jsme byli rozděleni do skupin a dostali určité téma, které jsme museli  zpracovat. Využívali jsme k tomu nejen klasické prezentace, ale i např. video, animaci, zvukový záznam, divadlo, kresbu, webové aplikace apod.  Nejdůležitější bylo vždy přijít s nápadem jak dané téma uchopit, zpracovat a pak před ostatními představit a obhájit. Skupiny byly vždy mezinárodně smíšené, takže dalším plusovým aspektem projektu bylo se v angličtině domluvit a navzájem se respektovat.

V útulném prostředí penzionu U Toski jsme si však užili i spousty legrace. Kromě každodenních „Ice-breaků“  jsme měli i kulturně-společenské večery, kdy jsme jednotlivě představovali naše země. Za ČR samozřejmě nechyběla Becherovka, Sedlčanský hermelín, nakládané okurky, kvíz ohledně Jaromíra Jágra či Karla Gotta a tanec na jeho píseň Trezor. Tyto večery jsme si všichni náramně užívali, protože každý stát měl vždy připravenou ochutnávku svých tradičních pochutin. Za Řecko tedy rozhodně nemohla chybět Rakije nebo za Španělsko Tortilla de patatas.

Příjemným zpestřením při velmi intenzivním pracovním programu pro nás byl výlet do známého lyžařského letoviska Zakopané a do Krakowa.

„Moc děkuji, že jsem mohla být součástí tohoto úžasného setkání. Odvážím si mnoho zajímavých zkušeností, inspirace, myšlenek, energie. Díky.“ Takto hodnotila projekt Lucie Kittlová. A troufnu si říci, že tímto vyjádřila i naše pocity – tedy  Heleny Dreiseitlové a Lenky Jiráčkové, které jsme se projektu zúčastnily.

Pro všechny z nás to byla neobyčejná zkušenost a zážitek, s ostatními účastníky jsme stále v kontaktu a snažíme se myšlenku sociálního podnikání zodpovědně šířit dále.

Čtěte více na facebooku.

➜ jít na www.givt.cz ➜ zvolit e-shop a vaši organizaci. Děkujeme

že už se dnes nakupují #dárky? Zkuste to přes Givt.cz a pokud si vyberete nás, děkujeme 🙂

➜ jít na www.givt.cz
➜ zvolit e-shop a vaši organizaci
➜ využít OBROVSKÉ SLEVY a zároveň udělat dobrý skutek!

Feminismus chápeme jako respekt

Wiki píše: “Přesná definice feminismu je díky obsáhlosti problematická. V současnosti se ovšem feminismus věnuje rovnoprávnosti žen i mužů.” Co to znamená? 

Například když žena pracuje s mužem v týmu se stejným vzděláním na stejném projektu za stejný čas, měla by dostávat stejný plat. Stejné rovná se rovné. Ale nebývá tomu tak. Česká Republika se stále drží na posledních příčkách v Evropě s průměrným rozdílem 22%.

Feminismus je o rovnosti.

Ve světě existují i radikální formy feminismu, které “sahají až k popírání jakýchkoliv rozdílů v dispozicích pohlaví nebo propagují vyloženě nepřátelský přístup k mužům.” Radikální feminismus však musí dostat jasné NE stejně jako třeba terorismus, exorcismus, absolutismus, fanatismus a podobné skvělé -ismus. Věřím, že většina z nás neuznává nic radikálního, snad proto, že cokoliv “vyhroceného do extrému” (takto chápu radikální) není slučitelné s respektem. 

My v Čechách používáme takové krásné přísloví: všeho s mírou a já ráda používám “všeho s Mírou”. Přijde mi to vtipné a pokud to vysloví žena, vyjadřuje to pro mne spolupráci mužů a žen. A o to by mělo jít - nebojovat.

Na druhou stranu, pokud by ti “vyhrocenější, inteligentnější, obdarovaní, výjimeční a nej nej nej” nestáli za svými názory, nápady a myšlenkami, nebyli bychom tam, kde nyní. Nebyla by elektřina, internet, ani volba. Sny musí být veliké, aby posunuly planetu, nebo lidi na ní. Sny musí být za hranicí běžného myšlení, aby přesvědčily většinu. Ten střední proud. Prý ovce.

“Ta zlá feministka šla a nepřestala dokud neprosadila právo volit.” Ano, i ženy mohou volit.

“Ta zlá feministka šla a dosáhla toho, aby ženy mohly studovat.” Jakou školu prosím bude studovat Vaše dcera? A jaké si vybere povolání? Bude “popelář” nebo astronautka?

Všimli jste si? Ano, nejsme zvyklí na dvojí názvosloví a jako konzervativní národ nechceme moc změn, ani slyšet o tom, že by se věci měly psát “genderově korektně.” Nemusíme. Uvádět v médiích učitel a učitelka nebo pomocník a pomocnice by při bujaré představě mohlo prodloužit čas hlavních zpráv až o polovinu, ale pokud vydáváte inzerát na pracovní pozici, přeci hledáte vhodného kandidáta/kandidátku - ženu nebo muže. Stejně tak pokud píšu sama za sebe, nebo  pracovní email, nechci být manažer. Jsem prostě manažerka. Ano, jsem žena manažerka a nosím sukně. A taky kalhoty, protože kdysi dávno jedna "zlá feministka" a rebelka začala nosit kalhoty, aby mohla jezdit na divokém Západě na koni vedle muže. Je to snad špatně? Neměla by žena jezdit na koni?

Feminismus chápeme jako respekt skutečnosti, že humánní obyvatelé planety Země jsou dvojího pohlaví. Padesát na padesát. Že všichni mají mozek, srdce a své sny. Aby je mohli uskutečňovat opravdu všichni, musí mít rovné šance. Alespoň ty genderové.

Dělat kariéru je naplňující, ale bát se, že “nám ženy seberou moc” už není současný feminismus. Feminismus není boj, jen nabízí rovnou šanci všem. Na naplněný a šťastný život, ať už se jedná o volbu pro kariéru nebo rodinu, ať se jedná o muže, nebo ženy.

Helena Dreiseitlová 
Nikdy neříkej nikdy