Zlatá koruna 2018

FinTech poprvé ve Zlaté koruně

16. ročník soutěže finančních produktů přinesl hned několik novinek

Největší a nejznámější soutěž finančních produktů v České republice se letos rozrostla o novou kategorii. Kromě tradičních finančních produktů tak byly vůbec poprvé hodnoceny české fintech projekty. Digitalizace a inovací se však nebojí ani zavedené finanční společnosti. Projevilo se to na výsledcích hned v několika kategoriích. Záštitu nad celým projektem převzalo již tradičně ministerstvo financí pod vedením ministryně v demisi Aleny Schillerové a guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Soutěž se v roce 2018 rozrostla nejen co do počtu kategorií, ale také co do počtu zúčastněných produktů a společností. V 19 produktových kategoriích to bylo celkem 212 produktů od 81 finančních společností.  O umístění rozhodovala Finanční akademie Zlaté koruny se svými více než 370 členy, které předsedá prof. Michal Mejstřík.

Z výsledků měli zřejmě největší radost v Equa bank, která dominovala kategoriím Účty a Úvěry. „Equa bank si letos odnáší celkem sedm ocenění, a stala se tak nejúspěšnější bankou v soutěži Zlatá koruna 2018. Z každého z těchto ocenění máme velkou radost a je pro nás potvrzením, že svoji práci děláme dobře a nabízíme produkty a služby, které oceňují nejen naši klienti, ale také odborná veřejnost. Equa bank se od počátku vstupu na trh profiluje jako banka nabízející nejvýhodnější běžný účet na trhu, rychlé a výhodné půjčky bez zbytečných poplatků a moderní digitální bankovnictví. Osobně mě těší rovněž ocenění našich produktů pro podnikatele a firmy. I v tomto segmentu trhu jsme úspěšní s pevným místem na trhu. Úspěch nejen v letošním ročníku soutěže Zlatá koruna vnímáme zejména jako velký závazek do budoucna,“ uvedl Petr Řehák, generální ředitel a předseda představenstva Equa bank.

Ale ani další banky však nemusí být zklamány. Výrazný úspěch zaznamenala po delší době také největší banka v České republice (podle počtu klientů), Česká spořitelna. Ta dosáhla prvenství v produktových kategoriích Hypotéky a Platební karty. Fio bance se dařilo zejména v podnikatelských „disciplínách“ (Podnikatelské účty, Podnikatelské úvěry) a mBank ovládla veřejné ankety Cenu veřejnosti a Cenu podnikatelů.

"Zvítězit v obou hlavních kategoriích největší klientské ankety, která hodnotí několik stovek finančních produktů, je úžasný a zavazující výsledek. Poděkování patří především našim klientům, pro které chceme být bankou s praktickými online řešeními. Součástí účtu mKonto a mKonto Business je skvělá mobilní aplikace, díky které klienti mohou většinu běžných bankovních operací provést během minuty od vyndání telefonu z kapsy," řekl k výsledkům Paweł Kucharski, generální ředitel mBank.

Pojišťovací kategorie ovládla Kooperativa s celkovým ziskem 6 ocenění včetně Zlaté koruny za Novinku roku. Zajímavostí je, že Novince roku již druhý rok dominují právě pojistné produkty. Kooperativa tak se svým Majetkovým pojištěním s pojištěním kybernetických rizik nepřímo navázala na loňský úspěch Allianz pojišťovny, která letos získala hned 3 ocenění včetně prvního místa za Životní pojištění. Opakovaný úspěch pojišťoven v Novince roku je jasným důkazem, že i tato zdánlivě konzervativní oblast prožívá období výrazných inovací a digitalizace služeb.

S inovací přichází i samotná soutěž Zlatá koruna. Letos se rozrostla o novou kategorii FinTech, která má za cíl sledovat aktuální trendy na poli digitalizace a inovace finančních služeb. Přihlásilo se do ní 9 projektů nejrůznějšího zaměření, které následně hodnotila specializovaná odborná porota, FinTech akademie Zlaté koruny. Finále této kategorie se uskutečnilo přímo na galavečeru.

„FinTech je souhrnným pojmem pro všechny technologicky inovativní projekty, které naplňují charakter a podstatu finanční služby a jsou určené pro koncového uživatele – spotřebitele. Možná vás to překvapí, ale v České republice jich působí již několik desítek a vznikají další. Do prvního ročníku kategorie FinTech se přihlásilo hned 9 předních českých fintech projektů. Aby mohly být přihlášené projekty ohodnoceny nezávisle, ustanovila Zlatá koruna specializovanou odbornou porotu, FinTech akademii Zlaté koruny. Ta má v prvním roce svého fungování 66 členů z řad odborníků na IT, akademiků, ekonomů, finančních expertů a investorů,“ komentoval vznik nové kategorie Dr. Pavel Doležal, zakladatel a ředitel Zlaté koruny.

FinTech kategorie však není jedinou letošní novinkou. Výrazné inovace se dostalo také Ceně za společenskou odpovědnost, kterou Zlatá koruna udělila již počtvrté. Nehodnotí se již oceněná společnost jako celek, ale konkrétní CSR projekt přihlášený do soutěže. Prvním takto oceněným projektem se stala Finanční gramotnost od České spořitelny.

„Je vidět, že česká společnost dovede ocenit dlouhodobé úsilí České spořitelny o realizaci CSR projektů, které napomáhají zvyšovat finanční gramotnost. Produktů i služeb přibývá a ne vždy je jednoduché se v nich správně orientovat. A nic není lepšího než začít už v mladém věku, proto ze 28 CSR projektů  finančních institucí vybrala populace právě projekt ČS o finanční gramotnosti jako nejpřínosnější pro celou českou společnost,“ sdělil k výsledkům Tomáš Macků, ředitel komunikace výzkumné agentury Ipsos, která jako dlouhodobý partner Zlaté koruny hodnocení cen CSR formou průzkumu veřejného mínění zajišťovala.

Kategorie pro spotřebitele

Účty
1. Běžný účet Equa bank Equa bank
2. Fio osobní účet Fio banka
3. Běžný účet Air Bank Air Bank

 

Stavební spoření
1. On-line stavební spoření Stavební spořitelna České spořitelny
2. WÜSTENROT Kamarád+ Wüstenrot - stavební spořitelna
3. Úvěr od Buřinky Stavební spořitelna České spořitelny

 

Hypotéky
1. Hypotéka České spořitelny Česká spořitelna
2. Hypoteční zóna Hypoteční banka
3. Flexibilní hypotéka Komerční banka

 

Úvěry
1. Minutová půjčka Equa bank
2. Půjčka na cokoliv Československá obchodní banka
3. Konsolidace a refinancování Raiffeisenbank

 

Platební karty
1. VISA INFINITE k Účtu Premier Česká spořitelna
2. DE LUXE karta Raiffeisenbank
3. Premium Karta Československá obchodní banka

 

Životní pojištění
1. Allianz ŽIVOT Allianz pojišťovna
2. FLEXI životní pojištění Pojišťovna České spořitelny
3. Životní pojištění NA PŘÁNÍ Kooperativa pojišťovna

 

Neživotní pojištění
1. Autopojištění NAMÍRU Kooperativa pojišťovna
2. Allianz DOMOV Allianz pojišťovna
3. Allianz AUTO Allianz pojišťovna

 

Podílové fondy
1. Top Stocks Erste Asset Management
2. Active Invest Conseq Investment Management
3. Horizont Invest Conseq Investment Management

 

Penzijní spoření
1. Conseq globální akciový účastnický fond Conseq penzijní společnost
2. Allianz PENZE Allianz penzijní společnost
3. ZENIT Conseq penzijní společnost

 

Obchodování s cennými papíry
1. Fio e-Broker Fio banka
2. Obchodník s cennými papíry Patria Finance
3. Stock screener Saxo Bank

 

On-line aplikace
1. Aplikace Smart Banka MONETA Money Bank
2. Mobilní aplikace mBank 3.0 mBank
3. Mobilní bankovnictví Equa bank Equa bank

 

Kategorie pro podnikatele

Podnikatelské účty
1. Fio podnikatelský účet Fio banka
2. Podnikatelský běžný účet Equa bank Equa bank
3. Business konto ACTIVE UniCredit Bank

 

Leasing pro podnikatele
1. AUTOPŮJČKA ČSOB Leasing
2. FINANCOVÁNÍ VOZŮ ON-LINE Raiffeisen - Leasing
3. UCL FinAuto UniCredit Leasing CZ

 

Pojištění pro podnikatele
1. TREND Kooperativa pojišťovna
2. Pojištění podnikatelů a průmyslu Česká podnikatelská pojišťovna
3. Komplexní pojištění flotil Kooperativa pojišťovna

 

Podnikatelské úvěry
1. Fio podnikatelský úvěr Fio banka
2. Nová krev Česká spořitelna
3. Malý podnikatelský úvěr Equa bank

 

Hlavní kategorie

Novinka roku
1. Majetkové pojištění s pojištěním kybernetických rizik Kooperativa pojišťovna
2. Mobilní aplikace mBank 3.0 mBank
3. Auto GO s mobilní aplikací AXA DRIVE AXA pojišťovna

 

Cena veřejnosti
1. mKonto mBank
2. Běžný účet Equa bank Equa bank
3. Aplikace Smart Banka MONETA Money Bank

 

Cena podnikatelů
1. mKonto Business mBank
2. eMAX BUSINESS mBank
3. Podnikatelský běžný účet Equa bank Equa bank

 

Cena za společenskou odpovědnost
1. Finanční gramotnost Česká spořitelna
2. Hledáme rodiče Nadace J&T
3. Česká rodina žije Kooperativa pojišťovna

 

O soutěži Zlatá koruna

Od roku 2003 probíhá pod záštitou ministrů financí ČR a guvernéra ČNB soutěž Zlatá koruna, která každoročně oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. Letos se koná již její 16. ročník.

Letošní rok se soutěže zúčastnilo celkem 212 produktů od 81 finančních společností. Soutěž Zlatá koruna si získala vysoké renomé zejména tím, že produkty hodnotí Finanční akademie složená z víc než 370 finančních odborníků. Ta také rozhoduje o Novince roku. Zlatá koruna také uděluje ve spolupráci s výzkumnou agenturou IPSOS Cenu za společenskou odpovědnost.

Významnou součástí soutěže je hlasování o Cenu veřejnosti, kdy nejoblíbenější finanční produkty volí veřejnost prostřednictvím webových stránek Zlaté koruny. Od roku 2008 je hlasování rozšířeno o Cenu podnikatelů, kde soutěží nejoblíbenější finanční produkty pro malé a střední podnikatele. Každoročně je v hlasování veřejnosti odevzdáno až 100.000 hlasů.

Výsledky hodnocení v soutěži Zlatá koruna pomáhají veřejnosti snadněji se orientovat v nabídce finančních produktů, motivují klienty k tomu, aby se více zajímali o vlastnosti jednotlivých produktů a lépe porozuměli nabídkám finančních společností. Další informace o soutěži Zlatá koruna najdete na www.zlatakoruna.info.

Partneři soutěže Zlatá koruna 2018

Generální partner a organizátor: pdMEDIA s.r.o.

Partneři: Česká mincovna, IPSOS, TOP HOTELS GROUP, Imper, JK Jitka Kudláčková, Adams Barbershop, vinařství Dobrá nálada, Centrum individuální péče při Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, Galard, Pražská energetika, Car4Way, Attendu

Hlavní mediální partner: Mediální skupina Vltava Labe Media, Deník a denik.cz

Mediální partneři: Česká televize, ifleet.cz, peníze.cz, Finmag, epravo.cz, Czech & Slovak Leaders Magazine

Odborní partneři: Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR, Evropská asociace finančního plánování ČR, Unie společností finančního zprostředkování a poradenství, Asociace penzijních společností ČR, Asociace hypotečních makléřů, Asociace pro kapitálový trh ČR, Asociace českých pojišťovacích makléřů, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Navigátor bezpečného úvěru, Hospodářská komora ČR, Business & Professional Women ČR, Česká fintech asociace

Máte nadané dítě? Soukromá ZŠ Cesta k úspěchu Vás zve k přijímacímu řízení

Soukromá základní škola Cesta k úspěchu www.cestakuspechu.cz/ zve Vás a Vaše děti k přijímacímu řízení do základní školy nebo do nultého ročníku.

Nultý ročník je určen dětem od 4 do 6 let, které se již v mateřských školách nudí a potřebují ke svému intelektuálnímu rozvoji náročnější vzdělávací program, než je běžná mateřská škola schopna jim nabídnout. Nultý ročník školy Cesta k úspěchu nabízí dětem hravou formou program, který zahrnuje základy matematiky, přírodních věd a informačních technologií, výtvarnou a hudební výchovu, výuku angličtiny s rodilým mluvčím i mnoho sportovních aktivit.

Podrobnosti a přihlašování najdete na webových stránkách www.cestakuspechu.cz/nulty-rocnik/ a www.cestakuspechu.cz/prijimaci-rizeni/.

Zapište si do diářů termín 10. ročníku Equal Pay Day 2019

Kde: Clarion Congress hotel Prague

Kdy: 29. a 30. března 2019

Vstupenky v prodeji od října 2019.

Milé členky, pokud se budete chtít jakkoliv zapojit, Vaše aktivita je vítána. Jde přeci o naše společné výročí.

Těšíme se na vás.

tým BPW

POZVÁNKA NA ČLENSKOU SCHŮZI BUSINESS & PROFESSIONAL WOMEN CR, z.s.

TERMÍN: 26. 6. 2018,  10:00 – 12:00

MÍSTO:  Galerie Harfa ,  restaurace Culinary Aroma

PROGRAM:

  1. Zpráva o činnosti a výroční zpráva 2017;
  2. Projednání účetní závěrky za rok 2017
  3. Zpráva kontrolní komise
  4. Strategické cíle do roku 2019
  5. Plán aktivit BPWCR do konce roku 2018
  6. Business & Professional Women CR Production, z. ú.
  7. Shrnutí výstupů projektu Budování kapacit a profesionalizace NNO
  8. Různé
Mé členství v BPW považuji za jedno z mých nedůležitějších profesních a podnikatelských rozhodnutí, které jsem ve svém životě udělala

„Mé členství v BPW považuji za jedno z mých nedůležitějších profesních a podnikatelských rozhodnutí, které jsem ve svém životě udělala. Dnes patřím ke skupině žen, které jsou vždy a ve všem o krok napřed. Získala jsem nové cenné kontakty pro svůj byznys a v mnohých členkách dokonce i nové přítelkyně, které uvažují podobně jako já. Začala jsem systematicky pracovat na rozvoji své osobnosti a kdybych třeba chtěla zakotvit ve své komfortní zóně, má mentorka mě z ní rychle vyžene. Pokud tedy hledáte sama pro sebe novou inspiraci, podporu Vašeho byznysu či kariéry, nové kontakty, profesní či soukromé, podporu Vaší ekonomické nezávislosti nebo se jen prostě chcete přidat k aktivní skupině žen – podnikatelek či manažerek a sdílet s nimi svůj úspěch, ozvěte se nám. Členstvím v našem klubu můžete jen získat.“

Lenka Kousková

Staňte se členkou BPWCR

Seminář Roztoky – 10. května

Děkujeme Zuzaně Stošić Prediger za seminář na téma Jak na sebevědomí.

Taťána Gregor Brzobohatá na akci RESTART MYŠLENÍ již 14.6. v Praze

Líbilo se Vám vystoupení Taťány Gregor Brzobohaté na akci Equal Pay Day? A chcete nášup?

Táňa tentokrát vystoupí na partnerské konferenci RESTART MYŠLENÍ, jejíž 5. ročník proběhne již 14.6.2018 v kině Dlabačov na Praze 6.

Zveme Vás na partneskou akci, kde je BPWCR opět mediálním partnerem a přináší exkluzivní slevu pro své členky !

Co všechno je v ceně?

unikátní atmosféra plná emocí a nápadů, které Vás nakopnou
celodenní skvělé občerstvení
relax u stand-upu holek z KOKO Comedy
a
 parádní afterparty

Pokud stihnete zakoupit vstupenku do 14. května! s promo kodem BPW, Vaše cena bude jen 2500,-Kč !

REGISTRACE SE SLEVOVÝM KUPONEM ZDE

Těšte se na 13 inspirativních osobností, např. Anna Marešová – produktová designérka, Vladimir 518 – rapper, zakladatel labelu Big Boss, Radvan Bahbouh – psycholog, matematik a kouč, Taťána Gregor Brzobohatá – předsedkyně správní rady nadace Krása pomoci a světová vítězka Miss World, Petr Kolář – architekt, který zhmotňuje sny českých miliardářů, Bára Nesvadbová – spisovatelka a redaktorka, Rostya Gordon-Smith – podnikatelka a personalistka, Pavel Kubů – lékař, informatik a adiktolog, Hana Gabrielová – environmentalistka a pěstitelka konopí, Monika Benešová – cestovatelka a novinářka, Martin Wichterle – geolog, strojař, sklář a horal, David Čani – freediver, Petr Slavíček – fyzikální chemik.

Ti co raději vybírají očima: Video pozvánka

Pozvánka na výstavu obrazů české malířky Zuzany Křovákové a autorské čtení z knížky Lenky Palatové Doteky motýlích křídel

Zveme Vás na výstavu obrazů české malířky Zuzany Křovákové a autorské čtení z knížky Lenky Palatové Doteky motýlích křídel v pondělí 14. května 2018 do Galerie Podkroví, Husova 242/9, Praha 1.