Skip to main content

Investování žen

V Business & Professional Women CR je naším dlouhodobým cílem propojovat aktivní ženy s cílem podpořit jejich ekonomickou nezávislost.

Investování a ekonomická nezávislost jsou spolu nedílně spjaty, proto jsme začaly pořádat akce pro ženy zaměřené na investování.

Inspirace

Přinášíme vám příběhy žen investorek, které úspěšně investují a které inspirují ostatní ženy, že i investování je oblast, kde mohou být ženy úspěšné.

Vzdělávání

Pomáháme vzdělávat ženy v investování, aby se nebály začít investovat a starat se o finance a svoji finanční nezávislost. Podporujeme, aby ženy mohly sdílet, diskutovat a necítily se hloupě, že se ptají třeba i na základní věci.

Networking

Na našich akcích o investování propojujeme navzájem ženy, které jsou již zkušené investorky i ženy, které teprve začínají nebo chtějí začít.

Proč by ženy měly investovat?
Podpoříte finanční gramotnost svých dětí.

Investování je důležitý nástroj pro ekonomickou nezávislost. Je ale důležité i z jiného důvodu: pokud ženy budou lépe rozumět často složitým pojmům a světu investování a budou samy investovat, mohou podpořit i finanční gramotnost svých dětí.

Máma, která umí spravovat finance a umí se s dětmi bavit o financích a investování, je pro děti skvělý vzor. I o tohle nám jde.

V rámci Business & Professional Women CR pořádáme dva druhy akcí o investování:

Investiční zóna v rámci konference Equal Pay Day

V investiční zóně probíhají panelové diskuze, rozhovory a workshopy na různá témata z oblasti investování. Investiční zóna trvá celý den a probíhá jako paralelní program v rámci konference Equal Pay Day.

V roce 2024 se můžete těšit na investiční zónu Raiffeisenbank pod záštitou partnerství s Raiffeisenbank: v pátek 12. dubna 2024 v rámci Equal Pay Day 2024. Program Investiční zóny Raiffeisenbank naleznete na tomto odkazu.

Women’s FINdependence Day

Women’s FINdependence Day se konají cca 2x v roce, trvají zpravidla 3-4 hodiny a jsou vždy na nějaké konkrétní téma ze světa investování.

Poslední Women's FINdependence Day se konal ve středu 4. října 2023 od 15 do 18 hodin v Podnikatelské a Inovační Centrum hl.m. Prahy. Na programu byla panelová diskuze na téma "Ovlivní umělá inteligence svět investování?". Klikněte pro více informací.

Aktuality

Videa o investování

Pokud máte chuť se vzdělávat v investování nebo jen tak nasávat inspiraci, můžete si pustit videa o investování z minulých akcí Business Professional Women.

Všechna videa najdete na YouTube kanálu Business Professional Women.

Videa z FINdependence zone v rámci Equal Pay Day 2023

Videa z Women's FINdependence Day / srpen 2022