Mobilita pracovníků s mládeží
Podpora profesionálního rozvoje pracovníků s mládeží prostřednictvím seminářů, školení, studijních návštěv, vytváření partnerství či praktických stáží.
Co je to mobilita pracovníků s mládeží?
Projekty zaměřené na mobilitu pracovníků s mládeží umožňují pořádání mezinárodních školení, seminářů, vytváření partnerství, studijních návštěv a praktické stáže. Organizace a neformální skupiny mladých lidí tak mají možnost zkvalitňovat svou práci s mládeží, vyměňovat si zkušenosti a dobrou praxi, navazovat či zkvalitňovat partnerství a připravovat společné projekty.
Co je cílem mobility pracovníků s mládeží?
Hlavním cílem je zkvalitňování práce s mládeží a aktivit neformálního vzdělávání v zúčastněných organizacích a jejich okolí. Projekty by se měly zaměřovat také na tvorbu nových inovativních projektů v rámci programu Erasmus +.
Jak by měl projekt vypadat?
Projekty musí navazovat na reálné potřeby v práci s mládeží, musí mít jasně daný záměr, cíle, aktivity a zpracovanou strategii k šíření výsledků. Je možné využít informace z bývalého programu Mládež v akci.
Požadovaná kritéria:
- žadatel je vždy ze země programu, partnerské organizace mohou být i ze Sousedních partnerských zemí EU
- v projektu musí vždy figurovat min. 2 organizace/neformální skupiny – žadatel a partner
- aktivity se musí konat v zemích, odkud pochází žadatel či partneři
- jednotlivé aktivity trvají 2 dny až 2 měsíce bez dnů potřebných na cestu
- počet účastníků: maximálně 50 včetně (je-li to relevantní) školitelů, facilitátorů a podpůrného personálu
- žádné věkové omezení pro účastníky
Ukázky projetů:
GENDER IN YOUTH WORK, kterého se členky BPW zúčastnily v roce 2016. Zahrnoval 3 výjezdy do Makedonie a Albánie a vy se můžete nechat inspirovat na stránkách projektu, kde účastnice sdílejí svoje poznatky a fotky z cesty.
A kam se vydáte vy???
Helena Dreiseitlová / koordinátorka projektu GPCO 2016 a GSJP 2017.