Projekt „Women in the media“ posiluje postavení žen ve filmovém a TV průmyslu, přispívá k důležitým změnám v jejich životech a podporuje zastoupení žen na vedoucích pozicích ve filmové tvorbě, ke kariernímu postupu a zájmu.

Projekt WOMED v první fázi mapuje současné postavení žen v médiích, zejména ve filmové produkci, podtrhuje již vyzkoušené, ověřené dobré praxe v různých zemích.

V návaznosti na průzkum vznikne sada on-line vzdělávacích materiálů, které jsou speciálně navrženy tak, aby pomohly ženám porozumět odlišnostem kulturního sektoru, ukázat jaké dovednosti a pracovní místa jsou zapotřebí, a prostřednictvím digitálního školení Filmmaking Training program vybavit ženu výběrem těchto dovedností jako např. cesta ke kariéře ve střihu videa, psaní a sebeprezentace pro film, televizi a rozhlas.

V rámci projektu bude vyvinuta online platforma, která poskytne podporu a propagaci vzdělávacího programu nejen v partnerských zemích.  Rozvoj nové platformy umožní všem lepší, komplexní přístup k informacím a díky multidisciplinární podpory tak dosáhnout celistvé podpory a vzdělání pro ženy v kreativním průmyslu jako je film a TV.

Vývoj projektu můžete sledovat na webových stránkách Women in the media  a samozřejmě na Facebooku zde.  Sledujte náš Newsletter.

Chcete se zapojit do projektu? Toužíte po světě filmu a TV? Přemýšlíte o kariéře v kreativním světě?

Kontaktujte nás

(Projekt The Women in the Media je financován s podporou Evropské komise. Tato publikace a veškerý její obsah odrážejí pouze názory autora a EU Komise nenese odpovědnost za jakékoli použití informací v ní obsažených.)

Tags:

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště