Tisková zpráva

TOP 20 finančních produktů

Finálové kolo Ceny veřejnosti

 

Praha, 6. března 2019 – Dvacet finančních produktů se probojovalo do finálového kola Ceny veřejnosti. Jaký produkt vyhraje a stane se tak nejoblíbenějším produktem letošního roku, se hlasuje do 25. dubna na webu www.zlatakoruna.info.

 

Již 17. rokem hodnotí Finanční akademie kvalitu finančních produktů na trhu. Rozhodovat bude celkem v 17 kategoriích, mezi nimiž jsou jak standardní kategorie, jako jsou účty nebo hypotéky, ale i Novinka roku a již druhým rokem i zcela nová kategorie FinTech.

Vedle odborného hodnocení je součástí soutěže i hlasování veřejnosti a to prostřednictvím dvou kategorií – Ceny veřejnosti a Ceny podnikatelů. Dát najevo svůj názor a podílet se tak na rozhodnutí, kdo si odnese v letošním roce ocenění Zlatá koruna, může každý.

„Zpětná vazba je velice důležitá a proto jsme rádi, že v soutěži posuzují kvalitu finančních produktů nejen odborníci, ale i veřejnost. Jsou to totiž klienti finančních společností, pro které jsou tyto produkty určeny a kteří tak právě prostřednictvím hlasování mohou dát najevo, jak jsou s nimi spokojeni. V minulých deseti letech se oblíbenosti veřejnosti těšily převážně nízkonákladové účty a na stupních vítězů se vždy objevil minimálně jeden účet bez poplatků. Trend rostoucího vlivu inovací a technologií si neuvědomují jen odborníci. I široká veřejnost vnímá důležitost technologií a do finálového kola se tak probojovaly už i fintechové projekty,“ dodal k výsledkům nominačního kola Ceny veřejnosti Dr. Pavel Doležal, zakladatel a ředitel Zlaté koruny.

 

Do 25. dubna může ve finálovém kole veřejnost rozhodnout o tom, jaké produkty se na medailových pozicích umístí letos. Ke stejnému datu bude ukončeno i jednokolové hlasování veřejnosti v Ceně podnikatelů. Výsledky budou uveřejněny na začátku května, slavnostní předání cen proběhne na galavečeru Zlaté koruny 30. května v Top Hotelu Praha. Pokud hlasující odpoví na tipovací otázku, mohou vyhrát hodnotné ceny od partnerů. Ve hře je například šperk dle vlastního výběru ze šperkařství Jitka Kudláčková, služby od Adams Barbershop a další zajímavé ceny.

 

20 finalistů Ceny veřejnosti Zlaté koruny 2019*:

 

Allianz MojeAuto s cenou podle ujetých kilometrů a přednastaveným výběrem rizik

 

Allianz pojišťovna
Aplikace MONETA Smart Banka (s Apple Pay, Google Pay, Face ID, multibankingem, tmavým módem a nejnovějším zabezpečením proti malware hrozbám) MONETA Money Bank
Běžný účet Air Bank Air Bank
Běžný účet Richee Banka CREDITAS
Běžný účet ZDARMA A BEZ PODMÍNEK s výběry po celé ČR Equa bank
BitcoinBanking - víc než bitcoinový účet wbtcb
EnCor Fixed Income Strategy Fund Encor Funds
Fio osobní účet bez poplatků Fio banka
Hello kreditka - NEJLEPŠÍ KREDITNÍ KARTA VE MĚSTĚ Hello bank!
Hello půjčka - KONSOLIDACE VAŠICH ZÁVAZKŮ, S ÚROKEM OD 5,69 % Hello bank!
Hello půjčka - PŮJČKA NA COKOLIV, S ÚROKEM OD 5,69 % a DO 9 MINUT Hello bank!
Hello spoření - SPOŘICÍ ÚČET S ÚROKEM 1,5 % ROČNĚ BEZ DALŠÍCH PODMÍNEK Hello bank!
Hello účet - běžný účet ZDARMA, BEZ PODMÍNEK A BEZ ZBYTEČNÝCH POPLATKŮ Hello bank!
Junior Raiffeisen stavební spořitelna
mKonto s mKartou Svět pro nejvýhodnější placení v zahraničí, SEPA platbami zdarma a bez zbytečných poplatků. Vítěz Ceny veřejnosti 2018 mBank
NEO účet Expobank
Partners Bond Opportunity Partners investiční společnost
Stavební spoření RSTS Raiffeisen stavební spořitelna
U konto s výběry doma i v zahraničí zdarma UniCredit Bank
Zonky Zonky

*produkty jsou řazeny abecedně

 

Kontakt pro novináře:

Ing. Klára Doleželová

Manažer projektu Zlatá koruna

T: +420 274 780 740

M: +420 731 904 890

E: dolezelova@zlatakoruna.info

 www.zlatakoruna.info

 

O soutěži Zlatá koruna

Od roku 2003 probíhá pod záštitou ministrů financí ČR a guvernéra ČNB soutěž Zlatá koruna, která každoročně oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. Letos se koná již 17. ročník.

V minulém roce se soutěže zúčastnilo celkem 212 produktů od 81 finančních společností. Soutěž Zlatá koruna si získala vysoké renomé zejména tím, že produkty hodnotí Finanční akademie složená z více než 370 odborníků. Ta také rozhoduje o Novince roku. Zlatá koruna také uděluje ve spolupráci s výzkumnou agenturou IPSOS Cenu za společenskou odpovědnost.

Soutěž Zlatá koruna byla v minulém roce rozšířena o novou kategorii FinTech, jejímž cílem je sledování aktuálních trendů na poli digitalizace a inovace finančních služeb. Jednotlivé projekty hodnotila zcela nová odborná porota, FinTech akademie.

Významnou součástí soutěže je hlasování o Cenu veřejnosti, kdy nejoblíbenější finanční produkty volí veřejnost prostřednictvím webových stránek Zlaté koruny. Od roku 2008 je hlasování rozšířeno o Cenu podnikatelů, kde soutěží nejoblíbenější finanční produkty pro malé a střední podnikatele. Každoročně je v hlasování veřejnosti odevzdáno průměrně 70.000 hlasů.

Výsledky hodnocení v soutěži Zlatá koruna pomáhají veřejnosti snadněji se orientovat v nabídce finančních produktů, motivují klienty k tomu, aby se více zajímali o vlastnosti jednotlivých produktů a lépe porozuměli nabídkám finančních společností. Další informace a výsledky soutěže Zlatá koruna najdete na www.zlatakoruna.info.

 

Partneři soutěže Zlatá koruna 2018

Generální partner a organizátor: pdMEDIA s.r.o.

Partneři: Česká mincovna, IPSOS, TOP HOTELS GROUP, Imper, JK Jitka Kudláčková, Adams Barbershop, vinařství Dobrá nálada, Centrum individuální péče při Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, Galard, Pražská energetika, Car4Way, Attendu

Hlavní mediální partner: Mediální skupina Vltava Labe Media, Deník a denik.cz

Mediální partneři: Česká televize, ifleet.cz, peníze.cz, Finmag, epravo.cz, Czech & Slovak Leaders Magazine

Odborní partneři: Česká asociace společností finančního poradenství a zprostředkování, Evropská asociace finančního plánování ČR, Asociace penzijních společností ČR, Asociace hypotečních makléřů, Asociace pro kapitálový trh ČR, Asociace českých pojišťovacích makléřů, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Navigátor bezpečného úvěru, Hospodářská komora ČR, Business & Professional Women ČR, Česká fintech asociace

 

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště