Skip to main content
aktualitaBPW Roztoky

Rozhovor s Marií Petrovovou

Čo Vás viedlo k tomu, že ste si založili spoločnosť Oslobodená domácnosť?

Firmu jsme založily s kamarádkou. Obě jsme měly hodně náročnou práci a obě jsme přemýšlely o tom, jak pomoci lidem, kteří mají práce nad hlavu a nestíhají ještě druhou směnu doma. V průběhu času se nám ukázalo i to, že je hodně věcí, které zatěžují i malé a střední firmy,  jejich majitelé nemají čas vyhledávat různé služby na webu a ještě si zjišťovat reference, takže pomáháme i jim.

Ako prekonávate prekážky a čo alebo kto Vám pri tom pomáha?

Hodně mi pomáhá meditace a sport. Když mám plnou hlavu problémů, je dobré si zacvičit a pak se uvolnit a nechat myšlenky plynout. Nakonec se vždycky řešení ukáže.

Myslíte si, že len spokojná žena a slobodná v tom čo robí, môže byť úspešná?

Jsem trochu skeptická, pokud jde o to, že by práce měla být nekonečná zábava. Myslím, že spokojenost je věcí nastavení mysli. Toho, zda vůbec a jak s ní pracujeme, jak události ve svém životě hodnotíme. S tím se dá hodně udělat. Přiznám se, že věřím na práci a disciplínu a na uspokojení z toho, když se vám podaří něčeho dosáhnout, něco překonat. To neznamená, že mi to občas nejde a že mě nepřepadne lenora. Nejsem od přírody energická tryskomyš, jsem spíš knihomol a kavárenský povaleč, a ano – občas je příjemné tomu podlehnout.

Čo Vás na tejto práci najviac baví a čo je Vašim krédom?

Jsem hodně komunikativní, dokonce se mi dobře pracovalo na open space. Takže mě nejvíc baví potkávat se s lidmi, baví mě příběhy a mám radost, když nám poděkují, protože se, díky nám, zbavili starostí.  A krédo? Snad jedna ze čtyř dohod – dělej všechno nejlépe, jak to dokážeš.

Ste veľmi všestranná a úspešná žena. Kde alebo v akej oblasti by ste chceli ešte uspieť?

Děkuji za kompliment, ale pokud jde o úspěch – co to vlastně je a jaká jsou kritéria pro jeho hodnocení? Pro někoho můžu být super úspěšná žena, pro jiného celkem průměrná. Naštěstí jsem se už naučila s nikým se nesrovnávat a žít podle svých vlastních hodnot. To můžu vřele doporučit. Je toho ještě hodně, čeho bych chtěla dosáhnout. Mohla bych o tom mluvit hodiny.  Řekla bych, že po pětačtyřicítce přichází skvělé období – máte dost zkušeností, sil, velké děti. Je to super. Hodně si to užívám. Jsem mnohem zvídavější a otevřenější různým výzvám  a tomu, co život přinese, než řekněme, před nějakými deseti lety. Naše firma ještě zdaleka nemá vyhráno, jsme na trhu relativně krátce, takže to je velký úkol. Letos na jaře chceme vydat knihu pro děti.  Je to tak trochu detektivka , která se točí kolem sibiřských koček a jejich chovu. Příští týden se jdeme ucházet o finanční podporu na HitHit, tak nám držte palce!  A příští týden se koukněte na HitHit, dozvíte se víc.

Ďakujem za rozhovor

Gabriela Suchá

Lenka Švecová

Lenka ve svém profesním životě prošla řadou změn, dříve manažerka v bankovnictví, nyní jednatelka firmy ABRENA Solution s.r.o. , která je pojišťovacím makléřem. Působí také jako mentorka a organizuje vzdělávací semináře se zaměřením na osobní rozvoj. Základem je dělat svou práci dobře, vidět nové příležitosti, rozvíjet se a při tom všem nezapomenout na rodinu a přátele. Ráda potkává zajímavé lidi, kteří jsou pro ni inspirací a zároveň se s nimi může podělit o svoje znalosti a zkušenosti.