Dagmar Brandtovú som spoznala na obede pre BPW. V danej dobe som ešte netušila, že s ňou jedného dňa urobím rozhovor. Na podnet Lenky Švecovej som zorganizovala stretnutie s Dadkou, ktoré nebolo jednoduché zosúladiť, keďže je pomerne dosť pracovne vyťažená. Vraví, že tvrdá práca je dôležitá, aby človek uspel. Ako iné ženy, aj ona dnes pracuje nielen v roly matky, čo zahŕňa mnoho ďalších funkcií, ale aj ako účtovníčka. Napriek jej vyťaženosti sa mi nakoniec rozhovor podarilo uskutočniť. S Dankiným odkazom pre ženy, dôverujte a verte sami sebe, a majte sa radi, Vám rozhovor ponúkam.

Čo považujete za svoj doterajší, najväčší úspech?

Za svůj největší nynější úspěch považuji své děti. Všechno co dělám, dělám pro ně, a proto, aby i ony v životě uspěly.

Myslíte si, že na to aby ženy uspeli potrebujú, aby pri nich stála šťastena alebo sa dá úspech dosiahnuť iba tvrdou prácou?

Samozřejmě, tvrdá práce je moc důležitá, ale musíte mít i veliký kus štěstí. Štěstí může ovlivnit i nečekané střetnutí jediného člověka. To, může ovlivnit Vaše směrování. Vaše příští kroky. Díky němu můžete dostat nápad, který může ovlivnit celý Váš život.

Mnoho žien podniká pri materskej dovolenke. Ako podľa Vás zvládate rodinu a prácu?

Kombinace práce a rodiny pro pracující matku je moc náročná. Občas mívám pocit, že to nezvládám. Často mám výčitky svědomí, že se málo věnuji rodině. Někdy si připadám, jako mezi dvěma kameny. Stísněně. Když se moc věnuji práci, musím ubrat na rodině anebo naopak.

Aké knihy rada čítate a aká je Vaša najobľúbenejšia kniha, poprípade, ktorú by ste rada odporúčali pre ženy, a prečo?

Moc na mně zapůsobily knihy novinářky Petry Procházkové, Frišta a Aluminiová královna, ve které autorka popisuje těžký život žen. Po přečtení si člověk uvědomí, že problémy, které my často řešíme, jsou zanedbatelné v porovnání s tím, jaké těžké osudy mají tyto ženy. Aby přežily, musí bojovat o svůj život a přežití svých dětí. V poslední době mne velmi zaujala kniha od autorky Kateřiny Tučkové, Žítkovské bohyně, kterou vřele, doporučuji.

Máte nejaké Vaše obľúbené motto? Ak áno aké?

Moje oblíbené motto je: ,,Co tě nezabije, to tě posílí.“ Od života jsem dostala mnoho ran, které mne posunuly dál a posílily. Proto je pro mne toto rčení tak oblíbené. Často popisuje skutečnost.

Ďakujem za rozhovor.

Autor: Gabriela Suchá

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště