Romana Gondeková je účastnicí projektu Empowering Women. Před tím, než nastoupila na mateřskou dovolenou, pracovala jako finanční ředitelka ve společnosti Druchema, kde nadále působí jako místopředsedkyně představenstva. Několik let před tím žila na Kanárských ostrovech, kde působila na stejné pozici v hotelovém businessu nejvyšší kvality. Tam zúročila své znalosti managementu a španělštiny, které získala i během studia v Barceloně.

A co nám Romana o sobě řekne dále?

"Není divu, že když se mi narodila dcera, se kterou jsem zůstala doma na rodičovské dovolené, netrvalo dlouho a začala jsem vymýšlet, co si počít s volným časem v době, kdy moje vymodlená holčička spinká. Rozhodla jsem se „z ničeho“ pustit do odvážné realizace svého snu z oblasti módy, který se mi rodil v hlavě už dlouho před tím. Jen jsem na něj přes velké pracovní nasazení neměla nikdy čas.

Spolu-otevřela jsem e-shop www.alike.cz – obchod se sladěným oblečením pro děti a jejich rodiče. V našem sortimentu máme dva typy zboží. Jednak věci, které si sama navrhnu a následně doladím s profesionálními střihařkami a švadlenami specializovanými na šití pro děti do 3 let. Dalším typem zboží jsou věci, které jsou ušité či upletené jiným výrobcem – u tohoto zboží je pro mě nejdůležitějším kritériem, kromě kvality a nezávadnosti pro malé děti, možnost sladění modelů mezi rodiči a dětmi."

Romano, zajímalo by mě, proč jste se přihlásila do projektu?

Do projektu jsem se přihlásila, protože jsem velmi aktivní a potřebovala jsem sdílet svůj čas i s tvořivými ženami s podobným přístupem k životu. Protože s administrativní stránkou mého podnikání, díky patnáctileté zkušenosti v TOP managementu, nemám problémy, tak je mojí slabou stránkou marketing a obchod. V podstatě, díky mé profesi, se jedná o oblast, která je velkým nepřítelem všech finančáků a já se do mého podnikatelského záměru vrhla po hlavě s heslem: „Poznej svého nepřítele!“ 🙂

A co byste v této oblasti potřebovala vylepšit?

K posílení obchodně-marketingové oblasti mého já potřebuji zlepšit své komunikativní, marketingové a obchodní dovednosti. Posílit sebevědomí – především v marketingových a prodejních záležitostech. Dále marketingové nástroje na internetu a obchodní dovednosti. Zabývat se chci i sebekaučingem se zaměřením právě na marketing a obchod. V rámci projektu jsme měly příležitost věnovat se některým marketingovým aktivitám, ale pro mě osobně je nejcennější poznávat skutečné osudy mých kolegyň, mnohé z nich jsou opravdu inspirující ženy nejen v profesním slova smyslu.

Co byste ráda dělala do budoucna? Je něco, co byste chtěla rozvíjet?

Ráda bych se v budoucnu vrátila k mojí profesi. Čím více se věnuji podnikání, tím více vidím, jak je důležitá. Díky celému projektu a setkávání se s ženami jsem si uvědomila, jak je velká podpora tomu, aby ženy začaly na RD podnikat, ale jak je věnováno málo prostoru právě aktivitám kolem finanční gramotnosti žen při podnikání, jak je těžké zvládat nástrahy, které všude číhají. Ráda bych se podobné osvětě začala, kromě mého hobby v podobě ladění oblečení, více věnovat, abych ženám kolem sebe pomohla.

Celý projekt vyvrcholí akcí Equal Pay Day - Ženy sobě. Budete se jí účastnit a co očekáváte?

Už v roce 2015 jsem se na EPD chtěla vypravit, ale žel Bohu, časově se mi tato akce kryla s velmi významnou rodinnou událostí. V roce 2016 tomu, obávám se, nebude jinak. Nicméně, pokud mi to Honzík (plánované narození 6. března 2016) dovolí, ráda bych se této akce zúčastnila, alespoň na pro mě nejzajímavější témata. Nerada bych přišla o zkušenosti dalších nápaditých žen a jejich cestě za svým – měla bych napsat snem, ale my nesníme – my ženy, na to nemáme moc času, my jdeme za svým cílem, za svou metou, za svým posláním.

A ještě jedno malé doplnění.

V rámci celého Projektu bych chtěla moc poděkovat Heleně, je výborná organizátorka - a také inspirující žena. Mě osobně pomohla uvědomit si, že moje mlhavé myšlenky ohledně finanční a administrativní osvěty pro podnikající ženy dostaly dost pevný fundament a já se jimi v poslední době, mezi rodičovskými radostmi i povinnostmi, povinnostmi místopředsedkyně představenstva v Druchemě a také jednatelky v Alike, učením se v Projektu EVYNA, učením se angličtiny v rámci podpory matek na RD na Praze 4, hned po té, co také strávím čas s manželem :),  velmi intenzivně zabývám.

 

Romano, velmi děkuji za moc příjemný rozhovor a přeji Vám mnoho úspěchů ve všem, na co sáhnete :-).

Tereza Melišová, PR Managerka

Podpořeno grantem s Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

 

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště