Dne 6.11. 2015 se konal ve velkém sále Radiopaláce v Praze na Vinohradské již 4. Ročník Tanečního swingového a benefičního galavečera.

Letošní ročník proběhl pod Záštitou ministra kultury ČR pana Mgr. Daniela Hermana a pod Záštitou starostky městské části Prahy 2, Mgr. Jany Černochové.

Za doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma. Jako hlavní hosté večera vystoupili, skvělý herec, zpěvák, tanečník pan Josef Laufer a jedna z královen popu a v poslední době i swingu Leona Machálková.

Oficiálním partnerem od samého začátku těchto večerů je Nadační fond Mathilda, který podporuje zrakově postižené, nevidomé a výcvik vodicích psů pro tyto lidi.

Patronkou tohoto Nadačního fondu je noblesní dáma paní hraběnka Mathilda Nostitzcová, která se společně s ostatními osobnostmi našeho kulturního života také galavečera zúčastnila.

Životní osudy slabozrakých a nevidomých jsou mnohdy vyváženy velkým hudebním talentem a dokazují, že právě hudba je těmto lidem beze zbytku přístupná a dává jim možnost životního naplnění a důstojné profese.

Prostřednictvím tohoto večera vystoupil i speciální host, nadaný nevidomý klavírista a zpěvák Honza Jareš. Dále pak jsme v průběhu večera podpořili již čtvrtého nevidomého, který čeká na svého vodícího psa.

V letošním roce to byla velice sympatická dáma paní Věra Vondráčková. Částka 25 000,- Kč je 10% z celkové částky, která je potřeba na výcvik vodícího psa, a kterou si jinak musí hradit nevidomí ze svých prostředků. Předáním této finanční částky jsme tak pani Vondráčkové tuto částku nejen ušetřili, ale díky ní si mohla hned po galavečeru odvést svého vodícího kamaráda domů.

Jako pořadatel a producent těchto galavečerů bych si přála, aby tyto benefiční večery přinesly nejen radost a podporu velké skupině nevidomých a slabozrakých, ale aby za významné mediální podpory Českého Rozhlasu a Regionální televize se zároveň zařadily do společenského dění široké veřejnosti a ve společnosti známých osobností naší hudební swingové scény přinesly skvělé hudební zážitky a společně pomohly i dobré věci.

Na letošní ročník dorazilo přes 500 hostů. Galavečera se také zúčastnili významní hosté z našeho kulturního života, dále pak ředitelé významných firem.

Jitka Bláhová – hlavní pořadatel a producent galavečera

Video

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště