Tisková zpráva

Známe finalisty Ceny veřejnosti Zlaté koruny!

Praha, 9. března 2018 – Nominace jsou u konce a Cena veřejnosti Zlaté koruny již zná své finalisty. Z nominačního kola postoupilo 20 nejúspěšnějších produktů, pro které může veřejnost hlasovat na webu www.zlatakoruna.info, a to do 25. dubna.

Už po šestnácté bude Finanční akademie rozhodovat o těch nejlepších produktech českého finančního trhu v soutěži Zlatá koruna. Více než 360 porotců z řad odborníků na finanční produkty bude hodnotit ty nejlepší v 15 kategoriích a vybere i Novinku roku. Poprvé budou letos hodnotit také fintech produkty v samostatné kategorii. V čele této odborné poroty již několik let stojí prof. Michal Mejstřík.

Soutěž Zlaté koruna se však zajímá i o názor široké veřejnosti a pořádá proto anketu Cena veřejnosti a Cena podnikatelů. Hlasující mohou vybírat z více než 700 finančních produktů a zapojit se do soutěže o hodnotné ceny.

„Cena veřejnosti Zlaté koruny je dlouhodobě největší anketou finančních produktů na českém trhu. Za celou historii jsme v ní zaznamenali už hodně přes milion hlasů! V letošním ročníku Ceny veřejnosti lidé nominovali 361 produktů prakticky ze všech produktových kategorií od desítek poskytovatelů. To potvrzuje, že veřejnost se o finance zajímá čím dál více. Češi jsou tradičně kritický národ a stávají se náročnými zákazníky. I proto si vážíme, že dají najevo svůj názor a svým hlasem dokáží podpořit kvalitní finanční produkty. Finanční společnosti tím také dostávají cennou zpětnou vazbu, jaké produkty veřejnost nejvíce zajímají. Mohou tak spotřebitelům lépe naslouchat.“ řekl Dr. Pavel Doležal, ředitel Zlaté koruny.

Ve finálovém kole Ceny veřejnosti mohou lidé hlasovat do 25. dubna 2018 na webu www.zlatakoruna.info. Výsledky budou zveřejněny do konce dubna. Slavnostní předání cen spolu s dalšími kategoriemi proběhne na galavečeru Zlaté koruny 31. května 2018.

Odevzdané hlasy putují do slosování, ve kterém hlasující mohou získat zajímavé ceny! Stačí jen správně odpovědět na anketní otázku. Vyhrát lze například plné stipendium na Vysoké škole ekonomie a managementu (VŠEM), šperky dle vlastního výběru z dílny JK Jitka Kudláčková, poukazy na služby v barbershopu Adams a další zajímavé ceny.

 

20 finalistů Ceny veřejnosti Zlaté koruny 2018*:

MONETA Money Bank Aplikace MONETA Smart Banka
Generali Pojišťovna Benefit EXTRA
Air Bank Běžný účet Air Bank
Equa bank Běžný účet ZDARMA A BEZ PODMÍNEK
Raiffeisenbank eKonto KOMPLET
Česká spořitelna – penzijní společnost Etické penzijní spoření
Sberbank CZ FÉR půjčka s nejnižší sazbou 4,8%
Fio banka Fio osobní účet bez poplatků
Česká spořitelna Hypotéka České spořitelny
mBank mKonto
Česká spořitelna Moje zdravé finance
Česká pojišťovna Můj Život
Stavební spořitelna České spořitelny On-line stavební spoření
ING Bank ING Aria Lion fondy bez poplatku
Generali Investments CEE PARTNER Invest Plus
Poštovní spořitelna Poštovní účet
ING Bank Spořící účet ING Konto
Raiffeisen stavební spořitelna Stavební spoření Raiffeisen stavební spořitelny
Stavební spořitelna České spořitelny Úvěr od Buřinky
Moravský Peněžní Ústav Vkladový účet Bonus+

*produkty jsou řazeny abecedně

 

O soutěži Zlatá koruna

Od roku 2003 probíhá pod záštitou ministrů financí ČR soutěž Zlatá koruna, která každoročně oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. Letos se koná již její 16. ročník.

Minulý rok se soutěže zúčastnilo celkem 182 produktů od 72 finančních společností. Soutěž Zlatá koruna si získala vysoké renomé zejména tím, že nejlepší produkty v 15 kategoriích vybírá Finanční akademie složená z více než 360 finančních odborníků. Ta také uděluje cenu Novinka roku a v kombinaci s průzkumem IPSOS také Cenu za společenskou odpovědnost.

Významnou součástí soutěže je hlasování o Cenu veřejnosti, kdy nejoblíbenější finanční produkty volí veřejnost prostřednictvím webových stránek nebo mobilní aplikace Zlaté koruny. Od roku 2008 je hlasování rozšířeno o Cenu podnikatelů, kde soutěží nejoblíbenější finanční produkty pro malé a střední podnikatele. Do veřejného hlasování v roce 2017 bylo v obou anketách odevzdáno přes 77 000 hlasů.

Výsledky hodnocení v soutěži Zlatá koruna pomáhají veřejnosti snadněji se orientovat v nabídce finančních produktů, motivují občany k tomu, aby se více zajímali o vlastnosti jednotlivých produktů a lépe porozuměli nabídkám finančních společností.

Další informace o soutěži Zlatá koruna najdete na www.zlatakoruna.info.

 

Partneři soutěže Zlatá koruna 2018

Generální partner a organizátor: pdMEDIA s.r.o.

Partneři: Česká Mincovna, Vysoká škola ekonomie a managementu, Česká mincovna, IPSOS, TOP HOTELS GROUP, Imper, JK Jitka Kudláčková, Adams Barbershop, Dobrá nálada a Centrum individuální péče při Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, Bernhardt

Hlavní mediální partner: Mediální skupina Vltava Labe Media, Deník a denik.cz

Mediální partneři: peníze.cz, Finmag, Czech & Slovak Leaders Magazine, EPRAVO.CZ, iFLEET.cz

Odborní partneři: Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR, Evropská asociace finančního plánování ČR, Unie společností finančního zprostředkování a poradenství, Asociace penzijních společností ČR, Asociace hypotečních makléřů, Asociace pro kapitálový trh ČR, Asociace českých pojišťovacích makléřů, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Klub finančních ředitelů, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Navigátor bezpečného úvěru, Hospodářská komora ČR, Česká fintech asociace, Business & Professional Women.

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště