EQUAL PAY DAY , neboli Den rovnosti platů, je akce s dlouholetou tradicí na celém světě, pořádanou členskými organizacemi BPW. Česká konference s názvem ŽENY SOBĚ patří mezi nejvýznamnější z nich, předchází jí několikaměsíční kampaň a je každoročně oceňována a uznávána mezinárodními partnery. 

Připravujeme 10. ročník na dny 29. a 30.března 2019

0Days0Hours0Minutes

9. ročník - PÁTEČNÍ KONFERENCE

Pro muže a ženy, kteří chtějí sdílet své zkušenosti z podnikání či firemího prostředí na téma HOJNOST.

Program konference 2018 

Hosté konference 2018

9. ročník - MENTORING DAY

Sobota je plně ve znamení žen. Prostřednictvím speed-mentoringu se můžete u kulatých stolů setkat s ženami z různých oborů a mentorkou.

Každá z více než 60 MENTOREK připravuje téma, o kterém si budete hodinu povídat.

Vstupenky budou v prodeji od října 2018

Pokud máte zájem zapojit se se svou firmou, neváhejte nás kontaktovat emailem: Lenka.Stastna@bpwcr.cz.


PŘIJĎTE SI UŽÍT DEN PLNÝ INSPIRACE

Speed mentoring je skvělá příležitost jak navázat nové kontakty, přátelství či byznys partnerství, dozvědět se něco nového a věnovat svůj den JEN SOBĚ.

Mentoring day připravujeme tradičně na sobotu, aby bylo možné přijet odkudkoliv z ČR! Udělejte si výlet za vzděláním i zábavou.

Přijďte si pro cenné rady od úspěšných žen českého i mezinárodního byznysu. Naučíte se rozvíjet svůj osobní i profesní potenciál a užijete si skvělou zábavu v neformální, otevřené atmosféře. Děti od 2 let hlídáme oba dva dny v dětském koutku Rossmánek. Sledujte novinky online na FB a zapojte se do soutěží. 

Milé dámy, maminky, podnikatelky, ženy z firem…. potkáme se v Clarion Congress Hotelu Prague....

CÍL AKCE

Rozdíly v platech mužů a žen existují ve všech zemích Evropské unie. Ženy za stejnou práci dostávají mnohem méně peněz než muži. V České Republice se stále jedná o více než 22%. Zásadním krokem ke zlepšení stavu situace jsou informační kampaně, které rozšiřují povědomí zaměstnanců, zaměstnavatelů a akcionářů o tom, proč rozdíly v odměňování žen a mužů stále přetrvávají a jakým způsobem je možné je snížit. Pojďme se poradit, jak tento rozdíl (pay gap) zúžit. 

Symbolem, který poukazuje na rozdíly v příjmech, se stala červená kabelka, taška či peněženka. Barvu zvolily organizátorky podle toho, že červená znamená v účetnictví vždy ztrátu. Rozhodně si v daný den nezapomeňte přinést tu svou!

INFORMAČNÍ KAMPAŇ

Veřejně prospěšná nezisková organizace Business & Professional Women CR, z.s. již od roku 2010 vyvolává veřejnou diskuzi o příčinách vysoké platové nerovnosti, která v ČR dlouhodobě panuje a zabývá se prakticky všemi oblastmi, které se vztahují k budování kariéry či podnikání žen v ČR.

Během uplynulých let se nám podařilo vybudovat silnou a stabilní kampaň k rovnosti platů, naučily jsme média, jak tuto otázku přiblížit veřejnosti, ale co je hlavní? Vyslaly jsme ženám jasný vzkaz: "je důležité na sobě pracovat, vzdělávat se a posilovat své sebevědomí - zkrátka “mít tah na branku”.

Na samotné konferenci představujeme zajímavé ženské vzory a také firmy, které jdou v této otázce příkladem.

V rámci intenzivní kampaně (leden - květen 2018) diskutujeme témata vztahující se k odbourávání stereotypů v práci i v osobním životě, poukazujeme na nové trendy v zaměstnávání a podnikání žen a podpotujeme hlavní téma letošního ročníku - vztah žen k penězům ve všech jejich podobách.

V ČR tuto kampaň celoročně podporují všechna významná média.

"Chová-li se k vám někdo nefér v otázce platu, bude k vám nefér i v dalších ohledech"

Warren Buffett

Share Button