Pozvání, které se neodmítá

„Zdravím Vás po nějaké době proto, abych Vám osobně zaslala pozvánku na obchodní oběd, který pořádá v Pardubicích Business &Profesional Women. Vzhledem k tomu, že nás oslovili, abychom jim pomohli s organizací, mám první právo pozvat dámy, které mám ráda. Takže se možná ani na „civilisty“ nedostane J Jedná se do budoucna o klubovou platformu s periodicitou 1x měsíčně, ale plnohodnotně se lze účastnit i nečlensky.… Přítomna bude výjimečně zakladatelka a ředitelka BPW v ČR, paní Lenka Šťastná. V mnoha směrech neskutečná dáma – neznám nikoho, kdo by měl více kontaktů než ona.“

Na toto milé pozvání od Ivany Bauerové z Asofio, z. s. se nedalo odpovědět jinak než ANO. Ráno před odjezdem do Pardubic přišly trochu pochybnosti, zda tam budu správně mezi zkušenými podnikatelkami, které suverénně stíhají náročnou práci i rodinu. Obavy se okamžitě rozplynuly při vstupu do příjemného prostředí restaurace U Dvou kohoutků mezi milé a vstřícné dámy. Hlavními hosty byly prezidentka českého klubu Business & Professional Women Praha II, Lenka Šťastná, a mentorka Šárka Drozdová, která se ujala role moderátorky setkání.

Na pracovním obědě jsme se seznámily s historií federace BPW International a jejími cíli. Lenka Šťastná přiblížila aktivity českého klubu – networkingové byznys obědy, večerní networkingové akce se zajímavými hosty, kavárny BPW a největší projekt, konferenci Equal Pay Day, letošní s názvem Ženy sobě a na ni navazující projekt Empowering Women a 100Zrcadel.  Cílovými skupinami jsou ženy s malými dětmi aspirující na řídící pozice, ženy, které chtějí kariérně růst a ženy, které se chtějí z různých důvodů zaměstnat samy.

Dalším bodem bylo kolečko představování – HR manažerka, koučka, copywriterka, ředitelky jazykových a vzdělávacích center, majitelka obchůdku a výživová poradkyně, odborná poradkyně v oblasti zdravého životního stylu, fotografka, autorka nápadu České bedýnky, zralé dámy se zkušenostmi, které mají touhu vzájemně se inspirovat. V diskuzi došlo k individuálnímu sdělování podrobnějších informací a předávání kontaktů. Upřímně tu zazněly obavy, že my ženy z menších měst a vesnic nejsme tak dobré jako top manažerky a mediálně známé tváře z Prahy. Lenka s Šárkou se snažily tuto informaci upřímně a s úsměvem uchopit a slíbily, že s ní budou dál pracovat.

Organizátorka oběda Ivana Bauerová se rozloučila s pozváním do klubu a do coworkingového centra, kde se během prvních měsíců provozu ukázalo, že klienti se zde nejraději scházejí k práci a vzájemnému inspirování se v úterý. Z toho vznikly oficiální „pracovní úterky“, kdy je možné pracovat celý den v příjemném prostředí Coworking Pardubice s technickým zázemím, podporou recepce, pitným režimem atd.

Děkujeme za pozvání a těšíme se na další pracovní obědy BPW a další aktivity kolem Ivany Bauerové v Pardubicích.

Alena Vorlíčková

http://navolnenoze.cz/prezentace/alena-vorlickova/

www.spolecnecteni.com

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště