7 věcí, které mě mateřství naučilo o time managementu

„Mám tři děti – dcery 17 a 6 let a ročního syna. Skloubit byznys a péči o děti s tak velkými věkovými rozestupy je poměrně náročné. Donutilo mě to vyladit svůj život tak, aby všechno fungovalo do puntíku,“ popisuje Hanka, jak vše zvládá. Přinášíme 7 tipů, co si od maminek vzít pro obchod.

1. Věci, do kterých se vám nechce, udělejte hned

Dítě vás naučí, že jsou důležitější věci než vaše pocity a potřeby. Musíte ho nakrmit, když má hlad, přebalit, když potřebuje, pochovat, a nikdo se neptá, zda se vám chce, zda nejste unavená nebo vás nebolí záda.

„Tento přístup se vyplatí zachovat i k činnostem, které se vám zrovna nechce dělat. Odsouváte nepříjemné telefonáty? Kupí se vám nevyřízená administrativa? Naučte se pustit se do nepříjemné práce hned po ránu,“ radí Hana Krejčí, jejíž projekt Baby Office podporuje maminky při jejich návratu do zaměstnání.

2. Važte si svého času a delegujte vše, co můžete

Samozřejmě nikdo neudělá věci tak dobře jako vy. Ale pokud se naučíte dělat pouze to, co nemohou udělat ostatní, ušetříte čas a můžete se věnovat strategickým věcem – v životě i v byznysu. Delegovat činnosti je jedna z nejcennějších a zároveň nejnáročnějších dovedností, které můžete získat. „Představa, že za každou hodinu, kdy je malá ve školce, platím 100 Kč, mě naučila pečlivě vážit činnosti, kterým se v té době věnuji,“ říká maminka Andrea.

Zaškolte si pomocníka, přijměte stážistu, využívejte služeb virtuální asistentky, vezměte si paní na úklid domácnosti – cokoli, co vám ušetří čas, abyste se mohlivěnovat prioritním činnostem.

3. Smiřte se s tím, že vždy budete mít víc příležitostí než času. Při všem, co děláte, mějte na paměti především vize

Více čtěte v článku......

 

Mentorku Hanku Krejčí můžete potkat u kulatého stolu 8. prosince od 10 hodin v tréninkové kavárně Martin Žižkov.

Podpořeno grantem s Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

 

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště