Skip to main content

Speed mentoringový program pro firmy

Ucelený vzdělávací projekt pro talentované ženy z firem, které jsou nově na manažerské pozici nebo se na manažerskou roli připravují.

V rámci připraveného 6 měsíčního projektu účastnice zdokonalují klíčové profesní dovednosti, rozšiřují svou síť kontaktů (networking) a získávají zkušenosti a inspiraci od seniorně zkušenějších mentorek z oblasti leadershipu. Inspirací nabitá účastnice se pak stává nositelkou pozitivní změny ve Vaší společnosti.

Hlavním cílem projektu je podpořit sebevědomí, osobnostní a profesní rozvoj a kariérní postup talentovaných žen z firem prostřednictvím metody speed mentoring.

V roce 2020 jsme tento proces překlopily do online podoby.

Rozhovory s mentorkami vedla zkušená moderátorka Marie Petrovová, zakladatelka mluvnormalne.cz

Ambasadorkou celého projektu byla členka BPWCR Leona Schovancová.

Téma: Proč má smysl dělat něco nad rámec svých povinností

Michaela Hrdličková, Director Patient Advocacy Europe/Canada at Biogen

Michaela Hrdličková se pohybuje dlouhodobě ve farmaceutickém průmyslu v oblasti biotechnologií. Posledních deset let zastává ředitelské pozice ve společnosti Biogen. Patří mezi nejvlivnější ženy Česka.

Téma rozhovoru je Proč má smysl dělat něco nad rámec svých povinností. Dělat práci, která nás baví, na kterou máme talent, přináší nám uspokojení, je pro Michaelu jakýmsi hledáním vyššího smyslu. Prací trávíme hodně času a ovlivňuje tak naši celkovou spokojenost.

Téma: Výzvy při výběru zaměstnanců na dálku

Miroslava Barčová, Managing Partner v Delta Consulting Group

Miroslava Barčová působí na pozici Managing Partner v Delta Consulting Group, která je exkluzivním partnerem CZ&SK Kennedy Executive.

Povídali jsme si s ní na téma Výzvy při výběru zaměstnanců „na dálku“. Mimo jiné se dozvíme, jaký je rozdíl mezi osobním a on-line pohovorem z pohledu kandidáta i zaměstnavatele. Na první pohled si můžeme myslet, že rozdíly jsou minimální, rozhodně tomu tak není, i když celkový výsledek může záviset na detailech.

Téma: Mýty kolem korporátu: na vlastní kůži

Lucie Urválková, Místopředsedkyně představenstva a CFO pojišťovny UNIQA

Lucie Urválková je místopředsedkyní představenstva a finanční ředitelkou pojišťovny UNIQA. V korporátním prostředí se pohybuje celou svoji kariéru a povídala si s námi na téma Mýty kolem korporátu: na vlastní kůži.

Také jste slyšeli, že v korporaci musíte trávit spoustu času v kanceláři, postupovat jen podle směrnic? Lucie nám řekne, jak to je doopravdy a kde se nejlépe naučíte na začátku kariéry pracovním návykům.

Téma: Přechod z běžného světa do online.

Leona Schovancová, interim a projektová manažerka a mentorka

Leona Schovancová patří mezi zkušené manažery v oblasti zákaznického servisu a obchodu a to především v energetice. Má velmi blízko k IT a tak jsme si povídali na aktuální téma Přechod z „běžného“ světa do online.

Proč je důležité si zachovat chladnou hlavu, počítat a plánovat, nejednat ukvapeně, nechat si poradit od nezávislých odborníků a dobře zvážit kdy a jak nám mohou nové technologie pomoci posunout náš byznys.

Téma: Změna jako příležitost

Libuše Kyzlinková, ředitelka komunikace a Corporate Affairs GSK

Libuše Kyzlinková je ředitelkou komunikace a Corporate Affairs ve farmaceutické společnosti GSK. Pro rozhovor si zvolila téma Změna jako příležitost.

Lucie je pozitivní žena, a tak se na změny dívá optimisticky, i když s respektem a pokorou. Změny pro ni představují nové příležitosti. Omezené podmínky často pomohou rychle uzavřít minulost a dívat se dopředu, hledat nové výzvy a řešení.

Téma: Role matky, manažerky a ženy

Erika Vorlová, členka představenstva a Chief Service Officer v GasNet CZ

Erika Vorlová je členkou představenstva a Chief Service Officer ve společnosti GasNet CZ. Celý svůj profesní život se věnuje lidským zdrojům a nyní k tou přidala i další podpůrné služby jako je například nákup, komunikace a bezpečnost.

Téma našeho rozhovoru je Role matky, manažerky a ženy. Skloubit tolik rolí je umění a chce to dobrou organizovanost, nejen Eriky, ale celé její rodiny. A nové výzvy přináší i práce a výuka dětí z domova. Poslechněme si, jak lze vše zvládnout.

Téma: Jak být hvězdou přijímacího pohovoru

Renata Šutovská, Managing Director Evolution4HR

Renata Šutovská je majitelkou společnosti Evolution4HR, která hledá svým klientům nové zaměstnance. Oblasti náboru se věnuje celou svoji kariéru. Tématem našeho rozhovoru je Jak být za hvězdu na přijímacím pohovoru.

Velmi aktuální téma, přece jen se situace na trhu práce trochu mění a získat novou vysněnou práci už nemusí být tak jednoduché jako v posledních letech. Renata vnímá hledání nové práce jako projekt, jehož základem je poctivá příprava.

27.3. - 1.4. 2021 Mentoringový týden EPD2021

Efekt celého projektu umocníme spolu s dalšími účastnicemi Mentoringového týdne na akci Equal Pay Day 2021, který se bude konat online na platformě Zoom.

Účastnice budou moci vybírat až 7 mentorek a témat z celkových 60! nabízených dle svých vlastních preferencí. Cenné rady od úspěšných žen z českého i mezinárodního prostředí bude možné vybírat měsíc před konáním akce.

Equal Pay Day

Zakončovací konference Empowering Women 2016

Přihlášení do programu

Program je primárně určen pro » firemní členy Business & Professiona Women CR.

Každá firma může nominovat 1-2 talentované ženy, které jsou nově na manažerské pozici nebo se na manažerskou roli teprve připravují. 

Díky finančnímu daru společnosti IBM je program pro členské firmy BPWCR zdarma.

Pro ostatní zájemce je cena programu srovnatelná s ročním členstvím v organizaci, tj. 15 000 Kč.

Pro více informací a dotazy nás kontaktujte na emailu bpwcr@bpwcr.cz

Novinky z projektu

Projekt probíhá díky finančnímu daru společnosti IBM