Skip to main content

Speed mentoringový program

Ucelený vzdělávací projekt pro talentované ženy z firem, které jsou nově na manažerské pozici nebo se na manažerskou roli připravují.

Hlavním cílem projektu je profesní a osobní rozvoj účastnic pomocí intenzivního sdílení zkušeností s mentorkou a dalšími 12 účastnicemi (mentees) u kulatého stolu.

3hodinové setkání naplní speed mentoring 2 x 60 minut na vybrané téma, networking a evaluace. Setkání probíhají vždy v úterý v Praze od 9 do 12 hodin.

  • 30 účastnic z různých firem a oborů
  • 10 osobností v rolích mentorek a 10 rozvojových témat
  • 6 setkání a 6 měsíců práce na vlastním rozvojovém plánu
  • účast na 5 offline setkáních + 1 Mentoring Day na 11. ročníku Equal Pay Day 2020
  • doplňující online materiály + doporučená četba
  • možnost 2 hodiny online konzultace s vybranou mentorkou

8. října 2019  MŮJ POTENCIÁL

Kdo jsem já? A kam chci jít? Zahájení sebepoznání, definice svého cíle v projektu.

Setkání v IBM Česká Republika, spol. s r.o. na adrese V Parku 2294/4, Praha 4-Chodov

Téma: Osobní rozvoj - jak to dělám já

Radka Zahrádková, Finanční ředitelka IBM Česká republika s.r.o.

Anotace: V osobním rozvoji vidím důležitý prostředek k nacházení naplnění a uspokojení v soukromém i pracovním životě. Nejlépe shrnuto citátem od Alberta Einsteina: „Život je jako jízda na kole: chcete-li si udržet rovnováhu, musíte být stále v pohybu.“. Ráda bych se s účastnicemi podělila o své zkušenosti s osobním rozvojem, možnostmi, které se nám nabízí a co může přinést.

Začínám chalupařit a zahradničit, úplně nový koníček, o kterém bych ještě před pár lety řekla, že je ztrátou času a teď je ideálním doplněním městského života a kariéry.

 

Téma: Efektivní komunikací k lepšímu využití vlastního potenciálu

Marie Petrovová, Freelancer Mluvnormalne.cz

Anotace: Patříte k těm, které děsí představa, že musejí mluvit veřejně, byť třeba jen na poradě? Jsem tu proto, abych vám pomohla. Podělím se s vámi o tipy a triky ze své více než dvacetileté praxe. Byla jsem redaktorkou, byla jsem vysoce postavenou manažerkou, musela jsem mluvit i tehdy, když se mi do toho vůbec nechtělo. Vím, jaké to je a budu ráda, když vám moje rady budou k užitku.

Mým životním posláním je komunikace. Dlouho mi trvalo, než jsem dokázala říct: „To je to, co doopravdy umím.“ Teď dělám to, co umím a baví mě to.

Radka Zahrádková

Zahrádková Radka IBM2

Marie Petrovová

5. listopadu 2019     ÚSPĚCH

Na kolik se cením? Práce s cenou a sebevědomím. Já jsem značka. 

Setkání v Mars Czech s.r.o. na adrese Michelská 1552/58, Praha 4 Michle

Téma: Tajemství jak uspět

Zuzana Lošáková, Corporate Affairs ředitelka pro Střední Evropu, Mars

Anotace: O tom, jak důležité je začít cestu vlastního sebepoznání a nikdy nepřestat na sobě pracovat, proč by ve vás měli ostatní věřit, a jaké prostředí potřebujete, abyste uspěli. "Nesnažte se chytat motýly, tak, že je budete honit. Unavíte se. Raději vybudujte zahradu, která bude motýly přitahovat. "

Zuzana se 15 let věnuje reputaci firem, pomáhá jim budovat vztahy s veřejností a vládními institucemi. V průběhu své kariéry působila na Slovensku i v Čechách jako Public Relations expert, budovala interní a externí komunikaci pro SABMiller na Slovensku, kde pomáhala udržet pověst firmy v době významných organizačních změn. Poté vedla komunikaci Slovenského Tesca, včetně Tesco Nadace a charitativních komunitních aktivit pro Tesco na Slovensku. Aktuálně působí ve společnosti Mars jako ředitelka vnějších vztahů pro Střední Evropu, kde má na starosti komunikaci společnosti pro 4 regiony: Česko, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko. Zajímá se o seberozvoj, podporu žen a jejich zastoupení ve vedení firem a firemní kulturu.

 

Téma: Jak a o kolik peněz si říct?

Leona Schovancová, ředitelka sekce obchod BPWCR

Anotace: Ženám mnohem častěji než na penězích, záleží na náplni a prospěšnosti práce a na dobrém kolektivu. Na pohovor se pečlivě připravíme, ale otázku peněz často podceníme, ono to „nějak“ dopadne. A nebo patříme ve stávajícím zaměstnání mezi ty nejlepší, ale tušíme, že ne mezi nejlépe placené, jsme nespokojeni, ale o více peněz si neumíme říct… V rámci mentoringu s vámi nasdílím, jak stanovit svoji hodnotu na trhu práce, jak o penězích vyjednávat, jak se nepodceňovat, ale naopak získat sebevědomí.

Něco o mně: Mám více než 20 let zkušeností v seniorních manažerských pozicích a to především v utilitních společnostech se zaměřením na transformaci procesů, obchodu, zákaznické zkušenosti a projektového řízení. Nyní stojím před rozhodnutím, kam směrovat své další profesní uplatnění. Pokud něco dělám, tak vždy na plný plyn.

Zuzana Lošáková

Lošáková Zuzana

Leona Schovancová

3. prosince   KVALITNÍ VZÁJEMNÁ KOMUNIKACE

Jak chci, aby mě chápali ostatní a jak s nimi kvalitně komunikovat. Komunikace s nadřízeným i podřízeným, komunikace v týmu i doma.

Setkání v Allianz Pojišťovna a.s. na adrese Ke Štvanici 656/3, Praha 8 Karlín

Téma: Principy nenásilné komunikace v korporaci, v týmu i doma

s podtématem Jak prosadit své názory, budovat vztahy a zachovat si ženskost

mentorka Eva Koubíková, HR ředitelka, Allianz pojišťovna a.s.

Anotace: Jak zůstat ženou v korporaci? Najdi ve svém životě poslání a vášeň. Prozradím Vám, co jsem se naučila od svých dětí a jak mi to pomáhá v práci a proč se obklopuji šikovnými ženami.

 

 

Téma: Proč nám naši kolegové (NE)rozumí. Transformujme svoje chování.

Kateřina Braithwaite, CEO a zakladatelka vzdělávací společnosti BW TaLKS s.r.o.

Anotace: Úspěšný život závisí především na tom, jakým způsobem řídíme naše chování, a to v každém okamžiku. Naše chování ovlivňuje všechno, co děláme; způsob našeho života, lásku, práci, vztahy s rodiči a způsob, jakým ovlivňujeme ostatní. Spoluutváří atmosféru na pracovišti, v našich domovech a
kulturu naší společnosti jako takové.

Kateřina se po 28 letech v korporacích se rozhodla jít vlastní cestou. Je první a jedinou ambasadarkou metody 5 Chairs Louisy Evans v ČR. Spolu s PhDr. MUDr.Krejčířem založila Institut neverbální komunikace a přednáší světově unikátní 3AXIS Visual Language.

Eva Koubíková

Eva-Koubíková2

Kateřina Braithwaite

7. ledna 2020 SPOLUPRÁCE

To co nezvládnu já, může udělat někdo jiný. Každý je na něco odborník.

Setkání v prostorách UNIQA pojišťovna, a.s. na adrese Evropská 136, Praha 6 Vokovice

Téma: „Společně, ne každá za sebe“

Lucie Urválková, místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka pojišťovny UNIQA, v roce 2019 zvolena ve 125 nejvlivnějších žen Česka v žebříčku Forbes.

Anotace: Ženy dnes chtějí víc než dříve. A o příležitosti umí zabojovat. Někdy ale bojujeme zbytečně i mezi sebou navzájem. Každá známe tzv. mužskou solidaritu, ale v ženském světě si ji umíme vytvořit jen zřídka. A to je škoda. Podpořme se navzájem a společně máme větší šanci prosadit se. Posílíme ženský element v doposud mužském světě byznysu.

 

 

Téma: Zdravé DNA týmu - základ úspěšné spolupráce

Ladislava Fialová, Managing Partner ve společnosti ALTRO Management Consultants s.r.o.

Anotace: Přes 20 let pracuji v poradenství, stavěla jsem mnoho  týmů u klientů i svých vlastních. Ráda bych se  s účastnicemi podělila o své zkušenosti a praktické ukázky  s nastavením týmu a následné vzájemné spolupráci, která je klíčem k jeho  celkovému úspěchu a spokojenosti jedince v něm. Každý má v týmu svou roli, každý v něm zanechává svou stopu a je součástí soukolí.  Pokud je soukolí narušeno, ovlivňuje to nejen spolupráci, výkon, ale i motivaci celého týmu.

Lucie Urválková

Urvalkova Lucie

Ladislava Fialová

Fialova Ladislava

11. února 2020 INOVACE A NÁPAD

Jsme připraveni na budoucnost?


Setkání v prostorách 3M Česko na adrese V Parku 2343/24, Praha 11-Chodov.

Téma: Řízení změny v dnešním turbulentním prostředí a motivace zaměstnanců

Olga Čadová, Organizational Change Manager & Human Resources Business Partner, East Europe Region at 3M

Anotace: Proces a fáze změny, dopad na zaměstnance a jejich motivaci.
o Jak správně komunikovat v procesu změny a nejistotě
o Procesní řízení změny
o Role managera

Olga má 20 let manažerských zkušeností z oblasti personálního managementu a projektového řízení ve velkých mezinárodních společnostech výrobních i obchodních. Již 13 let pracuje ve společnosti 3M, kde zastávala řadu managerských pozic v oblasti HR a Organizational Change Management. Nyní je také Country Leaderem pro 3M pobočku v ČR.

 

Téma: Jak motivovat lidi v době změny hodnot

Monika Fenyková, ředitelka YVENTECH, s.r.o.

Anotace: Tato diskuze je určena všem, kteří pracují s firemními hodnotami, podílí se na jejich tvorbě, budují kulturu firmy a zároveň vytváří prostředí pro zaměstnance a své obchodní partnery pro podporu a sdílení těchto hodnot.

Monika má za sebou 10letou pracovní zkušenost jako HR ředitelka ve spol. AV MEDIA, a.s., poté v rámci akvizice přešla na pozici jednatelky a výkonné ředitelky do technologické firmy YVENTECH, kterou 7 let vede. Její zkušenosti sahají do mentoringu, koučinku, leadershipu a lektorování seminářů na téma HR management, Event management, Time management a Výkonnost zaměstnanců. Můžete od ní očekávat aktivní a praktické zkušenosti, rady a poznatky z její 20leté zkušenosti z managementu.

Olga Čadová

Olga Cadova 3M

Monika Fenyková

Monika Fenykova

29. března 2020 Mentoringový den EPD

Efekt celého projektu umocníme spolu s dalšími účastnicemi Mentoringového dne na akci Equal Pay Day 2020, který se bude konat v konferenčních prostorách Clarion Congress Hotelu Prague na adrese Freyova 945/33, Praha 9-Vysočany.

Účastnice budou moci vybírat až 5 mentorek a témat z celkových 60! nabízených dle svých vlastních preferencí. Cenné rady od úspěšných žen z českého i mezinárodního prostředí bude možné vybírat měsíc před konáním akce.

Slavnostní zakončení s evaluací a předáním certifikátů.

Prohlédnout si profily mentorek 2020

Zakončovací konference Empowering Women 2016

Přihlášení do programu

Program je primárně určen pro » firemní členy Business & Professiona Women CR.

Každá firma může nominovat 1-2 talentované ženy, které jsou nově na manažerské pozici nebo se na manažerskou roli teprve připravují. 

Díky finančnímu daru společnosti IBM je program pro členské firmy BPWCR zdarma.

Pro ostatní zájemce je cena programu srovnatelná s ročním členstvím v organizaci, tj. 15 000 Kč.

Pro více informací a dotazy nás kontaktujte na emailu bpwcr@bpwcr.cz

Projekt probíhá díky finančnímu daru společnosti IBM

Novinky z projektu