Markétu na život připravila Fakulta multimediálních komunikací ve Zlíně, které je dodnes vděčná za to, jak přistupuje k životu, k práci i k sobě samé. Praktickou i teoretickou výbavu zúročila ve velkých korporacích i v malých agenturách, kde působila jako manažerka v oblastech marketingové komunikace. Nakonec ale zjistila, že mnohem víc, než vytváření milionových kampaní v marketingové komunikaci, jí baví komunikace lidská a lidé, se kterými se osobně setkává.
Markéta ráda zjišťuje, co si opravdu přejeme, jací chceme být a jak úžasní jsme už teď, v tuto chvíli. V roli koučky a trenérky pomáhá klientům objevit nové přežitosti a světy i chuť něco změnit a vydat se na novou cestu.
Adamíková Markéta
Dobrý den Markéto, inspirujete ostatní, ale kde hledáte inspiraci Vy?
Přirozená zvídavost je jednou z vlastností, na které jsem obzvlášť hrdá. Právě proto hledám inspiraci vždy a všude, nejvíce snad v té nejtradičnější formě - rozhovoru s lidmi. Znovu a znovu mě dokáže nadchnout, jak mě dokážou inspirovat náhodné setkání.  Zrovna v pátek jsem potkala ve vlaku profesora matematiky a po 2 hodinách byl rozhovor v plném proudu. Dozvěděla jsem se, jakým výzvám čelí akademické prostředí a jak se na akademické půdě pečuje o nové talenty. Umím si představit, že právě těchto informací dokážu využít třeba při dalším kurzu leadershipu.
A odpočíváte někdy? Co pro mě znamená odpočinek?
Konečně odpočívám ráda. Ještě tak před rokem jsem se do odpočinku trošku nutila. Říkala jsem si, že když mě baví práce, tak je to zároveň i odpočinek. Naštěstí se ukázalo, že to není úplně pravda a že různorodý odpočinek - od povalování se v posteli u dobrého filmu, přes dovádění s přáteli, po kratší nebo delší výlety, je opravdu jedinečným zdrojem inspirace, obnovy sil a regenerace.  Člověk prostě na chvilku vypne a když znovu zapne, stojí to opravdu za to.
Zmínila jste se o filmech v posteli, jaké filmy máte nejraději?
Filmy byly vždycky moje srdcovka. Díky Markétě Dvořáčkové, které patří moje velké díky, jsem mohla nahlédnout pod pokličku Dějin filmu a zamilovat se do kousků jako jsou "Ženy na pokraji nervového zhroucení" znalce ženské duše Pedra Almodovara nebo "Kafe a Cigara" Jima Jarmusche.
A co umění celkově? Jaké Vás oslovuje?
Miluju moderní umění. Dokáže vyjádřit naše skryté touhy i obavy,až hrůzostrašně to zachytil například Gregory Crewdson.  Právě moderní umění umožňuje umělcům být opravdu sám sebou, vybudovat si svůj unikátní styl vyjadřování a stavět na tom. Mezi mé oblíbené umělce patří Damien Hirst, který boří hranice mezi uměním a show-byznysem a postavil nás před otázku, jak se vlastně vytváří hodnota umění.
A poslední otázka. Jaký styl oblečení máte ráda?
Od oblečení nečekám, že bude vyjadřovat mou osobnost nebo náladu. Jsem žena a šaty si volím tak, aby lichotili mé postavě a zdůrazňovali mou ženskost  Užívám si barvy, které mě rozjasní i klasickou černou, ve které se cítím jako opravdová dáma. To, že preferuji šaty, je navíc i praktické - uspoří mi to spoustu času při nakupování.
Markéto, velmi Vám děkuji za rozhovor a moc se těším na setkání s Vámi.
Tereza Melišová,
PR manažerka
Podpořeno grantem s Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště