V druhé polovině září 2017 jsme se my, tři členky neziskové organizace Business and Professional Women ČR vypravily do podhůří polských Tater, do městečka Murzasichle, abychom tam strávily 6 dní v rámci projektu CO-OP!. Sešly jsme se tam společně se zástupci z Litvy, Polska, Slovinska, Chorvatska, Řecka, Itálie a Španělska. Mezinárodní setkání mělo za cíl představit sociální podnikání potažmo vznik sociálních družstev jako takových, podpořit jeho myšlenku a rozšíření skrze nás, účastníky, do jednotlivých zemí.

Formou workshopů jsme se tedy seznamovali s hlavními principy sociálního podnikání, zejména jeho propagací skrze digitální média. Při každém workshopu jsme byli rozděleni do skupin a dostali určité téma, které jsme museli  zpracovat. Využívali jsme k tomu nejen klasické prezentace, ale i např. video, animaci, zvukový záznam, divadlo, kresbu, webové aplikace apod.  Nejdůležitější bylo vždy přijít s nápadem jak dané téma uchopit, zpracovat a pak před ostatními představit a obhájit. Skupiny byly vždy mezinárodně smíšené, takže dalším plusovým aspektem projektu bylo se v angličtině domluvit a navzájem se respektovat.

V útulném prostředí penzionu U Toski jsme si však užili i spousty legrace. Kromě každodenních „Ice-breaků“  jsme měli i kulturně-společenské večery, kdy jsme jednotlivě představovali naše země. Za ČR samozřejmě nechyběla Becherovka, Sedlčanský hermelín, nakládané okurky, kvíz ohledně Jaromíra Jágra či Karla Gotta a tanec na jeho píseň Trezor. Tyto večery jsme si všichni náramně užívali, protože každý stát měl vždy připravenou ochutnávku svých tradičních pochutin. Za Řecko tedy rozhodně nemohla chybět Rakije nebo za Španělsko Tortilla de patatas.

Příjemným zpestřením při velmi intenzivním pracovním programu pro nás byl výlet do známého lyžařského letoviska Zakopané a do Krakowa.

„Moc děkuji, že jsem mohla být součástí tohoto úžasného setkání. Odvážím si mnoho zajímavých zkušeností, inspirace, myšlenek, energie. Díky.“ Takto hodnotila projekt Lucie Kittlová. A troufnu si říci, že tímto vyjádřila i naše pocity – tedy  Heleny Dreiseitlové a Lenky Jiráčkové, které jsme se projektu zúčastnily.

Pro všechny z nás to byla neobyčejná zkušenost a zážitek, s ostatními účastníky jsme stále v kontaktu a snažíme se myšlenku sociálního podnikání zodpovědně šířit dále.

Čtěte více na facebooku.

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště