Skip to main content
aktualitaEqual Pay Day

Letošní konferenci zahájí velvyslankyně Švédska

By 12. 2. 2017No Comments

Program konference odtajněn

Program konference - pracovní verze - byl před pár dny odhalen. Na stránce věnované konferenci tak můžete vidět, jak se nám program doplňuje o zajímavá témata a  zajímavé osobnosti. Myslím, že hned ta první osobnost - náš (naše?) Key Note Speaker - velvyslankyně Švédského království paní Viktoria Li bude velkým lákadlem.

Švédská ambasadorka a čínský básník

LiPůvabná paní Li je velvyslankyní v ČR poměrně krátce, od října 2016. Před tím již absolvovala mnoho postů pro své ministerstvo zahraničí jako konzul či na jiných pozicích na ambasádách v mnoha zemích světa. Jejím posledním působištěm před pobytem v Praze byl konzulát v Šanghaji.

Paní Li vystudovala sociální vědy a lidská práva (se specializací na práva dětí).

Je vdaná, manžel je čínský básník Li Li. Spolu mají dvě děti. Má ráda přírodu a procházky po horách

Cílem jejího pobytu v ČR je zlepšit komunikaci mezi našimi zeměmi, a to nejen pro obchodní příležitosti, ale i pro potřeby setkávání a inspiraci, kulturních či jiných neziskových subjektů (jako je naše BPW) a nabízí pro tato setkání i prostory nádherné vily švédského velvyslanectví v těsné blízkosti Pražského hradu.

O čem bude její Key Note?

Key Note této zajímavé dámy by měla být rozdělena na dvě styčná témata - život a kariéra paní Li, skloubení povinností ambasodorky matky a manželky.

Druhým tématem by mělo být nastínění rozdílného pojetí způsobu péče o domácnost a výchovu dětí ve Švédsku a v Čechách.

 

Oficiální video medailonek Anny Viktorie Li po jejím jmenování velvyslankyní v ČR: