Lea Turcarová

Přečtěte si rozhovor s úspěšnou výkonnou ředitelkou, která se rozhodla pro podnikání. Co jí inspirovalo a setkala se realita s představou, kterou jako zaměstnankyně měla?

Leo, o čem je váš projekt “Anomaly pictures”? Co je jeho cílem?

Záměr je vytvořit profesní inkubátor pro absolventy VŠ filmovky, zajistit jim první zaměstnání, orientaci v oboru, další vzdělání a zkušenosti formou sdílení od zkušenějších z teamu. Takže produktem jsou komerční a dokumentární videa.

Kdy vznikl tento nápad?

Inspirovali jsme se od Davida Finchera (Propaganda Film), který podobným způsobem vybudoval svou úspěšnou značku. Mohl se tak věnovat celovečernímu filmu, což je v druhé řadě také náš záměr.

Co Vás motivovalo k tomu přihlásit se do Akademie? Co vnímáte jako její největší přínos pro vaše podnikání?

Pracuji jako úspěšná výkonná ředitelka na pozici zamestnance. Myslela jsem, že rozjet vlastní podnikání s dobrým příběhem a kvalitním produktem prostě nemůže být problém. Pak jsem se ale někde „sekla“ a potřebovala jsem získat názory lidi mimo moji komunitu, kteří mají čerstvé názory a nejsou zatížení tím, že mě znají dlouho a ví, jak se s tím trápím. A také si zopakovat pravidla a vědomosti, které jsem získala na škole, ale už jsem je zapomněla.

Co vnímáte jako hlavní přínos Vaší účasti v projektu AWE s ohledem na rozvoj Vašeho podnikání?

Výměnu informací, sdílení názorů a dobrých nápadů. Žádáme  se o návrh sloganu, nabízíme si práci, pomáháme si radami, kde sehnat zdroje (jako EU fondy, Norské fondy, dotace, atd). Myslím, že jsme dobrá parta.

Je něco, v čem Vám účast v AWE otevřela oči (např. v důležitosti perfektně připraveného business plánu, v přístupu k cenotvorbě, marketingu apod.)?

Neměla by se podceňovat dobrá příprava business plánu! I když to máte v hlavě hezky nastavené, takto strukturovaný business plán vám umožní vidět to všechno v detailu, odpovědět si na všechny nezbytné položky. Marketing je u každého produktu jiný, takže tady to pro mě není až tak důležité. Cenotvorba a také představa optimálního P&L mi pomohla si uvědomit, že mohu pracovat s velkou škálou možností a stačí k tomu jen xls tabulka.

Více informací o projektu Ley Turcarové najdete na:  web  Linkedin , Facebook, Youtube

 


Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.

Tags:

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště