Skip to main content
aktualitaAWE příběhy

Kamila Smutná : “Práce s komunitou malých obchodníků mi dává smysl!”

Kamila Smutná

Kamila se přihlásila do Akademie pro začínající podnikatelky (AWE) s projektem, který pomáhá drobným podnikatelům v podpoře jejich podnikání. Proč se i ona chtěla stát součástí programu na podporu startu podnikání českých podnikatelek, se dozvíte v rozhovoru.

 

Kamilo, o čem je váš projekt “Akademie pro malé obchodníky”. Jaký je jeho cíl?

Pomáháme městům s rozvojem jejich podnikatelského života. Učíme drobné podnikatele uspět v tvrdé konkurenci dynamické doby a budujeme komunitu podnikatelů na lokální úrovni. Situace na trhu klade na malé obchodníky velké nároky - od provozování kamenné prodejny, přes online/offline marketing až po zvládnutí e-shopu. Krom toho musí úrovní svých služeb konkurovat velkým prodejním gigantům. V akademii je formou praktických seminářů učíme, jak mohou pro své podnikání využít aktuální možnosti a pomáháme jim tak uspět na trhu. V seminářích a konzultacích se zaměřujeme na témata jako marketing, e-shopy, výlohy nebo například vnitřní uspořádání obchodů. Při budování komunity klademe důraz na dlouhodobou spolupráci a upevnění vazeb s radnicí.

„Prosperující obchodníci = město, které funguje.“

 

Kdy vznikl Váš nápad?

Posledních pět let se pohybuji okolo projektu Sdílko Poruba. Jedná se o pop-up prezentaci malých, lokálních živnostníků v Ostravě-Porubě. Za tu dobu jsem zjistila, že si malí podnikatelé musí v dnešní době osvojit hodně různých oblastí (od správy Facebooku, přes provozování e-shopu po atraktivní vzhled kamenné prodejny) a že jim chybí kompas, který by je v tom množství informací navedl. Práce s komunitou malých obchodníků mi dává smysl a věřím, že město, které se svým malým obchodníkům věnuje, tak prosperuje.

Co Vás motivovalo k tomu přihlásit se do Akademie pro začínající podnikatelky? 

Snaha ujasnit si svůj nápad. Rozpracovat si jej do jednotlivých kroků a akčního plánu, který můžu po skončení Akademie realizovat. A také kontakty na další začínající podnikatelky.

 

Co vnímáte jako hlavní přínos Vaší účasti v projektu AWE s ohledem na rozvoj Vašeho podnikání?

Propojení s ostatními podnikatelkami a možnost porovnat si zkušenosti. Za mě je velké plus samotný program Thunderbird School of Global Management. Je velmi dobře propracovaný a každá lekce mi přináší řadu "aha momentů".

Děkujeme Kamile za rozhovor a přejeme hodně štěstí na její další podnikatelské cestě. 

 

Více informací o projektu Kamily Smutné najdete na:

Web, Linkedin, Facebook, YOUTUBE rozhovor s Kamilou

 


Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.

Kamila Smutná