Skip to main content
aktualitaAWE AkademieAWE příběhy

Julie Urbišová: “Nezavírám oči před ničím”

Julie Urbišová

 

Julie Urbišová byla studentkou prvního ročníku projektu Akademie pro začínající podnikatelky (AWE), který je společným vzdělávacím projektem organizace BPWCR a Velvyslanectví USA v Praze. Jeho cílem je podpořit ženy v jejich podnikání.

 

Julie se přihlásila s projektem “Doma v Nola”. Přečtěte si rozhovor,  ve kterém se dozvíte více nejen o jejím podnikatelském nápadu, ale i o tom, proč se rozhodla přihlásit do programu.

 

Julie, o čem je váš projekt “Doma v Nola” a co je jeho cílem?

Doma v Nola je kniha reportáží a blog o životě v New Orleans. Své komunitě, která stejně jako já miluje americký jih, jazz, divokou přírodu a malebnou architekturu, chci nabídnout produkty spojené s životem v tomto jedinečném městě.

 

Kdy vznikl tento nápad?

V New Orleans jsem žila více než 10 let. Jako novinářka jsem o městě napsala a natočila desítky reportáží. Mí tamní známí říkají, že znám historii a kulturu jejich města lépe než oni samotní. Před dvěma lety vyšla u vydavatelství Radioservis má stejnojmenná kniha "Doma v Nola: přechodný pobyt New Orleans, Louisiana", která obsahuje texty o všem důležitém spjatém s tímto městem. Kulinářství, hudba, karneval, jižanství, otrokářství, kriminalita. Nezavírám oči před ničím a myslím, že i díky tomu se na mém blogu vytvořila za poměrně krátkou dobu komunita čítající přes 1200 lidí. Chci jim teď nabídnout produkty (originální umělecká díla, designové šperky a oblečení, papírenské výrobky), které jim jejich oblíbené místo na zeměkouli připomene v každodenním životě.

 

Co Vás motivovalo k tomu přihlásit se do Akademie? Co vnímáte jako její největší přínos pro vaše podnikání?

Být součástí komunity stejně přemýšlejících žen, získat zkušenosti a znalosti, které potřebuji k rozjetí svého projektu.

 

Co vnímáte jako hlavní přínos Vaší účasti v projektu AWE s ohledem na rozvoj Vašeho podnikání?

Každotýdenní setkávání s inspirativními ženami, které vědí přesně, co poradit, bylo velkým přínosem. Studijní program byl přehledný a odnesla jsem si z něj základy toho, co vše by měl začínající podnikatel znát. Největším přínosem byla a je komunita žen, která během kurzu vznikla.

 

Je něco, v čem Vám účast v AWE otevřela oči (např. v důležitosti perfektně připraveného business plánu, v přístupu k cenotvorbě, marketingu apod.)?

Tušila jsem zhruba, jak co funguje, ale skutečně to byla jen matná představa. Myslím, že vědomosti z kurzu, budou dost praktické pro samotný rozjezd a plánování projektu.

 

Děkujeme Julii za rozhovor a přejeme hodně štěstí na její další podnikatelské cestě. 

 

Více informací o projektu Julie Urbišové najdete na:

Web, Linkedin, Facebook, Instagram, Podcast

 


Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.