Skip to main content
aktualitaAWE Akademie

Jaké bylo vaše léto? Aneb běh pro Teribear

By 7. 9. 20228 září, 2022No Comments

Jaké bylo vaše léto?

 

Moje bylo díky BPWCR a AWE Akademii ženského podnikání skutečně #awesome.

 

V minulých letech jsem své ženské klienty v rámci leadershipových programů motivovala, aby si v létě nejen odpočinuly, ale  zároveň si vyzkoušely něco nového, netradičního. Tak, abychom s příchodem 1. září měly stejný pocit postupu jako naše ratolesti, které to mají usnadněné tím, že ve velké většině případů usednou do lavic ve vyšším ročníku.    

 

Letošní rok pro mne byl velmi těžký. Rozjezd podnikání, druhý prodělaný těžký covid a úmrtí maminky. Do ničeho nového se mi nechtělo. Vlastně jsem chtěla jen odpočívat. Ovšem s postupujícími prázdninami ve mně začal hlodat červíček pochybností který se opakovaně ptal, kterou novou činnost si zkusíš letos?

A nakonec padla volba na běh. Tedy, díky BPWCR a AWE, jsem měla doslova celé léto v běhu. Na základě účasti v AWE jsem se hodně věnovala PR projektu Sebeobrany pro všechny, dále se vzdělávala a koncem srpna jsem se fakt rozběhla. Díky účasti v AWE Akademii jsme společně s Klárou Hrdou zkusily štěstí i v cenách SDGs Akademie společenské odpovědnosti. A oba projekty, Sebeobrana pro všechny, tak Semínkovna postoupily do semifinále a z 326 projektů jsme postoupily mezi posledních 20. Máme velkou radost!

 

Všichni, co mě dobře znají, ví, že běhací typ úplně nejsem. A navíc jsem byla po dvou těžkých prodělaných covidech. Takže o to je to pro mě a pro vytrvalé či zatvrzelé ne-běžce zkušenost cennější. 

Koupila jsem si kvalitní boty. To je základ. Vlastně díky BPWCR mám pravidelnou obměnu obuvi 🙂 Na Equal Pay Day jsem si pořídila červené lodičky, teď mám solidní boty na běhání. Paní prodavačka ve specializovaném obchodě velmi decentně při pohledu na moji konstituci konstatovala, že by doporučovala opravdu kvalitní, hodně měkké boty. Od tréninku s Michalem Kolomazníkem minulé úterý, jsem jí již 5x ráno stihla v duchu poděkovat, protože prý každý krok se počítá.

 

Začaly jsme lehkým výklusem kolem Letné na úrovni Sparty. Trasu jsem si prodloužila až k WC, které bylo vzadu v areálu Letní Letná. Normálně bych už končila. To byl ovšem začátek…. Pak přišla rozcvička, hoňka a běžecká abeceda.  Pokyn – hlavně přirozeně v momentech, kdy jsme přehopsávaly kužely zprava doleva nebo zleva doprava či se snažily ťapkat mezi šprušlemi – si vybavuji při každém běhu.

Další pokyn „hlavně ruce“ je zdokumentován na mnoha fotkách. No a týmová hra na koordinaci a předávání míčku nás vrátila nejen do tepové frekvence, kterou byl fitbit schopen měřit, ale zpátky do školních tělocvičen. Jen ta koordinace už není taková, jako kdysi bývala při posílání psaníček nebo taháků…

 

Jak dokázala Klára Hrdá, běhat lze s celou rodinou i se zátěží v podobě dětí na rukou. Díky Michalovi jsem měla možnost zažít i relativitu času, protože za hodinu tréninku mi fitbit napočítal 128 aktivních minut. 

 

Takže – holky – registrujte se do našeho týmu 153 na Teribear (do teamu se přidáváte pod bezpečnostním kódem skupiny 2JHVG1) a běhejte s námi v týdnu od 12. - 19. září na Letné. Jak říká Michal, každý krok se počítá a toto je na dobrou věc 😉

 

Tak podzim v běhu dámy a těším se na vás.

 

Linda