Premiéra filmu Jak nahoře, tak dole. Bosenská pyramida slunce.

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 17/09/2017
17:30 - 20:30

Místo konání
Divadlo Na prádle

Kategorie


“Při své nedávné cestě do Bosny do údolí pyramid jsem se potkala s autorem dvou celovečerních filmů o bosenských pyramidách. Je to téma, o kterém se v poslední době začíná poměrně hodně mluvit”, říká Jana Pozlovská.

Vinko Totić, který filmy natočil, je rodák z Bosny, ale žije již víc než 20 let v Kanadě.

Krátce po tom, co byly pyramidy objeveny a začaly se zkoumat, vracel se pravidelně do Bosny a natáčel jak objevy, tak konference, natáčel s místními obyvateli, s návštěvníky, s dobrovolníky, kteří se podílejí na odkrývání tunelů a pyramidy. Materiál, který za posledních zhruba 9 let pořídil, postupně zpracoval do dvou celovečerních filmů.

Ten první, “Tajemství bosenských pyramid” je zaměřený hodně na faktografické záležitosti, na to, co skutečně bylo objeveno, co říkají archeologické nálety a vykopávky, jsou tam také vstupy z mezinárodních vědeckých konferencí a podobně.

V květnu letošního roku měl v Kanadě premiéru druhý film, nazvaný “Jak nahoře, tak dole. Bosenská pyramida Slunce.” Tento film je už víc zaměřený i na spirituální aspekty tohoto objevu.

17.září se společně s námi můžete vydat na česko-slovenskou premiéru, která se bude konat za účasti autora. Kromě promítání se můžete těšit na jiskřivou besedu, takže se dozvíte o fenoménu bosenských pyramid něco víc od člověka, který je s projektem spojený již 9 let.

Film je v anglickém znění se slovenskými titulky.

VSTUPENKY ZA 290,- KČ OBJEDNÁVEJTE ZDE. 

Začátek programu je od 18:30, divadlo pro vás bude ale otevřené už od 17:30, kdy jste zváni na příjemné posezení v divadelní kavárně.

Poslechněte si pozvánku ze Svobodného vysílače.

Share Button