Na zajímavém workshopu „Nadané děti: výzva ve vzdělávání i výchově", který se uskutečnil dne 19. 9. 2017 v Soukromé základní škole Cesta k úspěchu v Praze, jsme se dozvěděli spoustu zajímavých rad, jak poznáme nadané dítě, jak jej vzdělávat a proč mu věnovat pozornost a trpělivě odpovídat na všechny jeho zvídavé otázky.

Pan Dr. Ing. Stanislav Svoboda ve své prezentaci představil koncept základní školy Cesta k úspěchu, která se může pochlubit již desetiletou tradicí v oblasti vzdělávání nadaných dětí. Při škole také funguje nultý ročník pro děti od 4 do 6 let a škola úzce spolupracuje s psychologickým Centrem rozvoje nadání Cesta k úspěchu.

„Práce s dětmi mě baví a naplňuje, je to radost jim dopřát prostředí a podmínky pro jejich specifické vzdělávání a uspokojovat jejich neutuchající touhu po poznání nových a nových věcí," říká zakladatel školy Dr. Ing. Stanislav Svoboda.

V další části workshopu nám paní JUDr. Klára Samková, PhD. popsala úskalí výchovy nadaného dítěte z pohledu rodiče. Nadané dítě podle jejích slov potřebuje mnoho pozornosti a pochopení a vždy si zaslouží vysvětlení na každou otázku, kterou nám klade. Rovněž jsme se dozvěděli, proč nadaným dětem nejen učitelé často nerozumí a nechápou jejich specifické potřeby.

Workshop byl velkým přínosem pro získání více informací nejen z oblasti výchovy nadaných dětí, ale především o možnosti vzdělávání nadaných dětí. Pokud jste se nemohli workshopu zúčastnit, neváhejte se podívat na webové stránky Soukromé základní školy Cesta k úspěchu v Praze www.cestakuspechu.cz nebo na facebook školy https://www.facebook.com/Cestakuspechu.cz/?fref=ts, kde mimo jiné najdete i pozvánku na Den otevřených dveří 7. 12. 2017.

Dopřejte svému dítěti rozvoj jeho nadání ve škole, která ho zaujme a nadchne!

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště