Skip to main content
pro_clenky - nepoužívat

Co mi dalo dobrovolnictví v BPW

Jmenuji se Petra Šimonová a ráda bych se s vámi podělila o to, co mi dalo dobrovolnictví pro organizaci Business & Professional Women CR II (BPW - bpwcr.cz).

Obykle podobné články začínají "Co mi dalo a vzalo..." - ale zde to neplatí. Dobrovolnická práce pro BPW je pro mě jednoznačně jen přínosem.

Upřímně, ani nevím, jak jsem se o možnosti spolupráce s BPW dozvěděla - snad jsem zahlédla informaci o úžasné a výjimečné akci, pořádané organizací BPW - Den rovnosti platů (Equal Pay Day), nebo snad to byla pozvánka na některou z mnoha jiných akcí a setkání? Opravdu, nevzpomínám si.

Nicméně moje cesta začala tím, že jsem se přihlásila jako dobrovolnice právě na Equal Pay Day - Den rovnosti platů. (Vše o této akci, která probíhá v mnoha evropských zemích, a v ČR probíhá pod záštitou právě organizace BPW, můžete nalézt na www.equalpayday.cz.) Na akci jsem šla s tím, že budu pomáhat, a také se zúčastním mentoringů u kulatých stolů s našimi inspirativními mentorkami, a třeba se mi podaří navázat nové kontakty. Musím říct, že akce ohromně předčila má očekávání, a já dodnes těžím jak z kontaktů, tak energie, které jsem na EPD získala.

A stejně tak to bylo i s mnoha dalšími akcemi a příležitostmi, které následovaly. Ať už to byla úžasná přehlídka modelů salonu Yvette Ajchler, nebo účast na pravidelných setkáních v kavárně, či při obědě. Vždy jsem potkala zajímavé ženy a dívky s nápady, které mi pomohly posunout se dále a vidět svět v nové perspektivě.

Všechna setkání probíhají v příjemné atmosféře, a vždy jsou pro mě nesmírně obohacující. A tak mě těší, že se na práci BPW a EPD mohu podílet a pomáhat tak k šíření povědomí o této organizaci, jejích aktivitách a v neposlední řadě pomáhat její prezidentce paní Lence Šťastné, která svou energií pohání již několik let chod organizace BPW a pořádá tak důležitou a přínosnou akci, jako je EPD.

Přeji Vám, aby i Vy jste měly takové štěstí, a mohly se potkat s lidmi, kteří Vás budou inspirovat a pomáhat Vám.