Alexandra má 18 let praxe na vedoucích pozicích v nadnárodních IT a konzultačních společnostech, naposledy jako obchodní ředitelka Capgemini. Od roku 2011 působí jako majitelka společnosti Personal Connect, která poskytuje na míru šité služby v oblasti náboru a rozvoje zaměstnanců.

Dobrý den Alexandro, prozraďte nám, kde hledáte inspiraci. 

Když jsem dospívala, byl mým velkým motivátorem můj otec. To on mě přivedl k literatuře, k matematice, k fyzice nebo i k atletice a sportu obecně. Byl to on, kdo mě ovlivnil při výběru vysoké školy. Již v roce 1985 byl přesvědčen, že v IT je velká budoucnost. V té Alexandra Lemerovádobě to pro mě bylo hodně vzdálené, ale čas ukázal, že to bylo dobré rozhodnutí. A dnes? Pořád se snažím být otevřena všem novým podnětům. Hodně čtu, sleduji nové trendy, setkávám se s úspěšnými lidmi, nechávám se jimi inspirovat. Roli otce částečně převzal můj manžel. To on mě inspiruje dělat nové věci a dělat ty věci dobře. Co považuji za klíčové, je to, že mě nesmírně baví vše, co dělám.

 A co pro Vás znamená odpočinek? Jak odpočíváte?

Času nikdy není dost. 🙂  Pro mě je i moje práce částečně relax a odpočinek. Pokud dělám to co mám ráda, moc nerozlišuji, zda je to volný nebo pracovní čas. Je to jeden čas, který zrovna věnuji práci nebo rodině a vím proč to tak je. V poslední době často odpočívám s knižkou (teda vlastně čtečkou) v ruce. Snažím se hodně i sportovat - inline, pilates, lyže.

A jaké máte ráda jídlo?

Můj muž je skvělý kuchař. Mám ráda vše co uvaří. Často grilujeme. Největší radost mi ale udělá se sushi, mým favoritem je tuňákový salát s avokádem.

Jaké máte ráda barvy?

Mojí oblíbenou barvou je červená. Nabíjí mě, přináší mi energii a inspiruje 🙂 .

A co literatura? Co ráda čtete? 

Jednoznačně je to detektivka. Začínala jsem s Agátou Christie, teď jsou to hodně skandinávský autoři jako Lars Kepler, Henning Mankell. Nedávno jsem objevila Jeffery Deavera.

Ráda se nechám inspirovat i zajímavými motivačními knihami, naposledy to byl Pohon (Power) od Daniela H. Pinka. Bylo období, kdy jsem četla i hodnotnou klasickou literaturu. Milovala jsem Dostojevského. Teď u čtení hlavně relaxuji.

Alexandro, moc děkuji za rozhovor.

Podpořeno grantem s Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

 

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště